Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, mam problem z #elektronika, a dokładniej z telewizorem i podpiętymi do niego peryferiami. Mam do telewizora podpiętą zwykłą antenę do odbierania naziemnej telewizji, antena bez wzmacniacza (ale sprawdzałem też ze wzmacniaczem). Chciałem do telewizora po HDMI podpiąć rejestrator, który jest trochę oddalony od miejsca gdzie jest TV. W tym celu kupiłem extender HDMI po skrętce taki jak pic rel. Wszystko podłączone, extender działa, można po HDMI odbierać sygnał z rejestratora ale jest problem - jak do telewizora jest podłączone to urządzenie to nie ma sygnału z anteny, czyli nie można oglądać TV. Po odłączeniu kabla HDMI sygnał z anteny wraca. W związku z tym żeby włączyć obraz z rejestratora, trzeba go podpiąć pod TV lub podpiąć do niego zasilanie, a jak chce się oglądać telewizje to trzeba odłączyć zasilanie z urządzenia. Miał ktoś z Was podobne doświadczenia? Macie pomysł co może być nie tak albo co mogę sprawdzić?

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #komputery #chinskiecuda #chinskacebula #aliexpress #monitoring
vLeg3nd - Słuchajcie, mam problem z #elektronika, a dokładniej z telewizorem i podpię...

źródło: comment_i7FX8FPDf2I1grG4TQVj2iXvzIhnVsKt.jpg

Pobierz
  • 9
@styczu: nie, nie mam tak długiego kabla HDMI dlatego ten extender. Ale może to jest dobry trop i przeniosę rejestrator żeby go podłączyć do telewizora i sprawdzić czy będzie ten sam problem.