•  

Zombi 2 (1979)

Słowem wstępu, przepraszam, że ostatnio nic się nie odzywam, ale #matura i inne sprawy więc sami rozumiecie. Dziś kolejne dzieło od Fulci'ego, a zarazem klasyk i przykład jak powinno się robić prawdziwe Zombie Movie. Zapraszam!

Pewnego dnia w Zatoce Hudson grupa ratowników znajduje samotnie dryfujący jacht należący do zaginionego w tajemniczych okolicznościach naukowca. Wewnątrz statku ekipa odnajduję prawdziwego żywego trupa, który rzuca się na jednego ze stróży wodnego prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wiadomość o tym incydencie wstrząsa całą Ameryką, a córka zaginionego naukowca, wraz z dziennikarzem Peterem, etnografem Brianem i Susan postanawiają odnaleźć ojca dziewczyny.

Ogólnie początkowo film miał być taką fanowską kontynuacją "Dawn of the Dead" reżyserowanego przez "ojca umarlaków" George A. Romero. Stąd też "2" w tytule (jakby ktoś się zastanawiał). Sam nie wiem co o tym filmie mógłbym teraz powiedzieć, żeby go wam polecić. Na pewno nie jest to dzieło dla osób którzy poszukują szybkiego kina pełnego akcji i humoru, fabuła rozwija się dość długo, ale warto poczekać. Jego mocą stroną na pewno jest soundtrack, który pamiętam i nucę do dziś, a na moim profilu na FW katuje nim każdego kto przegląda mój profil (znaczy katowałem, bo jak to na FW bywa, trzeba ponaprawiać to co dobre i działa). Efekty są niesamowite, a przykładem niech będzie podwodna walka Zombiaka z rekinem, tego nawet nie trzeba widzieć, żeby wyobrazić sobie jaka epicka jest ta scena. Podsumowując: bardzo polecam, szczególnie dla fanów wszelakich Zombie Movies.

Moja Ocena: 10/10

Szczęśliwego Piątku Trzynastego!
    Jeśli chcecie więcej, to zapraszam pod tag #nwjaktonazwac.
    #horror #film #ogladajzwykopem #filmnawieczor

źródło: ZPM.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Taka sama płaca za taką samą pracę dla kobiet i mężczyzn - powiedział we wtorek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.
    Zgadzam się, jeśli będą pracować tak samo wydajnie to jak najbardziej.
    Niech mi tylko ktoś wytłumaczy, skoro #rozowepaski zarabiają mniej to czemu wszystkie firmy nie zatrudniają tylko kobiet.
    Jakbym miał dużą firmę i miałbym płacić 5 tys facetowi albo 4 tys kobiecie za taką samą pracę to bym zatrudniał same kobiety. #praca #biznes pokaż całość

odpowiedzi (40)

#pracbaza #logikarozowychpaskow
    Kiedy gadasz rano z babeczką z roboty - która chyba pracuje tylko dla hobby.

Ona - no ja nie gotuje w domu, tylko zamawiam jedzenie
    ja - ale tak codziennie ? w sensie raz pizza, raz chińczyk, raz kebab
    Ona - nie, mamy katering pudełkowy
    ja - Woo to nieźle to musi kosztować
    Ona - nieee, tanio to wychodzi za siebie płacę 1600 a za męża 2000
    ja - no to "całkiem tanio"
    Ona - no prawie tyle samo wyjdzie jak bym sama gotowała a tak to mi przywożą w pudełkach codziennie gotowe jedzenie xD

Ja jestem chyba mentalnym biedakiem bo za 3600 zł miesięcznie wyżywił bym 10 osobową rodzinę.
    pokaż całość

odpowiedzi (215)

• odpowiedzi (36)