Wpis z mikrobloga

Witam.
Pamiętacie może https://www.wykop.pl/link/4146919/aldeo-systemy-zarzadzania-sp-z-o-o-dotacje-dla-kobiet/ ?
Znajomy dostał odpowiedź od Rzecznika Praw Obywatelskich (ma bana na wykopie).

Jutro będę miał zdjęcia pisma. Najlepszy fragment:

Podejmując się oceny, czy projekt narusza zasadę równego traktowania kierując swoją ofertę jedynie do jednej z płci, należy rozważyć, czy kierowanie wsparcia WYŁĄCZNIE DO KOBIET nie służy ZAPOBIEGANIU ich NIERÓWNEMU traktowaniu lub WYRÓWNYWANIU niedogodności związanych z NIERÓWNYM traktowaniem ze względu na płeć.

Ważniejsze pozwoliłem sobie napisać wielkimi literami.

Czyli ogólnie dyskryminujmy mężczyzn zapobiegawczo bo dyskryminowane mogą i są kobiety i trzeba, to wyrównać - dyskryminując mężczyzn. Tak rozumiem odpowiedź Pani Anny Mazurczak. Jutro będą zdjęcia pisma.

Przypominam, że program współfinansowany jest przez Europejski Fundusz Społeczny i jest wspierany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Gdzie można napisać wyżej?

Wołam @jaesus (chyba też pisał do nich e-mail).

#polska #praca #dyskryminacjamezczyzn #feminizm #rozowepaski #niebieskiepaski #rzeszow
  • 11
@oolopolo100: Przecież wszystkie programy pomocowe i ich zapisy są tworzone w Ministerstwach, w tym wypadku WUP jest wykonawcą czyli Instytucją Pośredniczącą, a Ministerstwo jest Instytucją Zarządzającą. WUPy realizują systemowe projekty unijne, ich rodzaj, typ i beneficjenci pomocy są z góry określeni. Tu nie ma dobrowolności.
@bialaowca: Nie interesuje mnie, że coś jest z góry i tak ma być.
1. Rzecznik Praw Obywatelski nie widzi dyskryminacji mężczyzn. - Może interweniować.
2. Unia Europejska tak bardzo za równością a program dyskryminuje mężczyzn. - Sami sobie zaprzeczają.
3. Ministerstwo jest instytucją zarządzającą? - Czemu czegoś nie zrobi?

Pan (Unia) rozkazuje a my mamy słuchać? NIE.
@oolopolo100: Programy unijne w większości przypadków mają ustalone z góry typy beneficjentów na podstawie prowadzonych badan czy analiz. Jeżeli z badań wynika, ze kobiety na danym obszarze, np. województwie podkarpackim (wspomniany Rzeszów) są mniej aktywne zawodowo, ich udział w w bezrobociu jest większy niż mężczyzn, mają problem z powrotem do pracy po np. urlopie macierzyńskim/wychowawczym, to jak wg Ciebie powinien wyglądać taki projekt unijny, który wyrównywałby ich szanse an rynku pracy,hm?
@oolopolo100: Pisałem, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Miałem plan pociągnąć temat i napisać z e-maila dziewczyny, że czuje się dyskryminowana w pracy z jakiegoś tam powodu. Chciałem sprawdzić czy nie odpisują mi tylko dlatego, że jestem mężczyzną, ale zabrakło mi determinacji.

Poza tym martwi, mnie ten brak jakiejkolwiek reakcji ze strony RPO. Gdyby to była jakakolwiek firma to zaraz dałoby się nakręcić aferę, że ignorują skargę klienta.
@bialaowca:
Dlaczego kobiety mają dostawać dotacje? Ponieważ więcej jest ich bezrobotnych?

Czy jesteś poważny?

WSPARCIE SZKOLENIOWE

Każda Uczestniczka projektu weźmie udział w 24 godzinnym szkoleniu z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej. Szkolenia odbywać się będą w grupach 12-osobowych.

WSPARCIE DORADCZE

Indywidualne doradztwo dostosowane do potrzeb – w wymiarze 5 godzin na osobę

WSPARCIE FINANSOWE

Bezzwrotna dotacja w wysokości 42.600 zł, w tym 24.000 na inwestycje oraz wsparcie pomostowe przez 12 miesięcy w
@bialaowca:

Nie interesuje mnie, że coś jest z góry i tak ma być.

1. Rzecznik Praw Obywatelski nie widzi dyskryminacji mężczyzn. - Może interweniować.

2. Unia Europejska tak bardzo za równością a program dyskryminuje mężczyzn. - Sami sobie zaprzeczają.

3. Ministerstwo jest instytucją zarządzającą? - Czemu czegoś nie zrobi?

Pan (Unia) rozkazuje a my mamy słuchać? NIE.


Sam nie odpowiadasz na pytania a wymagasz żebym ja Ci odpowiadał?

Rozumiem, że program
Programy unijne w większości przypadków mają ustalone z góry typy beneficjentów na podstawie prowadzonych badan czy analiz. Jeżeli z badań wynika, ze kobiety na danym obszarze, np. województwie podkarpackim (wspomniany Rzeszów) są mniej aktywne zawodowo, ich udział w w bezrobociu jest większy niż mężczyzn, mają problem z powrotem do pracy po np. urlopie macierzyńskim/wychowawczym, to jak wg Ciebie powinien wyglądać taki projekt unijny, który wyrównywałby ich szanse an rynku pracy,hm?


@bialaowca: