Wpis z mikrobloga

Masz problemy z zaśnięciem? Budzisz się niewyspany? Rzuć okiem na krótki artykuł, który może okazać się przydatny ;)
https://swiadome-sny.pl/komfort-snu

Inspirowane świętami i pytaniami jak usnąć, jak pójść spać, jak żyć? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jak zwykle, zaznaczam, że tworzę stronkę hobbystycznie, więc artykuły nie zawszę będą pozbawione błędów.

#sny #spanie #ld #swiadomesnienie #swiadomysen
  • 8
@swiadomysen: świadomy sen to gowno, od 10 lat mam przez te eksperymenty notorycznie paraliże senne, moze nieźle zmeczyc psychikę jeśli budzisz się w środku nocy i nie kontroluje są ciała, ani ruszyć ręka ani noga czy nawet głową i nie do końca się ogarnia co się dzieje. Powinni zamykać każdego kto namawia do prób tego. To naprawdę potrafi namieszać w głowie i to na długo. Radzę każdemu te eksperymenty że świadomym
@Andi128: Wszystko zależy od tego, skąd czerpiesz informacje, jak podchodzisz do tematu, jak przygotowany jesteś do praktykowania. Jeśli czerpiesz informacje ze stron, które serwują z jednej strony poważną tematyką, a z drugiej "hur dur zimia płasko" to przykro mi, ale z gó*na bata nie ukręcisz i taka praktyka nie będzie w ogóle owocna, a może przynieść jeszcze szkody.
Paraliż senny nie musi być rzeczą straszną czy męczącą, jeśli wiemy, z czym
@ejadaz689: Sprawa dość dyskusyjna, zależy od osoby. Na niektórych lepsze są techniki z rodziny DILD, inne z WILD. Ale owszem, dość często spotyka się ze stwierdzeniami, że po dłuższej praktyce, techniki, które umożliwiają wejście w LD bez utraty świadomości są skuteczniejsze, jak i pozwalają osiągnąć bardziej zadowalające sny. Jednak nie należy brać tego jako wyznacznik, gdyż, jak pisałem, na każdego zadziała co innego, z innym skutkiem. Do tego dochodzi odstawienie jednych
@swiadomysen: sam znalazłem ten sposób, teraz nie zajmuje mi to zbyt długo i nie sprawia problemu, tylko że niekiedy zaraz jak się zaczyna trudno się skupić jeśli jest się całkowicie zdezorientowanym. I tak każdemu odradzam jakiekolwiek eksperymenty ze snieniem. Nie warto, niesie to ze sobą za wiele zagrożeń dla psychiki moim zdaniem.
@Andi128:

I tak każdemu odradzam jakiekolwiek eksperymenty ze snieniem. Nie warto, niesie to ze sobą za wiele zagrożeń dla psychiki moim zdaniem..


No nie uogólniajmy. Zdrowemu człowiekowi nic nie grozi. Jednak muszę się zgodzić, że lepiej odstawić praktykę LD, gdy jesteśmy bardziej podatni na zachorowanie na jakąś chorobę psychiczną, czy też, gdy w rodzinie pojawiały się takowe, ponieważ może to spowodować rozwój choroby. Tak samo dzieci do określonego wieku powinny być
@swiadomysen: myślę że każdemu zagraża zaburzenie sobie ważnej czynności potrzebnej do prawidłowego działania psychiki jaka jest sen. I to na wiele lat jeśli nie do końca życia. Wątpię żeby wiek czy jakiekolwiek przygotowanie dawało stuprocentowe zabezpieczenie przed problemami. Mózg działa w czasie snu w odpowiedni naturalny sposób który jest nam niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Eksperymentując ze snem zakłucamy to naturalne działanie mózgu w czasie kiedy śnimy i zmieniamy je. Uważam że