•  

Ranking wypożyczalni aut na minuty w #warszawa
    Panek > 4mobility > Traficar
    - Panki są zajebiste, cena najniższa, auta to małe Yariski, łatwo znaleźć miejsce parkingowe, automatyczna skrzynia biegów, hybrydy - do miasta po prostu ideał.
    - 4mobility w Warszawie mają nowe Hyundaie i30 (w systemie minutowym, bo w bazowym jeżdżą Mini i BMW) i ponieważ są krócej na rynku niż reszta, to naprawdę w bardzo dobrym stanie, czyste, zadbane
    - Traficar - tych rozsypujących się Clio nie znoszę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeszcze nie jeździłem takim, w którym wszystko było ok. Albo choinka na desce, albo rozklekotane biegi, niefajnie się jeździ, wybieram tylko jeśli nie ma nic innego w pobliżu. Plus za ludzkie komunikaty w aplikacji, jeśli jest jakaś awaria.

W sumie po ponad pół roku korzystania z w/w stwierdzam, że spokojnie dałbym sobie radę bez auta, mając do dyspozycji tylko carsharing + uber/taxi i oczywiście komunikację miejską. No tylko ja nie mam dzieci.

#carsharing #panek #panekcs #traficar #4mobility

•  

Traficar - tych rozsypujących się Clio nie znoszę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeszcze nie jeździłem takim, w którym wszystko było ok. Albo choinka na desce, albo rozklekotane biegi

@advert: Na Śląsku jeszcze nie trafiłem na Clio, któremu coś by dolegało, może jest mały w środku, ale po mieście jeździ się dobrze.

•  

@advert Nie wiem gdzie ty znalazłeś to rozwalające się Clio. Akurat auta rozmiarowo to ta sama bajka, cenowo tak naprawdę też - jak potrzebuje to biorę to które jest akurat najbliżej

•  

@advert: pozwolę się nie zgodzić z Tobą jako namiętny użyszkodnik Traficara w #trojmiasto gdzie nie ma alternatywy (póki co). Na kilkadziesiąt/kilkaset przejazdów raz mi się trafiła klijówka z chrsząszczem przy wrzucaniu piątki.
      BTW: niedługo jadę do stolycy, które z aut łatwiej złapać przy dworcu centralnym?

•  

jak potrzebuje to biorę to które jest akurat najbliżej
      @Kiv4s: ja też, bo wypożyczam zwykle na 3 do 10 minut i w takim czasie mi nie przeszkadza kiepski stan aut, ale Clio po prostu są gorzej wykonane niż Yarisy czy i30, więc siłą rzeczy w gorszym stanie.
      no i jednak Yarisy są te 10 cm krótsze i węższe, a w mieście to już robi różnicę.

@deptacz_gnoju: nie ma reguły, ale zawsze się któryś znajdzie, dlatego nie ma się co przywiązywać do jednej aplikacji.
      No chyba że chcesz pojeździć dłużej, to 4mobility ma bazę przy Centralnym, możesz wypożyczyć mini albo BMW, tylko wtedy nie zostawiasz auta na ulicy tylko zwracasz w którejś z pozostałych baz w mieście, których jest kilkanaście chyba. zależy jakie masz plany.

•  

@advert: hotelowanie przy lotnisku, Na 4mobility mapa mi się nie chce załadować ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@deptacz_gnoju: a nie lepiej uberem / taxify / taksówką? wyjdzie pewnie trochę drożej, ale komfort zdecydowanie wiekszy.

+: ostoja
    •  

@advert: taxi i buber = hiv ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      już panka zainstalowałem, widzę że strefę mają ok, hotel jest w niej, jeszcze 4mobility

•  

@advert: jeździłem Clio w trójmieście i Poznaniu wielokrotnie. Każdy zawsze w pełni sprawny. Także zależy jak kto trafia :P

+: terion
    •  

Przebrnąłem przez rejestrację w obu apkach.
      Najchujowsza z całej trójcy jest apka 4mobility, raz się wykrzaczyła, poza tym pola tekstowe zasłania klawiatura ekranowa. No i najuciązliwsza weryfikacja (przelew+karta). Strefa też gówniana jak dla mnie.
      W panku kijowy temat to brak automatycznych faktur na działalność (infolinijniak obiecał , że do końca miesiąca to się zmieni).
      Panek ex aequo z Traficarem, 4mobility to hiv ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

infolinijniak obiecał , że do końca miesiąca to się zmieni
      @deptacz_gnoju: imho bullshit, słyszałem taką śpiewkę już kilka miesięcy temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Korzystasz z Androida? Bo na iOS nie mam zastrzeżeń do interface'u żadnej aplikacji. Co do weryfikacji to już nie pamiętam, dawno przez to przechodziłem.

•  

@advert: najlepsze było Innogy e-car sharing. Elektryczne samochody i najniższe ceny. Niestety już skończyli etap testów :(

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@deptacz_gnoju:
      Nigdy nie spotkaliśmy się z tym, żeby ktoś zgłaszał problem który opisujesz (zasłanianie pola tekstowego).
      Niedawno wypuściliśmy aktualizację dla obu systemu - jeśli po niej problem nadal występuje, zgłoś się do nas na info@4mobility.pl. Coś zaradzimy.

+: bob77
    •  

@advert: zgodzę się, że traficarowe Clio są średnio udane - bardzo mała tylna szyba, generalnie bardzo słaba widoczność (ja np. w ogóle nie widzę czuba maski - mim o, że mam 1,88 m), gdzieś w 90% aut którymi jeździłem nie działał kabel do ładowania smartfonów.

Jest jednak jedno ale, które sprawia, że korzystam właśnie z Traficara a nie z Panka, który ma lepsze auta, i jest tańszy. W Traficarze generalnie nic nie zapłacisz (aczkolwiek jest jakiś nieoczywisty punkt o poprawkach blacharskich, do weryfikacji) w wypadku szkody (chyba że o co najmniej 30 km/h przekroczyłeś dozwoloną prędkość lub jechałeś po pijaku). Zaś w Panku trzeba się liczyć z wydatkiem... no właśnie. Nawet 4 tysięcy złotych? Trochę lipa.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement