Wpis z mikrobloga

Jak wam się podoba moja kolekcja retro telefonów, których używałem przez lata? ( ͡ ͜ʖ ͡)

1) Nokia 3210 - rok prod. 1999 - szał snake'a przybył do podstawówek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2) Nokia 3330 - rok prod. 2001 - wymienne obudowy również spowodowały niemałe zamieszanie - miałem kozacką przezroczystą. Ludzie zaczęli ściągać czarno-białe gównoobrazki z ostatnich stron gazetek za 3,99 XD

3) Panasonic EB-GD30 - rok prod. 1999 - zdradziłem Nokię na rzecz Panasonica, miał zajebiście responsywną klawiaturę i fanie się grało w gierki na dużym guziku kierunkowym

4) Sony Ericsson T290i - rok prod. 2004 - to był dopiero skok jakościowy! Polifoniczne dzwonki i KOLOROWY wyświetlacz o porażającej rozdzielczości 101 x 80 pix (ʘʘ)

5) Sony Ericsson T630 - rok prod. 2004 - długo nie nacieszyłem się T290i, bo już wpadł mi w ręce pierwszy telefon z aparatem! Zajebisty wyświetlacz i rodziałka zdjęć 640x480 powalały na kolana

6) Nokia 5310 Xpress Music - rok prod. 2007 - kolejny niesamowity skok jakościowy. Ultra cienka, dedykowane przyciski muzyczne, złącze minijack, ekran 16 mln kolorów, aparat 2MP. Świetnie wspominam ten model (może poza przyciskiem kierunkowym, który lubił sobie odpadać).

7) Sony Ericsson W20i (Zylo) - rok prod. 2010 - na fali muzycznych zajawek wybrałem kolejną muzyczną serię nawiązującą do serii Walkman. To już był multimedialny szpan. Rozsuwany, dedykowane przyciski muzyczne oraz odpowiedni soft do odtwarzania takich formatów jak MP3, AAC, eAAC, eAAC+, FLAC, WMA, MPEG4, H.263, H.264, WMV

8) Nokia Asha 300 - rok prod. 2011 - telefon dosyć nudny, ale duży wyświetlacz, aparat 5MP i procek 1Ghz robiły wrażenie i telefon działał bez zarzutów.

9) BlackBerry 9320 - rok prod. 2012 - oj, długo broniłem się przed smartfonami. Ale BlackBerry było tak zajebiście funkcjonalne, że używałem go jeszcze długo zanim przesiadłem się na "standardowe" smartfony z ekranami dotykowymi. WiFi, pełnowymiarowa klawiatura, można było surfować w necie do woli.

A wy jakie mieliście telefony? Może też prowadzicie drobne kolekcje? Chwalcie się!

#gsm #elektronika #elektronikaboners #technologia #telefony i trochę #nostalgia
4.....i - Jak wam się podoba moja kolekcja retro telefonów, których używałem przez la...

źródło: comment_fwi00gJvM7q9HgYGXL74LgyY6fd3Q7Pz.jpg

Pobierz
  • 3
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4kroki: Nokia 3510i -> Siemens CX65 -> SE k750i -> SE w910i -> Galaxy Gio -> Galaxy Ace 2 -> Lumia 630 -> Galaxy S6 -> Galaxy S7 Edge -> ?

Mam jeszcze Lumie 550, która robiła za drugi numer i miałem Mi A1, którego kupiłem tylko po to by się nim pobawić i oddać do sklepu. ( ͡º ͜ʖ͡º)