Wpis z mikrobloga

#rower #szosa jaki licznik z gps? przydałby się w końcu podgląd, bo do tej pory tylko z tel w kieszeni jeździłem i tylko na stopach rzucałem okiem co i jak tam.

Budżet nieokreślony. Wpadł mi w oko Garmin Edge 520


nie wiem czy będę w stanie wykorzystać jego potencjał

Z jakich korzystacie?
  • 41
garmin edge 200, używam, polecam. Nawet da się używać jako prostej nawigacji. Coś lepszego z mapami to już może Mio albo Garmin 820. Bieda opcja to pancerny telefon od chińczyka z mocną baterią.
@Rivgen Lezyne nie polecam, jeżeli zależy ci choć trochę na nawigacji. Po prostu nie działa ))¯_(ツ)_/¯ Ponadto wysokościomierz czasami świruje. Ja swojego już zwróciłem na gwarancję po wielokrotnej wymianie maili z supportem Lezyne. Przesiadam się na Wahoo ( ͡ ͜ʖ ͡)
@mmichal: Lezyne wygląda na głos rozsądku.
@Qardius: 820 jest za duże kapeczkę.
@Razis: nie potrzebuje nawigacji, raczej lecę przed siebie lub wspieram się tel jak robie dłuższe trasy. Z góry raczej rzadko mam zaplanowane km.
@barcisz: kurde a wydawał się najlepszym kompromisem. Jakiego Wahoo bierzesz?
@lewe_konto: podziękuję! ale spytam za ile? :)

Właściwie to zależy mi na rejestracji trasy, poglądzie prędkości i to byłoby na tyle.
Źle,
@Qardius: o kurak, to coś musiałem #!$%@?ć. Za dużo ich oglądałem ostatnio.
@WuERA: czy wiesz może co oznaczają literki w nazwie ? t c itp? bo znalazłem na szybko T za 599 a C za 403 były na ceneo ale nie ma ofert aktualnie.
@vicher62: znajomy znajomego bez bundla mi oferuje go za 920 zł
Widzę, że w amazonie był za 760 na wyprzu kiedyś.

@Jarython: chciałem sprawdzić co poleca mirko ale jeszcze nie usłyszałem - kup dobry uchwyt i posadź tam telefon. W sumie mam starego iphona 5c ale tylko na stravie premium miałoby to sens, bo gps bez internetów działa bardzo fajnie.
@Rivgen: zależy jakim człowiekiem w życiu jesteś, jak lubisz mieć dobre konkretne rzeczy, które nie zawodzą i się nie będziesz musiał denerwować to kupuj garmina, a jak chcesz jakieś wynalazki to próbuj, testuj uchwyty, wkładaj telefon, potem jakieś przeciwdeszczowe pokrowce, potem podłączaj gdzieś tam powerbank, potem jednak strava się pierdzieli, próbuj endo, potem kup jakiegoś brytona, denerwuj się na soft, na support, potem przerabiaj milion innych rzeczy, aż w końcu dojdziesz
@Rivgen: Szczerze mówiąc nie używam brytona. Widziałem u znajomego i mówił że zadowolony jest, ale z pierwszej ręki opinii nie mogę przedstawić. Sam używam zegarka garmina a na kierownicy mam licznik bontragera na ant+ żeby widzieć na bieżąco prędkość i ewentualnie tętno/kadencje bez obracania nadgarstka. Pewnie w tym sezonie poszukam czegoś dedykowanego na rower, dla mnie jednak będzie ważna pełna nawigacja więc wybór dużo mniejszy i pewnie skończy się na edge