Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Witam wszystkich czytelników ''Życia w Gorących'' i tych którzy widzą nas po raz pierwszy.
  TAG #zyciewgoracych
  Zapraszam do przeczytania specjalnego numeru wykopowego magazynu wydanego z okazji 11 Wykop Party. W środku czeka na was wiele ciekawych, śmiesznych, interesujących i różnych artykułów, krzyżówka z nagrodami ufundowanymi przez @wykop i wiele innych atrakcji.

  LINK DO ISSUU: https://issuu.com/gorace/docs/_ycie_w_gor_cych__-_numer_3_2018__w
  LINK DO PDF: https://docdro.id/HXYVL6U

  Z przyczyn technicznych brakuje jednego artykułu - i to najważniejszego, ale zostanie on uzupełniony tak szybko jak tylko będę mógł to zrobić. Wyjaśnienie tej sytuacji znajdziecie w środku. Mimo to zapraszam do dyskusji, komentarzy i uwag. Na odpowiedzi do krzyżówki czekam do 25/10 - wygrywa pierwsze 10 osób które nadeślą prawidłowe rozwiązanie, ale żeby szanse były równe odpowiedzi przyjmuje dopiero od 8 rano.

  To nie koniec nowości - z tego co udało mi się ustalić wersję papierową naszej gazety będziecie mogli zdobyć na Wykop Party, więcej szczegółów w tej kwestii powinna podać wam @a__s.

  Ciao
  MarianoaItaliano

  #wykop #mirkogazeta #wy #zyciewgoracych.

  LINK DO ZNALEZISKA: https://www.wykop.pl/link/4596009/zycie-w-goracych-numer-3-2018/
  ___
  Poniżej pozwolę sobie zawołać osoby plusujące poprzedni numer.

  Wiem że jest prawie 3 w nocy, ale idę wcześnie do pracy i nie będę miał kiedy tego zrobić - dopiero ewentualnie wieczorem, a to byłoby za późno.
  pokaż całość

  odpowiedzi (28)

 • avatar

  Ktoś się pomylił i wysłał mi takiego sms. Ale ja mam rozum i godność człowieka więc nie robię głupich akcji na Mirko i odpisałem normalnie. Brawo ja #chwalesie

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (23)

 • avatar

  Vladislav Roslyakov - osiemnastoletni zamachowiec z Kerczu

  Vladislav już od lat najmłodszych lat postrzegany był jako dziecko okrutne, które torturowało koty na swoim rodzinnym osiedlu. Gdy miał około 10 lat jego rodzice rozwiedli się. Powodem miał być poważny uraz głowy, którego doznał ojciec. Uraz ten wpłynął na jego zachowanie, stał się agresywny w stosunku do syna, żony jak i innych krewnych.

  Roslyakov uczył się w lokalnej szkole, jednak nauka nie była jego mocną stroną i po prostu chciał zdać kolejny semestr. Nie miał żadnych przyjaciół oraz bliskich znajomych. Jego głównymi hobby były bronie oraz gry video.

  W 2015 roku zaczął studia na kierunku elektrotechnicznym. W czasie studiów pogłębiło się w nim zainteresowanie bronią oraz doszły do tego materiałami wybuchowymi. Przy okazji zapisał się także na zajęcia z walki nożami bagnetowymi. Regularnie ćwiczył też na siłowni, jako że chciał powiększyć swoją masę mięśniową. W sieci krążą także plotki jakoby Roslyakov wraz z matką uczęszczał na spotkania Świadków Jehowy.

  Rosyjska stacja RBK TV przeprowadziła wywiad z znajomym Roslyakova, który powiedział, że "nienawidził on swojej szkoły i przysiągł zemstę na nauczycielach". W dniach poprzedzających atak rozprawiał w mediach społecznościowych nad brakiem sensu życia, możliwej strzelaninie oraz samobójstwie.

  Kamery bezpieczeństwa uchwyciły na filmie Roslyakova niosącego ośmiostrzałową strzelbę Hatsan Escort Aimguard o kalibrze 12 GA z chwytem pistoletowym. Ubrany był w czarne spodnie oraz T-shirt z napisem "hatred" (pol. nienawiść). Jego strój przypominał ten noszony przez Erica Harrisa (jednego z zamachwców z pamiętnej masakry w liceum w Kolorado), co doprowadziło do spekulacji iż zamach z Kerczu był nim inspirowany.

  Roslyakov zakupił strzelbę 8 września bieżącego roku, a 13 października dokupił do niej 150 nabojów. Wszystko zostało nabyte legalnie w sklepie z bronią.

  Kilku świadków widziało zamachowca chodzącego w te i z powrotem po korytarzach Politechniki i strzelającego do przypadkowych uczniów i nauczycieli, aż skończyła mu się amunicja. Wtedy też nastąpił wybuch bomby. Lokalna policja podała do wiadomości, że na kampusie było więcej ładunków wybuchowych, na szczęście zostały one rozbrojone. Jedna z osób, którym udało się przeżyć atak powiedziała, że trwał on ponad 15 minut.

  Na stronie internetowej miasta, możemy odczytać, że eksplozja nastąpiła na pierwszym piętrze budynku, natomiast strzelanina miała miejsce na drugim. Uczniowie, którzy widzieli eksplozje opisali, że wybiła wszystkie okna w budynku, a po niej ludzie zaczęli uciekać z budynku.

  Wice minister Krymu Sergei Aksyonov w wywiadzie stwierdził, że możliwe iż napastnik posiadał wspólnika, który kierował młodym Roslyakovem i poszukują oni tej osoby,

  Większość ofiar to nastolatkowie. 15 uczniów i 5 nauczycieli zginęło od ran postrzałowych, 74 osoby były lub nadal są hospitalizowane, kilku osobom trzeba było dokonać amputacji.

  #kryminalne #kryminalistyka #morderstwo #terroryzm
  pokaż całość

  odpowiedzi (23)