Wpis z mikrobloga

Po 7 dniach publikuję ostateczne wyniki moich zapytań kierowanych do giełd/kantorów w sprawie pisma od KAS.

Szczegółowe informacje na temat tej sprawy oraz oświadczenia firm dostępne są tutaj: Które z polskich giełd oraz kantorów kryptowalut dostały pismo od KAS?

Zacznę od listy hańby. Przedstawiciele niżej wymienionych albo nie odpowiedzieli na zadane pytania w jakikolwiek sposób lub unikali ich jak ognia. Próbowałem dotrzeć do nich 2x e-mailem, telefonicznie (o ile jest podany nr), na czacie (o ile funkcjonuje) oraz przez Facebook. W przypadku tego ostatniego wiem, że wiadomości na 100% zostały odczytane, ale po drugiej stronie wystąpił brak reakcji na nie.

Coinbe.net (dawne Beatcoin), BitCan.pl, Bitelon.pl oraz BitPayo.com

________________

Zapowiedzieli publikację oświadczenia, ale dotychczas tego nie zrobili

Abucoins.com

_______________

Pismo otrzymali (wybrani planują odwołanie lub już to zrobili, inni dostosują się do żądań, ale wnioskują o przedłużenie terminu na dostarczenie)

BitBay.pl, InPay.pl, BTCDuke.com, Coinroom.com, DGTMarket.com, BITMarket24.pl, BITMaszyna.pl, BitStar.pl oraz 4Coins.pl

_______________

Pisma nie otrzymali

FlyingAtom.com, BitMarket.pl, Cryptox.pl, BitCantor.com, CoinsMarket.io, SimpleCoin.pl, BitBe.co oraz KantorBitcoin.pl

_______________

Wstrzymują się od komentarza w sprawie doniesień „medialnych"

Nevbit.com

________________

Treść zapytania, jakie wysyłałem

w nawiązaniu do doniesień medialnych dotyczących występowania przez Krajową Administrację Skarbową z żądaniami udostępnienia informacji o klientach, adresach ich portfeli oraz dokonywanych przez nich transakcjach, które kierowane jest do giełd oraz kantorów kryptowalut operujących na terenie Polski/dla polskich klientów, przesyłam zapytanie. Czy Państwa firma/działalność otrzymała takie pismo z KAS? Jeżeli tak, to kiedy miało to miejsce oraz jak Państwo ustosunkowują się do przedstawionych w piśmie żądań?


Wyniki aktualne są na dzień dzisiejszy (żadna z firm nie zgłosiła się o korektę oświadczenia).

#kryptowaluty #bitcoin #btc #kas #podatki #krajowaadministracjaskarbowa
BeCometA - Po 7 dniach publikuję ostateczne wyniki moich zapytań kierowanych do giełd...

źródło: comment_TqwZuhR8x8CwCAH90BhtwfmWDDRnwzcA.jpg

Pobierz
  • 16
@mishek: Revolut nie działa na Polskim rynku. Są regulowani przez Brytyjskie prawo więc morawicki może ich pocałować w trąbę. Nie ma nawet personalnego nr konta bankowego do PLN.
Do wypłat w PLN używają Globalnego pośrednika finansowego The Currency Cloud (konto mają w PeKaO) który też obsługuje inne firmy.
Aktualizacja: FlyingAtom dostał jednak pismo od KAS 28 kwietnia. Jak zdradził mi przedstawiciel: pisma odbiera recepcja, 30 kwietnia pracownicy poinformowali właściciela, a 4 kwietnia napisane zostało odwołanie.