Wpis z mikrobloga

Kilka przykladów nielogicznego wspierania patologii / nierobów w #uk z publicznych pieniędzy:
- płatny parking pod szpitalem - zwrot za bilet parkingowy możesz otrzymać jeśli jesteś bezrobotny lub pobierasz jakis zasiłek z szerokiej listy / uczciwie pracujesz i nie pobierasz zasiłków wtedy płacisz za parkowanie nawet jesli jestes pacjentem.
- wizyta u dentysty - jesteś bezrobotny lub pobierasz zasiłki wowczas masz calkowice darmowe leczenie / w innym przypadku płacisz (pomimo tego ze pracujac placisz rowniez skladki na nhs).
- urodzi ci sie dziecko - jestes bezrobotny lub pobierasz zasiłki - dostajesz 500 funtow na zakup wyprawki. Uczciwie pracujesz - sam sobie wszystko kup.
Znacie inne ciekawe przyklady?
#emigracja #patologia #socjalizm #wielkabrytania
  • 11
@mat1984: Nie chcę mi się sprawdzać prawdziwosci twoich wpisów punkt po punkcie
Ale akurat spojrzałem na dentystę i widzę ze to bzdura, bo dentysta jest tylko darmowy dla ludzi o zarobkach ponizej 15 000 rocznie którzy mają kartę NHS, reszta płaci, bez znaczenia czy mają benefity czy nie
Jeżeli w innych punktach równiez masz taką metodę przedstawiania "faktów" to gratuluje skilla na manipulację
@Paula_pi: nie zdajesz sobie sprawy ile trzeba się nagimnastykować żeby otrzymywać job seekers allowance , a w zwiazku z tym cała resztę innych benefitów . Poza tym dla obywateli EEA benefity są przyznawane na 3 miesiące , a potem radź se sam.
@gumon: Nigdzie, jakieś 3 lata temu będąc na job seekers allowance , lokalny council po dostaniu z automatu housing benefit - jako ze pobierałem zasiłek dla bezrobotnych - napisał , ze benefity przysługują mi na 13 tygodni , gdyż jestem obywatelem EEA.
@orbitowski: Jeśli chodzi o bezrobotnych to znam głównie Angoli. I oni są na bezrobociu od zawsze. Widze, ze świetnie sobie radzą, fajnie mieszkają Ja nie zamierzam się gimnastykować ,Zarabiam na się ale fakt, ze czasem tak zwyczajnie jak to Polak mam ból dupy
@mat1984 Zamiast postulatow ideologicznych proponuje kalkulacje ekonomiczna - w jaki sposob spoleczenstwu oplaca sie tworzyc bariery w dostepie do uslug medycznych osobom bezrobotnym? Zaniedbanie zebow jest powiazane z chorobami serca, jeden zawalowiec duzo bardziej wydrenuje sluzbe zdrowia niz 1000 plomb.
W jaki sposob utrudnianie dziecku startu w zyciu (rowniez przez niedozywienie) sprawia, ze komukolwiek w spoleczenstwie jest lepiej?
Pacjenci odwiedzani w szpitalu zdrowieja szybciej, szybciej zwalniaja lozka i krocej sa kosztem dla