Gorące dyskusje ostatnie 12h

Zgodnie z obietnicą wołam wszystkich plusujących post o aborcyjnych banerach, jakie pojawiły się na obwodnicy Opola.

Postanowiłem sprawę zgłosić na policję, aby tych katolickich oszołomów z "Fundacji PRO – Prawo do życia", w końcu dosięgła ręka sprawiedliwości. Sęk w tym, że mimo XXI wieku, w Polsce dalej jest jak w lesie.

Na komendzie miejskiej policji w Opolu przemiły policjant poinformował mnie, że mojego zgłoszenia nie może przyjąć. Dlaczego? Bo mam to zrobić na komisariacie, który jest najbliżej miejsca, w którym stanęły banery. Podał mi namiary, powiedział że nic więcej nie może zrobić i życzył miłego dnia.

Tylko że nie miałem możliwości, aby się tam dostać. Zadzwoniłem więc do dyżurnego na komisariat, aby złożyć zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia. Powołałem się na dwa artykuły z Kodeksu wykroczeń. Pierwszy mówiący o „zakłócaniu spokoju, porządku publicznego, spoczynku nocnego albo wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym”, drugi, w którym mowa o umieszczaniu w miejscu publicznym „nieprzyzwoitego ogłoszenia, napisu lub rysunku".

- To musi pan osobiście przyjechać na komisariat z dowodem osobistym i zdjęciami - powiedział głos w słuchawce.

Stwierdziłem, że osobiście stawić się nie mogę, ale żeby ułatwić policji dochodzenie w tej sprawie, mogę przesłać posiadane przez siebie informacje na mejla. Grzecznie podziękowali, a dyżurny wrócił do swojej papierkowej roboty.

Powiem szczerze, że trochę ostudziło to mój entuzjazm. Nie byłbym jednak sobą, jeśli bym im odpuścił. Postanowiłem więc o całej sprawie poinformować urząd miasta oraz media, które podchwyciły temat. Jeszcze tego samego dnia prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski wysłał na miejsce pracowników Miejskiego Zarządu Dróg. Okazało się jednak, że działki są prywatne, więc urzędnicy nie mogli zbytnio nic zrobić.

Na tym jednak się ta historia nie kończy. Okazało się bowiem, że zawiadomienie o wykroczeniu zgłosiła na policję rzeczniczka prezydenta Opola. Sprawą zajmują się już opolscy policjanci, a ja jeśli się czegoś dowiem, to was również o tym poinformuję.

#bekazkatoli #bekazpodludzi #opole
    pokaż całość

odpowiedzi (106)

• odpowiedzi (13)

#heheszki #humorobrazkowy

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (7)