Wpis z mikrobloga

Wiem, że google adwords wyświetla reklamy na podstawie plików cookies, wyszukiwań stron i chyba nie tylko na tym. Na wstępie dodam, że nigdy nie interesowały mnie elektronarzędzia, a na codzień zajmuje się całkowicie czymś innym i niezwiązanym z tym tematem. Jednak po wczorajszej wizycie u znajomego na wyświetlanych reklamach dostarczanych przez Google zaczęły pojawiać się reklamy elektronarzędzi, a dokładnie firmy Makita o której trochę wczoraj rozmawialiśmy. Czy jest możliwe, że system Android (w moim przypadku 8.1 Oreo bez nakładek, tel. Google Nexus 5x) podsł#!$%@? swoich użytkowników i na podstawie tego dostosowuje reklamy? Na zdjęciu fragment wyświetlanej reklamy.
#technologia #informatyka #android #reklamy #google
Pobierz mariusz0 - Wiem, że google adwords wyświetla reklamy na podstawie plików cookies, wys...
źródło: comment_q66JEtxKNZdf0RYRQKiNpx52bk4JTuTP.jpg
  • 5
@mariusz0: To już jest zauważalne od jakiegoś czasu przeze mnie i kilku znajomych :) Wystarczy dla jaj gadać na jakiś temat, a niebawem widzimy dostosowane reklamy AdWords, Allegro, itd. Pewnie któraś z aplikacji, np. Facebook, Google, Messenger sobie słucha...
@mariusz0: Słyszałem historie ziomka na temat tego, że ktoś rozmawiał o jakiejś ciężkiej chorobie: bo ktoś tam z rodziny, znajomych zachorował. I ziomek wziął telefon do ręki i pierwsza propozycja wyszukiwania dotyczyła leczenia owej choroby =P Sam nigdy nie doświadczyłem tego, ale to może kwestia programów zainstalowanych w systemie ;)