•  

Małgorzata Szumowska, reżyserka filmu "Twarz" ma patent na europejskie nagrody filmowe. Przede wszystkim musi to być paszkwil na Polskę, a reszta sama jakoś przyjdzie.

Już pierwsza scena w filmie jest cudowna. Ludzie tłoczą się przed sklepem i czekają na otwarcie, bo jest "promocja dla golasów". Potem rozbierają się, wbiegają i walczą o telewizory. Niby tylko przejaskrawiona scena z wyprzedaży. Szumowska jednak najwyraźniej twierdzi, że takie rzeczy tylko w Polsce, tyko my nie mamy godności. Ofiary podczas amerykańskiego Black Friday? No nieeee, to zupełnie co innego. Szyld przed supermarketem został napisany po polsku, można domyślić się, gdzie rozgrywa się akcja. Ale, żeby nikomu nie umknęło, to pojawia się jeszcze jakże subtelne zbliżenie, w zwolnionym tempie na majtki jednego z klientów, a na nich wielki napis POLSKA.

Dalej też jest ciekawie. Jaka jest ulubiona rozrywka dzieci na wsi? Według wyobrażeń Szumowskiej - kopanie świńskiego łba i krzyczenie przy tym "ŚMIEEEERĆ!". Następnie leci festiwal stereotypów i wyobrażeń warszawki o prowincji. Ksiądz to zboczeniec, który lubi słuchać w konfesjonale o sprawach łóżkowych i żaden grosz mu nie śmierdzi. Praktycznie wszyscy, którzy tam mieszkają to nietolerancyjni alkoholicy. Nikt nie jest w stanie zaakceptować jednego z nich po przeszczepie twarzy, włącznie z matką, która uważa go za potwora. W sumie to ciekawy paradoks, bo mogę się założyć, że Szumowska byłaby pełna oburzenia, gdyby ktoś przy niej pojechał stereotypami o czarnych, muzułmanach, żydach lub gejach. Ale jak stereotypy o księdzu i prowincji - a to już OK, sama prawda.

Ale najgorsze jest jednak coś innego. Film reklamowany jest jako "inspirowany prawdziwą historią". Tylko, że ta inspiracja kończy się na samym przeszczepie twarzy. W rzeczywistości Polak, który przeszedł taki zabieg, spotkał się w swojej miejscowości z życzliwością mieszkańców, księdza, sołtysa. Sam opowiadał jak mu pomagali, także finansowo, raczej nikomu nie przyszło do głowy, by nazywać go potworem i zastanawiać się, czy po śmierci Bóg go rozpozna i wpuści do nieba (tak - takie pomysły zrodziły się w głowie Szumowskiej). Prawdziwa historia była zatem kiepska dla wielkiej artystki i przeczyła jej wyobrażeniom o Polakach na prowincji, więc pocisnęła po tych ludziach, którzy zachowali się zupełnie w porządku, przedstawiając ich jako bydło. Są pewne granice wolności artystycznej.

#paranafilm #twarz #film #filmy #kino #takaprawda

źródło: bi.gazeta.pl

•  

@Para_na_film: szkoda, że bohater na podstawie którego historii nakręcono ten film głośno nie powie jak było..

•  

@Para_na_film: dobrze to swiatopoglad juz znamy, a gdzie recenzja i ocena filmu w tym wpisie?

•  

@PurpleHaze: To nie jest recenzja i ocena. Gdzieś było napisane, że jest inaczej?

+: alcest, d.............n +79 innych
    •  

@Para_na_film: liczylem na jakas ocene, cokolwiek w temacie, czy film jest zjadliwy, czy to totalne gowno nagradzane bo grany jest ten sam chodliwy temat.
      Poki co dostalem cos ala spis sceny, i info ze hurr durr rezyser robi z Polski trzeci swiat i szkalujo.

Ale to dosc jednostronny wpis, nie sadzisz?

Skoro reklamujecie sie jako "Blog dla miłośników kina, dla których filmy i seriale to chleb powszedni. Recenzje, opinie, rankingi, dyskusje" to chyba powinnismy oczekiwac czegos wiecej niz powyzsze...

•  

@PurpleHaze: Krótko: 5-6/10 Film źle się ogląda, bo bohaterowie są jak z komiksu, żadnych subtelności - jesteś zły albo dobry. Męczy propaganda jak z TVP Info, ale adresowana do innej grupy odbiorców. Film ma kilka ciekawych scen i zabiegów realizacyjnych. Odradza się, gdy skupia się na dramacie głównego bohatera, ale szybko od psychologii jednostki przechodzi na źle zbadane rejony socjologiczne. W sumie zgadzam się z tym, co napisał Varga w GW, więc odsyłam http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,23180090,o-w-morde-czyli-szumowska-wali-na-odlew.html

•  
      d.............n

+1

@Para_na_film: na głównej też jest komentarz pewnego youtubera odnośnie całej sprawy:

https://www.wykop.pl/link/4255147/twarz-szumowskiej/

+: Leniek
    •  

@Para_na_film: oddajcie mi kurwy hajs Z bilet ( ͡° ʖ̯ ͡°) zawiodłem się na tym filmie

•  

@Para_na_film: prawaki dalej nie ogarniają, że film może być przejaskrawioną kpiną z rzeczywistości i nie musi przedstawiać prawdy historycznej a także jest subiektywną wizją reżysera i scenarzysty oraz - uwaga - nie musi lizać dupy Polsce i patriotyzmowi, seria 10, odcinek 04. (filmu nie oglądałem i nie zamierzałem, po tym kwiku pękających dup nabrałem ochoty xD robicie świetną reklamę)

•  

@InspektorDupa:

prawaki dalej nie ogarniają, że film może być przejaskrawioną kpiną z rzeczywistości i nie musi przedstawiać prawdy historycznej a także jest subiektywną wizją reżysera i scenarzysty oraz - uwaga - nie musi lizać dupy Polsce i patriotyzmowi, seria 10, odcinek 04. (filmu nie oglądałem i nie zamierzałem, po tym kwiku pękających dup nabrałem ochoty xD robicie świetną reklamę)...
      No czyli botoks jest ok pomimo tego że powiela krzydzące stereotypy na temat służby zdrowia a nawet posługuje się kłamliwymi statystykami. Widzę że lewaki dalej uważają propagandę za pomocą kina za coś normalnego - oczywiście do czasu aż przemyca się ich wartości. Inaczej reżyser staje się persona non grata.

•  

@Para_na_film: za przeproszeniem szanownej Pani, ale strasznie Pani pierdolisz powtarzając farmazony.

Już pierwsza scena w filmie jest cudowna. Ludzie tłoczą się przed sklepem i czekają na otwarcie, bo jest "promocja dla golasów". Potem rozbierają się, wbiegają i walczą o telewizory. Niby tylko przejaskrawiona scena z wyprzedaży. Szumowska jednak najwyraźniej twierdzi, że takie rzeczy tylko w Polsce, tyko my nie mamy godności. Ofiary podczas amerykańskiego Black Friday?

Faktycznie, bo w polskim filmie, który ma być satyrą na polskie przywary (do tego się odniosę na koniec) autor ma sie odnosić do ofiar na Black Friday, bo kurwa inaczej jest antypolak i lewak. Ja pierdole...

Dalej też jest ciekawie. Jaka jest ulubiona rozrywka dzieci na wsi? Według wyobrażeń Szumowskiej - kopanie świńskiego łba i krzyczenie przy tym "ŚMIEEEERĆ!"

Nikt nie wie po co tam jest ta scena, ale przed obejrzeniem tego filmu czytałem o niej tyle razy, że byłem przekonany, że faktycznie tłem dla fabuły są rozgrywki trampkarzy w świńską głowę kopaną... Pewnie, że debilna jest ta scena, ale z drugiej strony nie takie zabawy widziałem wśród dzieci we wsiach (wychowałem się na wsi) a i w miastach na osiedlach wszelakich (chodziłem do szkoły w byłym mieście wojewódzkim, obok szkoły było takie szemrane osiedle i tam dzieciakom się zdarzało przybić kota do drzewa... no chuj, taki lajf).

Ksiądz to zboczeniec, który lubi słuchać w konfesjonale o sprawach łóżkowych i żaden grosz mu nie śmierdzi

Typowe tło dla dowcipów o plebanach... ani to nowe, ani specjalnie obraźliwe, bo w ogólnym rozrachunku ksiądz może lekko przygłupawy, ale na pewno nie jest postacią negatywną. Po raz kolejny mam wrażenie, że recenzenci demonizują księdza bardziej niż sama Szumowska... to kto tu kurwa robi ten paszkwil na Polskę w końcu? Groszem nie pogardzi bo co? Bo zawinął te 20 zł, których nie wzięli główni bohaterowie? A co miał z nimi zrobić? Wyrzucić?

Praktycznie wszyscy, którzy tam mieszkają to nietolerancyjni alkoholicy.

Podobnie jak u Smarzowskiego w Weselu, Domu złym czy innych podobnych obyczajówkach.

Nikt nie jest w stanie zaakceptować jednego z nich po przeszczepie twarzy, włącznie z matką, która uważa go za potwora.

Oglądaliśmy ten sam film? Bo wg mnie matka nie jest w stanie zaakceptować OBCEJ TWARZY! Ciągle widzi w swoim synu KOGOŚ INNEGO (kto wie, czy ten KTOŚ INNY TO ZBOCZEŃCEM NIE BYŁ?), więc chce egzorzcyzmów... na wszelki wypadek. Nigdzie nie jest powiedziane, że widzi w nim potwora... ja pierdole.

Ale najgorsze jest jednak coś innego. Film reklamowany jest jako "inspirowany prawdziwą historią". Tylko, że ta inspiracja kończy się na samym przeszczepie twarzy.

Jedyna rzecz, z którą się zgadzam... Szumowska wzięla sobie jakiś kazus kliniczny (jak nie przymierzając w Bogach), żeby oprzeć na nim kurewsko słabą fabułę, która miała być komentarzem do realiów małomiasteczkowej polski... Nie wyszło, bo film to zwyczajnie gniot, produkcja niewiele lepsza od scenek rodzajowych spod znaku Vegi. Trudny temat ubrany w brudne ciuszki słabej kontrowersji. Kontrowersji podsycanej niestety kretyńskimi recenzjami i komentarzami.

•  

Są pewne granice wolności artystycznej.

@Para_na_film: to co, cenzura za szkalowanie polaków? a może chociaż grzywna? ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@InspektorDupa:

prawaki dalej nie ogarniają, że film może być przejaskrawioną kpiną z rzeczywistości i nie musi przedstawiać prawdy historycznej a także jest subiektywną wizją reżysera i scenarzysty oraz - uwaga - nie musi lizać dupy Polsce i patriotyzmowi, seria 10, odcinek 04. (filmu nie oglądałem i nie zamierzałem, po tym kwiku pękających dup nabrałem ochoty xD robicie świetną reklamę)

Tak sobie to tłumacz wytrychem "prawaki". Już dawałem link, więc dam jeszcze raz. Tekst Vargi na GW http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,23180090,o-w-morde-czyli-szumowska-wali-na-odlew.html Może autor, czy portal jest prawacki?

@neo_vir:

Faktycznie, bo w polskim filmie, który ma być satyrą na polskie przywary (do tego się odniosę na koniec) autor ma sie odnosić do ofiar na Black Friday, bo kurwa inaczej jest antypolak i lewak. Ja pierdole...

Jakoś nie mam problemu z kinem Smarzowskiego, który na tym oparł "Drogówkę", "Dom zły", a szczególnie "Wesele". Zrozum, że scena była nawet OK do momentu zbliżenia na majtki z napisem POLSKA. Każdy wiedział, gdzie to się dzieje, był polski szyld, ale nie - trzeba było jeszcze młotkiem wbić do głowy propagandę. To takie TVP Info, ale do innej grupy odbiorców.

Oglądaliśmy ten sam film? Bo wg mnie matka nie jest w stanie zaakceptować OBCEJ TWARZY! Ciągle widzi w swoim synu KOGOŚ INNEGO (kto wie, czy ten KTOŚ INNY TO ZBOCZEŃCEM NIE BYŁ?), więc chce egzorzcyzmów... na wszelki wypadek. Nigdzie nie jest powiedziane, że widzi w nim potwora... ja pierdole.

Zboczeniec, potwór - wszystko jedno. I jeszcze scena, o której zapomniałem z tymi egzorcyzmami. To takie grube dowcipy jak u Vegi. Gość nagle potrafi wyraźnie mówić, ale innym głosem. WTF?! I kto robi w ogóle egzorcyzmy z powodu operacji? Taki ciemnogród, haha, ale śmiesznie. Jak ktoś napisał na twitterze: "Szumowska Vegą polskiego arthouse'u"

•  

@Para_na_film: @InspektorDupa przecież są filmy wysoko oceniane, które skupiają się tylko na przywalaniu w narodowe wady Polaków (Cicha Noc, Wesele, Dzień Świra, Miś) - w tych obrazach widać jednak pewną subtelność reżysera, by dać do myślenia, a nie skupiać się na bezmysślnym jątrzeniu. U Szumowskiej natomiast ten balans w ogóle nie został zachowany, postanowiła w sowim dziele dojebać za wszystko co tylko można i co jej tylko przyjdzie do głowy. I jeśli taka bezmyślna karykatura została jeszcze przedstawiona jako "inspirowana prawdziwą historią" to oczywistym jest, jak można odbierać ten film. Widać bowiem u Szumowskiej taką ślepą nienawiść do polskiej wsi i określenie tutaj "działalność antypolska" jak najabrdziej pasuje do tego filmu.

•  

@waro: Dokładnie o to chodzi, co drugi polski film opowiada o wadach i cechach Polaków, ale inni robią to w sposób bardziej wyważony, prawdziwy, a nie "o patrzcie jacy ci ludzie są głupi, a jaka ja mądra".

•  

@Para_na_film Proszę, możesz to wysłać reżyserce ( ͡º ͜ʖ͡º)

źródło: fromapp.jpg

•  

@Para_na_film widziałem reklamę tego filmu w kinie. Po kolejnych scenach zastanawiałem się kto mógł nakręcić takie gówno. Na koniec było że to szumowska. Nie byłem zdziwiony.

•  

@Para_na_film: Tak sobie myślę, że odkąd już do końca połknęliśmy tego kija i staliśmy się sztywni od propagandy tak zwanych patriotów oraz wrażliwi na tzw. dobre imię kraju, to już u nas nic nie wolno. Na przykładzie kina, teraz by nie mógł powstać ani Miś, ani Alternatywy 4, ani nawet taki film, jak Wesele. Bo wszędzie jest przejaskrawiona satyra na pewne ludzkie przywary, kpiny z zastanej rzeczywistości, szydera z grup społecznych czy zwyczajów.

Kiedyś było można, ale teraz to już UUU ANTYPOLONIZM i już nic nie wolno. Wolno tylko kręcić filmy o bohaterach, najlepiej walczących z komuną. Względnie lewactwem.

•  

@Obserwator_z_ramienia_ONZ LOL, przecież nie ma żadnego bohatera na podstawie itp ta historia się nie wydarzyła

•  

Ofiary podczas amerykańskiego Black Friday? No nieeee, to zupełnie co innego.

@Para_na_film: tak tylko dodam bo często się ten argument z serii 'a u nich to murzynów bija' powtarza w kontekście usprawiedliwiania zjawisk u nas, pewnie jest to spowodowane polską Amerykanofilią.

To że coś się dzieje w Ameryce nie znaczy że jest dobre i mamy to przestać krytykować. Ba, chyba jest powszechna wiedzą że Amerykanie to generalnie naród kontrastów i poza (przyznaje, sporą) klasą średnia to niewykształcony motłoch ślepo podażający za telewizyjną oligarchią a nie żaden wzór do naśladowania. To że gdzieś tam za wielką wodą 15% populacji jest odarte z jakiejkolwiek godności i urządza sobie bitwy o elektronikę konsumencką w żaden sposób nie może służyć do usprawiedliwienia polskich bitew o karpia :)

No chyba że w filmie (którego nie oglądałem i w sumie nie zamierzam) faktycznie pada oczywiście fałszywe stwierdzenie że 'takie rzeczy tylko w Polsce'. No to nie tylko - jeszcze w Indiach, wśród amerykańskiego plebsu i pewnie w afrykańskiej dziczy. Same doborowe towarzystwo :)

+: neo_vir
    •  

@LowcaAndroidow: to dlaczego piszą, że jest na motywach prawdziwej historii i jest to historia człowieka z którym robiła wywiad i któremu przeszczepiono twarz? xD skoro nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, to niech sie nie sili na sensacje i niech nie pisze, że to na motywach prawdy skoro jedyna prawda jest tam to ze facet miał przeszczep

•  

Tak sobie myślę, że odkąd już do końca połknęliśmy tego kija i staliśmy się sztywni od propagandy tak zwanych patriotów oraz wrażliwi na tzw. dobre imię kraju, to już u nas nic nie wolno.

@jamtojest: wolno dlatego te filmy powstwaja, ale tak samo jak OP jestem zmęczonytym, że każdy polski film 'wybitny' musi byc o chalniu wódki, biedzie, nędzy, zabójstwach i polskiej zawiści, ewentualnie o ratowaniu albo zabijaniu Żydów

•  

prawaki dalej nie ogarniają, że film może być przejaskrawioną kpiną z rzeczywistości i nie musi przedstawiać prawdy historycznej a także jest subiektywną wizją reżysera i scenarzysty

@InspektorDupa: Ale taki film idzie w świat- jesteś pewien, że zagraniczny odbiorca tak do tego podejdzie? Ja czy Ty wiemy z autopsji, że to przejaskrawiona wizja i pewnego rodzaju prowokacja ale ktoś kto nigdy nie był w Polsce może na tej podstawie wyrobić sobie pewien obraz.

•  

@jamtojest: wszystko w granicach dobrego wyczucia. Takie filmy jak miś, wesele czy dzień świra pokazały, że da się robić dobry film nie tylko z jednej strony. Dobrze rozpisanie i wielowymiarowe postacie same się obronią.

•  
      5...........a

+1

@InspektorDupa: zwiałeś ze szpitala bez klamek?

•  

@ediz4: ehh kiedy takie prawackie ograniczniki jak Ty, nazywają mnie "lewakiem", to aż serce rośnie.ᕙ(✿ ͟ʖ✿)ᕗ możesz podać przykład jakiegoś reżysera, który stał się persona non-grata za przemycanie do swojego filmu wartości?
      @Para_na_film: no i widzisz, ktoś ten film poddaje NORMALNEJ KRYTYCE ze względu na poziom artystyczny. natomiast twój wpis, jak i komentarze pod znaleziskiem z głównej, nie mają wiele wspólnego z krytyką dzieła, tylko są jakąś psycho-prawacką nagonką za niepoprawną politycznie wymowę. xd zarówno w twoim tekście, jak i w komentarzach z głównej dominują określenia typu "paszkwil na Polskę", "WIDAĆ BYŁO WIELKI NAPIS POLSKA NA BLUZIE(OSTROŻNIE!!!)", "poszła drogą Grossa, tylko z lusterka im obojgu codziennie jakaś zawistna twarz wyziera" (87 plusów), komentarz na 97 plusów o bodaj "lewackiej kanalii" już usunięto, "niech ginie" szczęśliwie już tylko 14 plusów, 59 plusów dla "neuropa już zakopuje", niżej schodzić mi się nie chce. rozumiesz delikatną różnicę między jechaniem filmu za to, że jest według nas chujowy, a za to, że wizja świata w nim przedstawionego uraża nasze (xDDD) uczucia?
      @waro: "inspirowane prawdziwą historią" jest dzisiaj co drugie dzieło nastawione na zysk, te słowa generalnie nic nie znaczą. w sumie wszystko co napisałem wyżej jest skierowane też do Ciebie. co do Szumowskiej, to może ma jakieś zaszłości z polską wsią i teraz realizuje prywatną vendettę? czemu niby miałaby tego nie robić, bo ktoś się obrazi?
      @To_ja_moze_pozamiatam: masz jakieś kompleksy, że przejmujesz się tym, jaki obraz idzie w świat z powodu filmu ewidentnie będącego satyrą/karykaturą? to nie jest Pianista Polańskiego, żeby miał się przebić do mas i wywrzeć na nie jakikolwiek wpływ. myślisz, że ktoś np. boi się jechać do Rosji po obejrzeniu "Ładunku 200", bo reżyser powiedział, że jest to jego prywatne rozliczenie z rzeczywistością ZSRR? albo że Amerykanie po obejrzeniu Hostelu wymazali Słowację z map żeby ktoś tam czasem nie pojechał?

•  

@Para_na_film stereotypy i uprzedzenia w Doktor Quinn są lepiej przedstawiony niż w tym filmie. W tym filmie są przedstawione jakoś sztucznie, nienaturalnie.

•  

@50HerbatGreya: mogłeś mi powiedzieć, że mamy dostęp do internetu, to bym nie zwiewał.(-‸ლ)

•  

@Obserwator_z_ramienia_ONZ w Fargo na początku też masz info że to prawda na faktach autentycznych xD

To zupełna fikcja i nie ma tam niczego na podstawie faktów poza samą operacją

Polecam recenzje Kinomaniak a

•  

@LowcaAndroidow: moim zdaniem nie masz, racji, tu jest wyraźne sugerowanie, że to historia oparta na niedawnym głosnym i prawdziwym wydarzeniu, zreszta Szuzmowska spotkała się z tamtym czlowiekiem po przeszczepie.

+: d.............n
    •  

@LowcaAndroidow: @Obserwator_z_ramienia_ONZ: Ten po przeszczepie dostał nawet zaproszenie na premierę, z którego nie skorzystał. Gdyby się nim nie inspirowała, to z jakiej racji, by mu je wysłała?

•  

•  
      s....a

+3

prawaki dalej nie ogarniają, że film może być przejaskrawioną kpiną z rzeczywistości i nie musi przedstawiać prawdy historycznej a także jest subiektywną wizją reżysera i scenarzysty oraz - uwaga - nie musi lizać dupy Polsce i patriotyzmowi

@InspektorDupa: Gdybyśmy przejaskrawili tak ordynarnie film o Żydach czy Niemcach to w najlepszym wypadku dostalibyśmy sankcje a w najgorszym rozbiory.

•  

•  

@Para_na_film: jezuuuu ten bul dupy jest pyszny xD

•  
      S.....p via Android

0

@Para_na_film

Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala,
      Czy ten, co mówić o tem nie pozwala?

•  

@PurpleHaze: @neo_vir: szkoda strzępić ryja, niech się babrają w swoim sosie :)

Film mi się bardzo podobał. Nie jestem krytykiem filmowym, jestem widzem, jednakże zawsze przed jakimkolwiek seansem staram się podejść na chłodno do tematu i mam zawsze z tyłu głowy myśl, że to jest tylko film, rządzący się swoimi prawami o takiej czy innej konwencji.
      Muszę też nadmienić, że pochodzą z zapadłej wiochy - to ważne, bo często dziś czytając recenzje czy opinie na temat tego filmu spotykam się z zarzutem, że ośmiesza i demonizuje polską wieś. Otóż tak właśnie na wsiach było. Serio. Zaznaczam również, że film jest osadzony w bliżej nieokreślonym czasie.

Film "Twarz" niejako opowiada o wypadku Pana Grzegorza Galasińskiego. 5 Lat temu lekarze przeszczepili mu twarz.
      Ale życie Pana Grzegorza wygląda inaczej, i słuchając wywiadu, jaki niedawno udzielił, z głównym bohaterem filmu niewątpliwie łączy go samotność.

Na leczenie pana Grzegorza Galasińskiego można przekazać 1 proc. podatku. Wypełniając PIT należy wpisać KRS 00 000 50 135 z dopiskiem "Twarz".

Można także przekaz(yw)ać darowiznę na konto: Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia Bank PKO S.A I oddz. Wrocław 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839 z dopiskiem "Twarz".

•  

@InspektorDupa: to ja nakrece film inspirowany historia Obamy, tylko w filmie Murzyn nie zostanie prezydentem ale pojdzie do ciupy

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  
      d.............n

+6

@Para_na_film: kolejny etap walki o dusze Polaków i przepis na inbę na naszym podwórku, którą można później pięknie wyreżyserować i przedstawić na zachodzie na swój użytek. Już widzę te wywiady dla New York Timesa i innych Komsomolskayich Pravd gdzie pani Szumowska obryzguje mikrofon dziennikarza łzami "w Polsce nie ma wolności słowa chlip" "prawdziwi Polacy mnie zgnoili chlip chlip" "wspierajcie polskie kino niezależne chlip chlip chlip".

A przepis mamy na to najprostszy:

1. Wyprodukować obrzydliwy paszkwil robiący z Polaków pijusów, rasistów i łasych na pieniądze brudasów w celu wywołania powszechnego oburzenia.
      2. Polaki robaki się oburzają, więc idziemy o krok dalej i w mediach głównego szamba mówimy, że nie ma się o co oburzać.
      3. Polacy już jawnie protestują, to się mówi to co wyżej w wywiadzie dla New York Timesa i prowokuje dalej w nadziei, że ktoś nazwie Szumowską szumowiną.
      4. Ojej ratunku Europo i świecie, nazwali mnie szumowiną aaaa

Śmieszą mnie też poszczególne neuropki wyżej, które twierdzą, że nie ma się o co oburzać, to tylko "karykatura" i "wizja artysty". Już widzę wasze miny jakby zrobili film pokazujący w takim świetle Czeczenów spod Lubyczy Królewskiej. Trąbienie dupami o polskim rasizmie byłoby słychać na Islandii.

+: s....a, Jerry664 +4 innych
    •  
      p.........0

+1

@InspektorDupa: Ale jestes durnym czlowieczkiem :)

•  

@Para_na_film: prawie dostałem raka od tego jadu którym plujesz, rozumiem, że każdy film o Polakach musi być mniej więcej Superman a Batman?

•  

@InspektorDupa: też obejrzę, jeżeli pisostwo ma o coś ból dupy to musi być dobre

+: brednyk, H...i
    •  

@ediz4: oczywiście, że jest ok, od tego jest kino, żeby tworzyć coś dobrego i świeżego a nie utarte schematy. Jak takie chcesz to sobie włącz Diagnozę

•  

@emasele: Przeczytaj cały wątek, to poznasz odpowiedź, bo nie chce mi się znowu tłumaczyć

•  

Małgorzata Szumowska

@Para_na_film no cóż, jak u Fredry, nazwiska etykiety

•  

@brednyk: miałbym to głęboko w dupie gdyby nie szły na to moje podatki - za swoje niech sobie tworzy takie łajno.

•  
      H...i via iOS

0

Ze wszystkim się zgadzam - jako z twoja osobistą opinia ale na końcu wyszło to prawackie zamordystyczne JA „są pewne granice wolności artystycznej”. Otóż kurwa nie. Mogła sobie nagrać taki film. A jeżeli istnieją jakieś tam granice dobrego smaku to temu filmowi do nich baaaaaaaaaaaaardzo daleko. Tak się właśnie w tych małych główkach rodzi faszyzm.

•  

prawaki dalej nie ogarniają, że film może być przejaskrawioną kpiną z rzeczywistości

@InspektorDupa: szczególnie kiedy jest reklamowany jako film na faktach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      #bekazlewactwa

+: d.............n, kompek
    •  

@skejna: tak, tak. w nocy przyszedłby Żyd i powiedział Ci: "zdejmuj spodnie".
      @sielkunczik: ależ nakręć, kto Ci broni?
      @pathfinder0: za tę jakże wnikliwą i błyskotliwą analizę mojej osoby dam Ci plusa, żeby Ci smutno nie było, że po 5 godzinach nadal 0.
      @VCO1: pewnie jest to ciężkostrawne gówno pokroju "Wojny polsko-ruskiej", więc ogólnie nie pałam ciekawością.
      @kamien23: już pisałem wyżej, że dzisiaj co drugi film jest "OPARTY NA PRAWDZIWYCH WYDARZENIACH", a głównie reklamują się tak horrory klasy X i serie typu "Dlaczego Ja?" nie mówiąc już o filmach typu "Sugarman" czy Banksy. jak jesteście tak tępi, żeby łapać się na takie tanie chwyty marketingowe, to współczuję z całego serca.

•  
      p.........0

+2

@InspektorDupa: trzeba upaść na głowe by jakkolwiek poważnie analizować twoją postać a tym bardziej tego wpisu

+: InspektorDupa, d.............n
    •  

@pathfinder0: no, masz kolejnego plusa inwalido umysłowy, na zdrowie. xD

•  

jak jesteście tak tępi, żeby łapać się na takie tanie chwyty marketingowe, to współczuję z całego serca

@InspektorDupa: pod wpisem, w którym prawak krytykuje film za niezgodność z rzeczywistością twierdzisz że prawacy biorą ten film za rzeczywistość i łykają marketing xDDDDDDDDDDDDDDD
      #lewackalogika #bekazlewactwa

•  
      d.............n

+3

@kamien23: @pathfinder0: po co wy z nim dyskutujecie w ogóle. Lewacki troll polityczny, u mnie na czarnolisto od nie pamiętam kiedy

+: p.........0, InspektorDupa +1 inny
    •  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@desensitization: hahah lewacki troll polityczny. xD dupa boli, że ktoś nie jest takim pelikanem jak Ty, co?

•  

@desensitization: pora naprawić ten błąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

•  

@kamien23: taguj #prawackibelkot. też się ucieszę, jak już mnie nie będziesz wołał półgłówku.