Wpis z mikrobloga

Mirki co powinienem wiedzieć przed pierwszym w życiu maratonie XC? Planuje pod koniec sezonu sobie wystartować żeby sprawdzić siebie. 20km na raz bez problemu przejadę, ale to po "mieście" czyli ze ścieżki, drogi itp. A najwięcej w życiu to 38 km jakoś i 1/2 tego lasami. Mam MTB ktory jest spoko jak dla mnie (unibike fusion 29" 2017), styknie on do czegoś takiego? Jak widać jestem totalnym amatorem więc wolę się zapytać xD
#rower #mtb
  • 8
@12wertpos: styknie, ale zależy też jaka edycja teren. Może potrenuj nieco więcej w lesie i na nieutwardzonych drogach, bo przyda się wytrzymałość, technika i nieco mocy w nodze.
Sprawdź najlepiej sobie gdzieś trasę z poprzednich edycji i zacznij na niej trenować.
@Rivgen: oki, dzięki. I jeszcze takie pytanko czy będą ludzie mocno szkalować jak nie będę miał ultra lekkich neoprenowych rękawiczek tylko przyjdę w jakimś wygodnym dresie i bluzce? Kask ofc będzie.
@12wertpos: nie będą :) ale kup spodenki do treningów, bo możesz się nabawić nieciekawych przetarć i odparzeń, a z pewnością komfort znacząco się poprawi :)
Decathlon wystarczy na pewno.

Pamiętaj o nawadnieniu
@12wertpos: 20km w maratonie to inny dystans niż codzienny. Nawet jak Ci niespecjalnie zależy to się spinasz. Pamiętam jak startowałem pierwszy raz to ostatnie 3km jechałem ze skurczem w obu łydach :D Ale zabawa przednia, bardzo polecam.

Jedyne co jeśli nie masz doświadczenia (a nie masz) to staraj się zwracać uwagę na to co robisz. Jeśli będziesz musiał zejść przed jakimś zjazdem/podjazdem zrób to tak by nie zastopować ludzi za sobą
@12wertpos: Maraton to XCM a zawody XC to XCO ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Maratony zwłaszcza najkrótsze dystanse są w bardzo łatwym terenie, często nawet nie nazwałbym tego MTB tylko szutrami dobrymi na trekkinga. Wyjątków jest niestety bardzo malutko i często wygrywają szosowcy z mega powerem w nodze i zerem techniki jazdy w terenie.

Podejdź do tego na luzie i ciśnij, więcej wyciągniesz wniosków po luźnym starcie niż