Wpis z mikrobloga

@bergero00: dopiero dzisiaj miałem czas to odsłuchać. Jeśli chodzi o stronę techniczną, zwłaszcza mix, ten kawałek ma to co powinna mieć każda podziemna produkcja. Ta garażowa surowość, ten analogowy brud. Zupełne przeciwieństwo tego czym się kierują producenci z mainstreamu przy obrabianiu muzyki.

Wrzucę to sobie do folderu z utworami referencyjnymi.
@bergero00: owszem jest ograniczona, nawet bym tego nie nazwał pełnoprawnym syntezatorem, bardziej to gadżet. Do leadów i basów jej nie używam, od tego mam Bass Station (lub emulację SH-101). Ale jakoś jeszcze nie myślałem o pozbyciu się jej, pod akompaniujące ścieżki jeszcze się czasem może przydać.
@bscoop: to o czym piszesz to, jak na moje głuche ucho, saturacja z taśmy + pewnie doprawiene eq. Posłuchaj tego, tu aż przegiął z gainem.
Jaki reverb Yamahy polecasz? Szukam czegoś zamiast mojego Lexicona MX200

@bergero00: sinusa ma BS2. A przynajmniej tak to nazywa, bo przypomina bardziej trójkąt. Ale i tu jest trick: ustawiasz trójkąt i próbujesz spłaszczyć wierzchołki wbudowanym przesterem wstępnym, masz prawie_sinusa
A do ładnego sinusa tylko DXy
VCO1 - @bscoop: to o czym piszesz to, jak na moje głuche ucho, saturacja z taśmy + pe...
to o czym piszesz to, jak na moje głuche ucho, saturacja z taśmy + pewnie doprawiene eq. Posłuchaj tego, tu aż przegiął z gainem.

Jaki reverb Yamahy polecasz? Szukam czegoś zamiast mojego Lexicona MX200


@VCO1: Perkusja mogła zostać też przesterowana na przedwzmacniaczach na samym mikserze, a cały materiał zgrano na DAT, które zdaje mi się, już w tamtym czasie wypierały szpulowce.
Mój pogłos to Yamaha Rev-100, kupiłem go za małe
@VCO1: na thomann za ponad 2k... Na tę chwilę nawet nie rozważam zakupu takich drogich zabawek. Za duża fanaberia, jak na moje umiejętności. Prędzej jakieś polysynth analogowy i fm, ale też w rozsądnym budżecie.
@VCO1: czasem zdarzy mi się trafić na allegro ciekawe egzemplarze już w granicach 600pln - jak Korg DS-8 albo Casio CZ-5000.
DX-21 akurat też mam na oku, ale ostatnimi czasy jestem za bardzo spłukany ( ͡° ͜ʖ ͡°) W razie czego w przyszłości dam znać. Klawisz jest interesujący, brzmienie mi odpowiada, jednocześnie jest nie tak skomplikowany jak DX-7ka.
@VCO1: CZki jak na cyfrę potrafią momentami brzmieć mocno analogowo. Ale jakoś nie mogę ich sobie wyobrazić przy moich klimatach (złota era Rave), mają trochę za łagodny charakter. Bardziej pasują do muzyki głęboko tkwiącej we wczesnych latach 80tych, jak New Wave (podobne mam odczucia co do Rolanda JX-3P czy Korga DS-8000).