Wpis z mikrobloga

Janusz Jurek

jest absolwentem Instytutu Artystyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Pracę magisterską pisał pod kierunkiem prof. dr hab. Tadeusza Gaworzewskiego. Od 1996 roku zajmuje się komercyjnie projektowaniem graficznym, fotografią, animacjami, grafiką 3D oraz szeroko pojętymi nowymi formami twórczości wizualnej. Prowadzi „NEO – Studio Grafiki Użytkowej” w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdobywca wielu nagród i wyróżnień.
Jego grafiki oficjalnie promowały Ceremonię The Games Awards 2016 w Los Angeles oraz znalazły się na ekranie startowym programu Adobe InDesign, oraz na obecnej wersji programu Adobe Photoshop. Wiele ilustracji znalazło się na okładkach książek i magazynów oraz zostały opublikowane m.in. w drugiej części albumu „The Magic of Lines: Line Illustration by Global Artists”, berlińskim Bright Diaries, nowojorskim Dekit, tokijskim Nuz-magazine oraz Axis, amerykańskim SPIRIT czy niemieckim Briggite, itd.

Eksperymenty z linią, które mocno #!$%@?ą prace Janusza zdobyły uznanie środowisk branżowych. Grafiki były wyróżniane na wielu międzynarodowych portalach związanych ze sztuką oraz profesjonalnych serwisach graficznych, w tym Adobe, Art People Gallery, Behance, Digital Art, Collosal, Celeste.

Janusz zajmuję się wykonywaniem ilustracji, które można zakwalifikować do nurtu generative art, polegającego na tworzeniu grafik za pomocą kodu programu. Opracowana przez niego technika bazuje na wykorzystaniu nowych technologii oraz programowania proceduralnego. W odróżnieniu od wiodącego komputerowego nurtu sztuk generatywnych, zawiera w sobie spore elementy klasycznego rysunku. Pierwszym etapem podczas tworzenia tego typu grafik jest pisanie kodu, przy pomocy którego komputer generuje przestrzenne formy. Następnie, przy wykorzystaniu umiejętności rysunku i rzeźbiarstwa, artysta nadaje im kształty inspirowane ludzkim ciałem.

Opis zaciągnięty bezpośrednio ze strony Janusza

http://januszjurek.info/

Bezpośredni link do portfolio: https://www.behance.net/januszjurek

Podziwiam go.

#grafika #grafikakomputerowa #photoshop #art #ciekawostki #fotografia

ps. Zdjęcie - mój faworyt.
m.....z - Janusz Jurek 

jest absolwentem Instytutu Artystyczno-Pedagogicznego Uniw...

źródło: comment_SDOzn0aKtuakyyFxugE3kVMdNltwsgeg.jpg

Pobierz
  • 9
@fideriankoons: To Ty? Szok :) miło mi. Widzę że jesteś człowiekiem sukcesu. Współpraca z photoshopem. Do tego Bordo na wykopie , prawie 10 lat kadencji. Nic tylko podziwiać i brać przykład. Od wczoraj jestem twoim wielkim fanem. ( )