Wpis z mikrobloga

@GdzieJestBanan: no #!$%@?, zupa gulaszowa aka bogracz ma inną konsystencje niż gulasz - gulasz. Ten z tv miał dużo dodatków ale konsystencja z tego co widziałem mieściła się dla mnie w pojęci "gulasz". Czy sam bym taki podał? Nie bo był "kitowaty" ale jak Pani Gessler odpowiada to gut. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GdzieJestBanan: no #!$%@? #!$%@? tam było, co było pod ręką. Ogółem to gulasz jest daniem trudnym to #!$%@? i tak naprawdę jeden z lepszych jaki jadłem to był robiony przez słoweńca i był z kurczaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lrrr Ja bym powiedział wręcz przeciwnie, że ciężko zrobić serio dobry. Mam na myśli odpowiednie przygotowanie mięsa. Co jem kogoś gulasz to ten sam błąd - suche mięso. A wystarczy nie solić mięsa...
@GdzieJestBanan:

suche mięso. A wystarczy nie solić mięsa...


Nie chce mi sie wchodzić w dyskusje, ale to kwestia gotowania w niskiej temp i odpowiednio długo. No i ofc samego mięsa. Sól akat pozytywnie wpływa na teksturę mięsa.
@GdzieJestBanan: Wpływa przeważnie pozytywnie, steki można solić, np głupia pierś z kurczaka jak posiedzi w soli zmienia teksturę bardzo na plus. Lubię nastrzyknąć całego kurczaka solanką przez pieczeniem, zmienia w #!$%@?. Jedynym daniem którego nie lubię solić wcześniej (solę bezpośrednio przed obróbką) jest burger, tekstura wtedy robi się dośc zbita i tak przypomina mi zapeklowane mięso.
@GdzieJestBanan: Serio spróbuj przy gulaszu low and slow. Wyjdzie perfekt. Na co dzień su widuje mięso i gdyby to była kwestia soli to by i w tym przypadku by była różnica. No i miej na uwadze że jestem domorosłym kucharzyną :P