Wpis z mikrobloga

@Snupiii: ze co ze niby US nie moze zapytac gieldy o 'dokumenty'? Zalezy jaka gielda, ale wyobraz sobie sytuacje:

- gielda na Seszelach, leganie sobie siedzi w serwerowni u JanuszaX - posiada licencje SeszeleY
- US -> te gielda dawaj papiery jak nie to:
-- SeszeleY cofna ci licencje bo jestesmy fajni i mamy tam swojego agenta
-- JanuszX zamknie ci serwer bo odetniemy #!$%@? od pradu
-- Rzad Seszele bedzie
jezeli chodzi o podatki to kreatywnosc rozwiazan jest wieksza niz ci sie wydaje.


@skiter: tak tak dlatego USA nie przystąpiło do CRS bo ma swoje FACTa i ma #!$%@?, ludzie ślą do nich kase i im to pasuje.
Jak sie pochwalą kto u nich inwestuje np jacy Chińczycy to następni nie przyjdą. Zalezy co komu się opłaca.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@skiter: USa powiedzialo ze ma #!$%@? na CRS,,, (woli by c rajem podatkowym dla kapitału)
Jakby chcieli robic nam dobrze to by sie dołączyli, oni maja swoje FACTA i tyle - Po co tracić inwestycje.
Kasa Polaków siedzi w Amerykańskich bankach i tam zarabia na USA pośrednio, Amerykanie nie są tępi ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@TomdeX: Pewnie i tak zbiorę minusy, ale mimo to zaznaczam, że nie interesuje mnie zasadność takich podatków, nie jestem po żadnej stronie, chcę tylko z matematycznego punktu widzenia pokazać gdzie jest matematyczna pułapka w liczeniu tego podatku.
Wykonując transakcję za 10 tys. zł i zarabiając na tym powiedzmy 2 tys zł, powinniśmy odłożyć 20% z zarobku czyli 400 zł na rzecz podatku, a dalej inwestować tylko z kwotą 11 600 zł.
@Operator21: To tak nie działa. Masz 10 tys, robisz transakcje(jedną) i masz po mniej 2 tys więcej. Płacisz 120 zł podatku. Jednak obecnie większość gra na małych zyskach, ale dużej ilości. Załóżmy, że w ciągu dnia robisz 50 transakcji. W celu uproszczenia obliczeń zysku nie inwestujesz. Po całym dniu masz do zapłacenia 5 tys podatku, a zarobiłeś powiedzmy to 2 tys. Po zapłaceniu podatku jesteś 3 tys do tyłu. Oczywiście jeszcze