Wpis z mikrobloga

Hej,

zrobiłem na arduino web serwer, po wgraniu kodu elegancko śmiga, adres się pinguje i wszystko jest ok. Jednak po wyjęciu zasilania i włożeniu z powrotem pinga już nie mam. Jest jakiś sposób, aby zmienne inicjalizowały się na nowo po włączeniu zasilania a nie koniecznie programowania go na nowo?
#arduino
  • 11
@foxbond:
#include
#include
#include
// size of buffer used to capture HTTP requests
#define REQBUFSZ 60

// MAC address from Ethernet shield sticker under board
byte mac[] = { 0x90, 0xA2, 0xDA, 0x10, 0xBA, 0x0A };
IPAddress ip(192, 168, 101, 101); // IP address, may need to change depending on network
EthernetServer server(80); // create a server at port 80
File webFile; // the web page file on the
@xmaniox: Ale tutaj jest wszystko ustawione, powinno bezproblemowo działać.

Jednak po wyjęciu zasilania i włożeniu z powrotem

Jak się wyjmuje/wkłada zasilanie? Moze po prostu coś się nie rozumiemy

Już pomijam fakt, że masz tam zdublowany kod, z setup() powinieneś wywalić to co już masz wyżej pod include napisane.
@foxbond: Tak, jak się wkłada i wyjmuje zasilanie. Kod wiem, że się dubluje, jest zakomentowany bo chciałem sprawdzić czy w setup można deklarować zmienne.

A co jest nie tak z tym fragmentem?
@xmaniox: A co ja magik? Może jeśli stan wysoki to powiedzmy moduł przechodzi w sleepa? Tak to jest jak się bezmyślnie coś przekleja.

Ogólnie już nawet ignorując wszystko wokół to ten kod powinien działać poprawnie, a dokładnie mówiąc nie powinno być problemu o którym mówisz. Moze to bardziej kwestia routera? albo zasilanie niestabilne i dlatego czasem działa, a czasem nie?
@xmaniox nie trzeba się znać na elektronice czy programowaniu żeby wiedzieć, że coś jest nie tak z "disable eth module" jeśli nie działa ci właśnie ten wspomniany element