Wpis z mikrobloga

Czy wart w ogóle inwestować w aparat cyfrowy do 500zł jeśli ma się telefon z raczej w porządku kamerą (Nexus 5X)? Czasami wybieram się na wycieczki rowerowe i kamerę mam włożoną do torby na ramie, gdzie służy jako nawigacja. Mało wygodne jest wyciąganie tego telefonu do zrobienia paru zdjęć więc pomyślałem o czymś dedykowanym, co przy okazji robiłoby lepsze zdjęcia. Potrzebuję czegoś małego, jakiegoś kompaktu, żeby wożenie tego nie sprawiło problemu. Tylko czy istnieje jakiś model, który do tego się nadaje? Co patrzę po opiniach w necie to narzekania na taki sprzęt, a bardzo nie chcę trafić na model, który będzie robił gorsze zdjęcia od telefonu. Coś polecicie?

#fotografia i w sumie zaryzykuje też #rower bo może ktoś miał ten sam problem co ja.
  • 16
@elektryk91: Niedawno szukałem takiego kompakta który robiłby zdjęcia lepsze niż smartfony. Wybór padł na Canona G7X mark II. Nie duże rozmiary, dotykowy ekran, połączenie wifi z telefonem/laptopem. Tylko że cena około 2300 zł. Wydaje mi się, że do 500 zł nie ma szans na coś lepszego niż smartfon.
@elektryk91: Powinien wystarczyć. Ja mam dwa aparaty Sony (superzooma i lustrzankę) i odkąd kupiłem Samsunga S7, nie chce mi się wozić żadnego z nich, nawet w najładniejsze zakątki Polski. Jak w tym sezonie będę brał, to tylko na nocne jazdy, bo wiadomo, że telefonem w nocy nic nie zrobisz.