Wpis z mikrobloga

Tak jak nie podoba mi się obecna TVP, tak uważam, że zachowanie Giertycha jest poniżej pewnego poziomu.

Roman Giertych poinformował na Twitterze, że wezwał policję, aby usunęła spod drzwi jego kancelarii ekipę TVP, która jego zdaniem „zakłócała mir domowy”.

Do zdarzenia doszło wieczorem 12 kwietnia br. W tym czasie w kancelarii przebywał polityk Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski, którego Giertych jest obrońcą oraz kilka ekip dziennikarzy, w tym m.in. Kamil Dziuba z Onetu, który udostępnił film z interwencji policji. Giertych napisał na Twitterze, że nie wpuścił ekipy TVP, gdyż "zapraszał tylko dziennikarzy".

https://www.press.pl/tresc/52911,roman-giertych-nie-wpuscil-do-swojej-kancelarii-ekipy-tvp-i-wezwal-policje?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=Pressletter&uid=2356

#neuropa #4konserwy #tvpis
  • 33
@biesy: jakim mediom? W mediach pracują dziennikarze a nie pracownicy urzędu ds. siania propagandy. To, co się tam odwala to jakaś tragedia, propaganda nawet w serwisie sportowym.
nie wiem, czy zapraszal dziennikarzy TVP,


@Goofas: zaprosił DZIENNIKARZY, ogólnie. To, że nie wpuścił tych z TVP to imo trochę szopka, niesmaczna szopka.

Pozatym zapominasz, że Giertych jest osobą prywatną, niebjest osobą publiczną.


@Goofas: no tak średnio bym powiedział, że były minister edukacji w rządzie PiS, dziś obrońca osób powiązanych z opozycją, jest osobą prywatną.

"tłumieniu wolności słowa" jest bezsensowne: do mnie jakby TVP by przyjexhalo bez mojego zaproszenia to
jakim mediom? W mediach pracują dziennikarze a nie pracownicy urzędu ds. siania propagandy. To, co się tam odwala to jakaś tragedia, propaganda nawet w serwisie sportowym.


@krave: no i trudno. Ludzie nie są głupi. Potrafią porównywać informacje przedstawiane przez dziennikarzy. A teraz - to już tak na marginesie - TVP będzie mogło krzyczeć o "cenzurze". I słusznie, w sumie. Poza tym to niebezpieczny precedens dla ludzi z drugiej strony. Konferencje tylko
bo prywatna osoba


@Goofas: tak jak pisałem wyżej - polemizowałbym z tą prywatnością.

na swoim terenie ma prawo wpiluszczac kogo mu sie rzewnie podoba.


@Goofas: oczywiście, że ma i ja tego nie kwestionuję, nie zauważyłeś? :) Po prostu nie podoba mi się taki zabieg. A tobie - z tego co kojarzę, jednemu z tych, który broni demokracji - też to powinno przeszkadzać. Jeżeli tak nie jest, to trąci hipokryzją. Ciekawy
Czyli dokładnie to, co robi teraz TVP, co w tym dziwnego, że ktoś nie chce brać udziały w tym cyrku?


@krave: przecież "ktoś" robi dokładnie ten sam cyrk, tylko po drugiej stronie barykady. Jak Kali ukraść krowę to dobrze, jak Kalemu ją ukraść to źle?
@krave: w tym, żeby nie traktować innych w taki sposób, jak nie chce się być samemu traktowanym. Wyobrażasz sobie, że "osoba prywatna" powiązana z PiS - specjalnie piszę to w cudzysłowie, bo wg. mnie Giertych prywatną osobą nie jest i dzisiaj daje się poznać jako krytyk rządu, adwokat osób z PO, a poza tym jest byłym ministrem - organizuje konferencję prasową, zaprasza wszystkie media i - koniec końców - wywala ekipę
@biesy jest osobą prywatną: nie pełni jakiejkowliek funkcji publicznej. Wobec tego nie ma obowiązku wpuszczania dziennikarzy.

Minjiebprzeszkadza to, że Giertyh korzysta z swojej demokratycznej wolności do posiadania własnego mienia i korzystania z niej, jak mu się podoba. Jezeli będzie miał ochotę zaprosić pracowników TVP (nie mylić z dziennikarzami czasami) to z pewnościąbich zaprosi.
jest osobą prywatną: nie pełni jakiejkowliek funkcji publicznej.


@Goofas: jesteś pewien? Jeżeli nie przekonuje cię "publiczność" byłego ministra, to może przekona cię to: http://www.rp.pl/Adwokaci/309289937-Adwokat-jest-osoba-publiczna---wyrok-NSA.html

Wobec tego nie ma obowiązku wpuszczania dziennikarzy.


@Goofas: A ja twierdzę, że ma?

Minjiebprzeszkadza to, że Giertyh korzysta z swojej demokratycznej wolności do posiadania własnego mienia i korzystania z niej, jak mu się podoba. Jezeli będzie miał ochotę zaprosić pracowników TVP (nie mylić z dziennikarzami czasami)
@biesy Gdyby ktokolwiek z PiS nie wpuściłby do swojego domu dziennikarzy TNV czy GW bez wlasnej zgody, to nie miałbym nic przeciwko.

Tak dlugo jak Giertych nie pobiera pieniędzy z naszych podatków jest osobą prywatną.
Tak dlugo jak Giertych nie pobiera pieniędzy z naszych podatków jest osobą prywatną.


@Goofas: To ciekawa definicja. Szkoda,że nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Cóż, przykre, że "demokraci" mają tak podwójne standardy. Jako "wykopowy lewak" jestem zawiedziony :)
@biesy: No to przecież TVPiS finansowana z podatków wszystkich obywateli zaprasza kogo chce i są to w zdecydowanej większości są politycy PiS, więc czemu Giertych, który sam się finansuje ma stosować jakieś parytety w zapraszaniu do swojego prywatnego domu dziennikarzy?