Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #anonimowemirkowyznania
  Mirki trzymajcie mnie bo nie wytrzymam. Pokłóciłam się ze swoją siostrą( ja lvl 28, ona lvl 25) o dom i nie mam pojęcia jak mam jej przetłumaczyć pewne rzeczy do rozumu. Nasi rodzice nie żyją od mniej więcej 1,5 roku, dla mojej siostry zostawili ich mieszkanie i dom dla nas obojga, ja swoje mieszkanie dostałam jeszcze przed śmiercią rodziców od babci. Więc ja mieszkam w swoim mieszkaniu, siostra z mężem w swoim a dom był przez ten okres wynajmowany, wynajem konczy się za dwa miesiące. Gdyby nie ten wynajem to ten dom zostałby już sprzedany i jakiś czas temu rozmawiałam z siostrą co z tym domem, bo utrzymanie takiej wielkości domu i działki to duży wydatek a mnie na to nie stać żeby do tego dokładać, siostry zresztą tez nie za bardzo. Więc zostało przy tym, ze dom zostanie sprzedany, ale kilka dni temu moja siostra chciała porozmawiać i poinformowała mnie, ze ona chciałaby w nim zamieszkać z mężem, chcą sprzedać jej mieszkanie i mieszkać w domu. Dla mnie w sumie to obojętne, bo ja i tak nie zamierzam tam mieszkać i czy kupi to obcy czy moja siostra zdecyduje się tam mieszkać to mi wszystko jedno. W sumie to nawet lepiej bo siostry mieszkanie jest mniejsze od mojego a oni planują mieć dzieci, dom położony w ładnej okolicy, w mieście ale w dość zacisznym miejscu z dużym ogrodem, mowie ok bierz. Ale dla mnie było oczywiste, ze siostra zapłaci mi moją część z tego domu a ona sobie wymysliła, że sprzeda mieszkanie, wprowadzi się do tego domu i koniec. Rozmiecie to? Jak ja jej o tym powiedziałam to sie obraziła. Jej arument jest taki, że jestesmy rodziną i to jedynym jej argument. Jak sie jej zapytałam czy gdybym ja sprzedała swoje mieszkanie i chciałabym zamieszkać w domu to czy ona nie ubiegałaby się o swoja połowę pieniędzy, uparcie twierdzi że nie. Jakiś czas tamu rozmawiałam ze rzeczoznawcą i on powiedział, że ten dom wycenia na 500 tysięcy zł, więc gdyby był sprzedany to tą kwotę dzielimy na nas dwie. A moja siostra myślała, że sprzeda mieszkanie i ta kase sobie zatrzyma i wprowadzi się do domu. Jeszcze usłyszałam, że "ale jesteś, w takim razie to ja nie chce tego domu" ale zadzwoniła w sobote i zapytała czy ja przemyślałam jej propozycje, ja powiedziałem, że nie bo nie mam o czym myśleć w takiej sytuacji i to ona powinna wszystko przemysleć i znowu foch, że my jesteśmy rodziną, że ona jest moją siostrą, jak jej powiedziałam że rodzina rodzina ale dlaczego ja mam rezygnować ze swojej części pieniędzy z tego domu to się prawie popłakała.
  Ktos może faktycznie powiedzieć, no daj spokój to twoja siosta, ale nie mam zamiaru rezygnować z 250 tysięcy złotych, które i tak mi sie należą. Szlachetnie z jej strony, że ona nie chciałaby ode mnie pieniędzy gdybym ja sie wprowadziła ale ja jestem inna. Z resztą to nie pierwszy raz kiedy jest tego typu problem. Kilka lat temu była potwornie zła, że babcie chce dać mi swoje mieszkanie, i próbowała przekonać rodziców żeby oni przekonali babcie żeby ta mieszkanie przepisała na nią bo jest więcksze i w lepszej dzielnicy a ja nie paluje dzieci a ona tak wiec ja moge wziąć mniejsze mieszkanie rodziców a ona babci, bo mieszkanie babci ma 74 m a rodziców 49. Jak rodzice powiedzieli nie, to poszła do babci a jak babcie powiedziała nie to przyszła do mnie i jak ode mnie też usłysała nie no to co to była za afera. Próbowała mnie przekonać właśnie tym, ze ona planuje rodzinę a po co mi mieszkanie na jedną osobe co ma 74 mietry, jak jej powiedziałam, ze nie chce mieszkanie rodziców bo jest za małe i połozone w kiepskiej dzielnicy, wszędzie daleko, a babci jest w fajnej dzielnicy, wszędzie blisko, i będę mogła jeszcze coś zarbić wynajmując komus pokój i że taka zamiana by mi się nie opłacała to była tak wściekła i się poobrażała na wszystkich.
  Ona i tak nic nie zrobi z tym domem bez mojej zgody bo na papierach jest że ona i ja jesteśmy właścicielkami, ale jak jej przetłumaczyć do rozumu pewne rzeczy? Bo ja nie mam pomysłów.

  #niewiemjaktootagowac #rozowepaski #logikarozowychpaskow

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  pokaż całość

  odpowiedzi (104)

 • avatar

  Ręce opadają... W weekend spotkałem się przy piwku ze znajomym, którego nie widziałem dobre pół roku. Ostatnio mówił mi, że jego ciocia spadła z rowerka i w związku z tym odziedziczył mieszkanie, a raczej jedną trzecią. Resztę dostały po 1/3 siostry cioci - dwie, grażynowate stare panny. Pomijając komentarze, które dotarły do kumpla, że Grażynom nie podobało się, że muszą się z nim dzielić i że próbowały szukać możliwości jak kumpla ze spadku wyłączyć (XD): Grażyny po pogodzeniu się z faktem przymusu podziału stwierdziły, że mieszkanie idzie na wynajem, bo nieruchomościach są pieniądze i wszyscy tak robią, i jak to kolega zacytował: Hehe, Anon, bedziem wynajmować studentom, bedom pieniążki spływać a my bedziem leżeć i pachnieć (XDD).
  Kolega się wahał, bo niby kasa mu niepotrzebna, mieszkanie stosunkowo blisko kilku uczelni (5-10 minut na piechotę, #lublin here), to doprowadzenie go do stanu, w którym można by je w ogóle komuś proponować, pochłonęłoby kilkadziesiąt tysięcy. Kumpel machnął ręką, stwierdził że zaczeka co zrobią Grażyny, skoro tak im się pali do tych milionów (XDDD) z wynajmu.
  No i wracając do teraźniejszości, zapytałem go w sobotę co z tym mieszkaniem. No to mi powiedział... Grażyny zadzwoniły do niego i wprost zapytały "jak idzie remont, (XDDDD), bo każdy dzień to strata pieniążków i ile one mają czekać?". Kumpla zamurowało, ale spytał wprost "dlaczego niby ja mam robić remont" to usłyszał:

  pokaż spoiler BO MŁODY JESTEŚ I MASZ NAJBLIŻEJ

  Wk....ił się delikatnie i wrzasnął do słuchawki, że one chciałby to remontować i wynajmować, więc niech się tym zajmą. On może się najwyżej dorzucić, choć wolałby sprzedać.
  Nie chciał dalej ciągnąć tematu, rzucił tylko że Grażyny próbują robić mu smród w rodzinie, że on je chciał oszukać i sam wynajmować albo tam zamieszkać i zamki zmienić (XDDDDDDDD). Ale powszechnie wiadomo w rodzinie że są pier.....nięte to nikt sobie tym głowy nie zawraca.
  #bekazpodludzi #starebabyjebacpradem #coolstory
  pokaż całość

  odpowiedzi (45)

 • odpowiedzi (12)