Wpis z mikrobloga

Dzisiejsze korki spowodowały u mnie refleksje nad słusznością buspasa na Muzycznej, tam jeżdżą ze dwie linie autobusów co pół godziny. A przez to że dużo osób skręca w lewo na Nadbystrzycką to na normalnym pasie ludzie którzy chcą jechać prosto albo w prawo muszą czekać. Dziś korek na muzycznej zaczynał się już na prawoskręcie na Lubelskiego Lipca xD, ja po 5 minutach się #!$%@?łem, jak zresztą jak duża część osób i przejechałem bus pasem, bo jednak stać w takim korku 30 minut, przez głupotę urzędników mi się nie widziało ( mogli przynajmniej z uwagi na ten remont na Krochmalnej zrobić jakieś czasowe wyłączenie bus pasa na Muzycznej). No ale najwyraźniej w urzędzie jakoś zbyt perspektywicznie nie myślą, czego świadkami byliśmy dziś.
#lublin
  • 9
@szaman136 kwestia tego, że gdyby te buspasy, to nie byłoby by dofinansowania z Unii na inwestycję. Unia bardziej przychyla się takim rozwiązaniom jak buspasy co jest kijowe jak w powyższym przykładzie. Podobnie jest na rondzie Kowcza - zamiast zezwolić na bezkolizyjne ominięcie ronda jadąc buspasem Jana Pawła od Granitowej czy Armii Krajowej-Jana Pawła, to rzucili bus pasy a wjazdy na rondo się korkują...
@franekbo no ja już dłuższy czas tamtędy jeżdżę i też kilka razy zdarzyło mi się bus pasem przejechać i jak narazie bez konsekwencji, ale znając życie niedługo straż miejska i policja znajdzie nowy sposób na poratowanie kasy miasta, czyli właśnie łapanie ludzi z buspasów sfrustrowanych staniem w korku