Wpis z mikrobloga

@crazyfigo: Sprawdziłem sytuację w Sierra Leone i drużyna lidera rozegrała już 10 spotkań, a są w lidze też kluby które zagrały 2 razy. Druga drużyna w tabeli ma 7 meczów za sobą i generalnie im wyższe miejsce tym więcej rozegranych spotkań. Jakaś nagroda za upośledzony terminarz się należy XD
@KolejnyWykopowyJanusz: Racja, tylko szkoda, że liga wyrównana w dół, a nie w górę. Tak jak kiedyś Widzew i Legia miażdżyły ligę (choćby sezon gdzie Widzew skończył bez porażki), czy Wisła Kraków z Kalu Uche, Żurawskim i resztą. Te kluby wtedy prezentowały mega poziom i przekładało się to na puchary. No, kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów.
@crazyfigo: Wiecie kiedy nasza liga jest słaba? Jak Legia w niej nie prowadzi. A wymyślanie jakiś z dupy norm słabości ligii to jakiś absurd. Gdyby w Hiszpanii, Niemczech czy Włoszech było identycznie to liga byłaby po prostu wyrównana, a nie słaba. Zresztą Lech jeszcze kolejkę temu się nie łapał do tej statystyki i po kolejce następnej może z niej wypaść. A może by tak zrobić ranking na podstawie tego ile lider
@pwone: Niepotrzebnie się uniosłeś. Po pierwsze - więcej ludzi kibicuje przeciwko Legii niż Lechowi. Liga jest słaba niezależnie od tego, kto w niej prowadzi. Ja sam wolałbym żeby Lech, Jaga czy Górnik zdobyli MP, głównie dlatego, że jestem przeciwko polityce tranferowej jaką prowadzi Legia. To nie ma szans powodzenia pp prostu. Chodzi mi o to, że w każdej innej lidze, tak słaby faworyt jakim jest u nas Legia, nie łapałby się
A u nas - Legia #!$%@? 11 meczów w sezonie i jest i tak faworytem do zdobycia MP.


@crazyfigo: Legia była faworytem przed sezonem, po kilku kolejkach i przez większość sezonu był to Górnik, później była Jagiellonia, a na chwilę obecną jest Lech. Legia jest co najwyżej jednym z realnych kandydatów na MP, ale na pewno nie jest obecnie faworytem.
@pwone: Ale nie rozmawiamy na ten temat. Toczmy dyskusje odnośnie tego, że liga jest słaba i niezależnie od tego, kto zdobędzie MP, to dowód mamy właśnie w ilości przegranych/zremisowanych meczów przez drużyny z czołówki.
@crazyfigo: Liga jest słaba, ale na pewno nie jest to liga tak słaba, że należy ją umiejscowić na 4. miejscu od końca wśród lig świata, jak sugeruje to komentowany wpis. Po prostu tak przyjęte kryterium jest bez sensu i o to mi chodzi.
@ejrafi: to nie tak, że jest upośledzony terminarz, tylko w lidze nie rozegrano żadnego meczu od dwóch lat i dane sprzed tych dwóch lat wiszą jako aktualne, co wprowadza nas odrobinę w błąd. Bo tak ogólnie, to zwycięzcy ligi w sezonie 2016 nie wyznaczono, a do azjatyckiej LM w 2017 zakwalifikował się zespół, który wygrał puchar Sierra Leone. W tym sezonie nawet nie mają swojego reprezentanta XD

Do tego w Liberii