Wpis z mikrobloga

Elo mordy, niedawno nabyłem Octavie III 1.6 TDI i wymieniam w niej olej. Podjechałem do specjailistycznego sklepu z olejami (Petrostar w #warszawa) z ideą zakupu Castrola Edge FST Titanium 5W30, bo rekomenduje go Skoda, ale na miejscu okazało się, że go niet i proponują inne, (według nich) lepsze, ale mi kompletnie nieznane. Sprzedawca zaproponował mi XADO ATOMIC OIL 5W-30 504/507 czyli zgodny z normą VW i go wziąłem. Znana Wam marka? Czy ta firma robi dobre oleje?

#xado #castrol #motoryzacja #skoda #tdi #diesel #mechanikasamochodowa #octavia
  • 10
@Letoo: chińszczyzna jakaś. Pierwsza złota zasada. Jeśli nie jesteś pewny jak wymówić nazwę producenta czegoś co chcesz kupić to tego nie kupuj. Jedz do sklepu, kup Castrol, Motul, LiquiMolly lub innego Mobila zgodnego ze specyfikacja. Te wynalazki mogą zatrzeć ci silnik bo nie bedą trzymały lepkości i reszty parametrów w pełnym zakresie temperatur roboczych.
@GreenFlem: nie chińczyzna tylko olej wyprodukowany w Holandii, googlając pół dnia nie znalazłem jeszcze negatywnej opinii na jego temat, leje i zamykam, proszę się rozejść
@kaszanka_z_cebulka82 skąd ten hejt na castrola? Do ibizy 1.6 klekot TDI z 2011roku jest lany cały czas od kilku lat i co roku wymieniany i auto już od zakupu przejechało 50k km (w 3 lata) -podobno taki jest zalecany fabrycznie a najistotniejsze to, aby miał jakąś normę do wypalania popiołów przy DPF . Nigdy się kontrolka oleju nie świeciła , czasem trochę oleju weźmie ale to jest tak ok 1L na 10,000km