Wpis z mikrobloga

@veldrinn: ale #!$%@? to jest w bazie pytań. Ja nie rozumiem totalnie teraz czy to jest błąd w programie (o ironio będę zdawać wewnętrzny dzisiaj właśnie na tym programie) czy rzeczywiście tak jest. Aż mnie to z równowagi wyprowadziło, bo przez tak absurdalne pytanie można nie zdać.

Najlepsze jest to, ze szukałem odpowiedzi w Google... i wszędzie różne odpowiedzi podają.
@menyyyy: te pytania musisz ogarnąć na zasadzie inżnierii wstecznej. co autor miał na myśli. musisz pokombinować, pobawić się w trochę myślenie co chciał danym pytaniem uzyskać. Tu jak ktoś wyżej zaznaczył chodziło o to który powoduje najmniejszy poślizg. Więc metoda eliminacji. To bardziej testy na inteligencje, niż na konkretne warunki panujące na drogach - bo mały grad, występujący w lecie szybko zmieni drogę w kałużę.
@menyyyy: Raczej będzie C. Pewnie autorowi chodziło o tą sytuację, że jak deszcz zaczyna padać (vide mżawka) to jest bardzo ślisko, bo cały syf z drogi zamienia się w błoto. Jak deszcz jest mocniejszy (albo jak grad się już rozpuści) to te osady i tak się zmywają i tak źle już nie jest, jak na początku opadu.
@menyyyy: Też ostatnio sprawdzałem to pytanie jak poczytasz na internecie to w większości podają mżawkę jako poprawna odpowiedz ale w programie tez miałem tak jak ty na screenie.
@menyyyy: ty robisz pozwolenie na kierowanie tramwajem? Bo to pytanie jest w oficjalnej bazie właśnie dla tramwajów.
Poprawna odpowiedz to gołoledź, ponieważ tramwaj jadąc kruszy lód i w ten sposób zwiększa tarcie.
@hasztag_andrzej: @AperitiV: @menyyyy:
To znalazłem w necie

Tematyka pytania: technika kierowania tramwajem w poślizgu

Związek z bezpieczeństwem: Umiejętność oceny przyczepności szyn i wystąpienia poślizgu, pozwoli na uniknięcie > zderzenia np. z innym tramwajem (wóz w wóz). Podczas jazdy przy występującej gołoledzi, tramwaj, swoim ciężarem > > kruszy warstwę lodu na szynach, kryształki lodu działają

Podstawa prawna: Rozp. MTBiGM w spr. szkolenia…. Dz. Ust. 2012.1019 zał. 1 pkt 2.2.3 lp