•  

W święta pisałem o podejściu mojej starszej części rodziny do życia i tego co w nim robię. Wczoraj zdecydowałem się odwiedzić babcię. I bardzo tego żałuję...

Początek rozmowy to standard - jak się czuję, co u rodzinki i było całkiem spoko dopóki nie zadała pytania odnośnie moich planów: "No i co z tą firmą niby będzie?". Wyjaśniłem jej spokojnie jakie mam plany, a potem zapytała się czy mam już ileś tam lat przepracowanych na emeryturę, bo pracowałem przez cztery lata poza Polską. Odpowiedziałem, że nie wiem czy przepracowane lata za granicą się tu liczą i szczerze w to wątpię. Po moich słowach, po których zrozumiała, że w sumie to mam głęboko w dupie, bo moje pokolenie emerytury z ZUS na pewno nie dostanie zaczęła się jazda.

"Dziecko, masz 27 lat, powinieneś mieć już jakieś pięć lat przepracowanych w Polsce. Jak to nie będzie emerytur w Polsce?". I tutaj wyjaśniłem jej w jakiej kondycji jest ZUS, jakie są prognozy itd. Jej reakcja?
    - Co ty za bzdury dziecko opowiadasz? Przecież widzę jak jest.
    - Gdzie widzisz?
    W tle leci telewizja, konkretnie Wiadomości na TVP1. Babcia wskazała palcem na telewizor. Zapytałem:
    - A ty wiesz czym jest teraz ta telewizja? Kto jest w zarządzie? Jakie wałki tam lecą? Ile już nakradli?
    Bez zająknięcia przyznała, że min. Kurski. Ale nakradli? Jak to nakradli? Co za bzdury znowu wnuczek opowiada?
    - Ale wiesz, że ta telewizja pieprzy głupoty jak propaganda? Wiesz, że PiS zwolnił większość osób z TVP i zastąpił swoimi pupilkami?
    - No i dobrze. Wyrzucili złodziei. PiS dobrze rządzi...
    - No jak dobrze rządzi? Słyszałaś o zakazie handlu? O podatkach jakie wprowadzają, jakie podwyższają?
    - Zakaz handlu to dobra rzecz, ludzie o to walczyli i większość popiera.
    - Skąd wiesz kto popiera? Rozmawiałaś z kimś o tym?
    Babcia znów wskazała palcem na telewizor, po czym powiedziała:
    - Przecież widzę.

xDDD

Było jeszcze kilka tego typu tematów. Coś tam o PO było w wiadomościach i babcia komentowała pod nosem tylko, że to złodzieje i dobrze, że już nie rządzą, że za rządy w tym kraju wzięły się uczciwe osoby. Przy okazji babcia mi pojechała tekstem:
    - Dlaczego w ogóle o polityce dyskutujesz? Mieszkałeś za granicą, wróciłeś dopiero i nagle interesujesz się polityką w Polsce?
    Moja odpowiedź była mniej więcej taka: "Interesować się polityką w Polsce mogą ludzie z całego świata, zwłaszcza Polacy, którzy pojechali uczciwie zarobić i chcą wrócić. Polityką w Polsce interesowałem się od lat". Ta odpowiedź nic nie dała.

- No i widzisz synku ile ludzi wraca z zagranicy. Teraz nie ma rąk do pracy, bo pracy jest za dużo (xD), a za PEŁO rozkradli wszystkie fabryki i to dlatego ludzie wyjechali.
    - Ale ludzie dalej wyjeżdżają.
    - Ale teraz wyjeżdżają, bo chcą, a wtedy wyjeżdżali, bo musieli.

Potem wrócił jeszcze temat zakazu handlu, że popiera, bo dzięki temu "ludzie nie chodzą z tymi grubymi portfelami i siatami z zakupów tylko 'normalnie' spędzają czas". Dodała też, że ludzie w latach 80' "walczyli nawet o wolne soboty, o wolność". Jak zapytałem gdzie jest ta wolność kiedy PiS decyduje za ludzi jak mają spędzać swój wolny czas powołała się znów na TVP. Powiedziałem jej, że nie znam prawie ani jednej osoby, która popiera ten bzdurny przepis i wymieniłem około 20 znajomych studentów, którzy w sklepach sobie dorabiali w weekendy na studia, a teraz są w czarnej dupie to stwierdziła: "nie da się zadowolić wszystkich, ale większość walczyła o zakaz handlu". I dyskutuj tu kurwa.

I tak to jest w tej Polsce. Ludzie są zmanipulowani, bo jedynym źródłem informacji dla większości jest albo TVN, albo TVP. O tym, że źródłem moich informacji jest Internet nie wspominałem w ogóle, bo wiadomo jakie jest podejście takich ludzi do tego. Moja babka jest jedną z wielu milionów Polaków, których ogranicza jeszcze PRL-owska mentalność. Tutaj aby coś się zmieniło trzeba naprawdę poczekać aż jeszcze ze dwa pokolenia odejdą w zapomnienie. Choćbym miał nie wiadomo jakie dowody na poparcie swoich słów to zawsze kończy się argumentami typu "jesteś za młody, skąd Ty to możesz w ogóle wiedzieć?", "głupoty opowiadasz, przecież widzę w telewizji co się dzieje". Jak wyjeżdżałem do Anglii to moja babka myślała, że emigracja wygląda identycznie jak w serialu "Londyńczycy".

Aaaaa, kurwa. Będę się z nią widział już chyba tylko w święta. I to niechętnie.

[ #zakazhandlu | #swieta | #rodzina | #zalesie | #pis / #po / #tvp ]

źródło: wykop.pl

•  

@UberKatze: a wyobraź sobie, że nie tylko starsze pokolenie ma takie podejście ( ͡° ʖ̯ ͡°) Znam dużo przypadków, gdzie ludzie w wieku 30-40 lat również biorą swoją wiedzę na temat świata tylko z TV, a ich światopogląd wygląda podobnie jak u twojej babci. „W końcu się wzięli za tych złodziei z Peło, bardzo dobrze.” Ta myśl ich zaślepia i nie widzą nic poza tym, a oglądając TVP tylko utwierdzają się w przekonaniu, że „PiS dobrze rządzi”, bo przecież w Wiadomościach powiedzieli, że wszystkie ich pomysły są super. Jest jeszcze moje pokolenie, wśród którego 3/4 moich znajomych (liczba z dupy, ale no po prostu większość) ma w dupie całą tą politykę i to co się dzieje w Polsce czy też na świecie - jest im naprawdę obojętne jak będą żyli i co będą robili za 10-15 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@UberKatze: dlatego wolałbym żeby wyborem rządu zajmowali eksperci niż wszyscy dorośli.

+: megamas
    •  

@UberKatze ważne że ty jesteś na poziomie, dziedziczysz po tej babci?

•  

@vossinho2: a kto tych ekspertów będzie wybierał?

•  

@vossinho2: tylko państwowe czy prywatne też?

•  

@xstempolx: dobre pytanie. Można by było brać 5 najlepszych uczelni (patrząc na rankingi) w każdej dziedzinie (wraz z prywatnymi)

•  

@vossinho2: wtedy znaczenie uczelni bardzo by wzrosło bo de facto to one rządziłyby krajem. nie mowiac juz o tym, ze pewnie pierwsza piątka ładnie by się dofinansowała zeby juz nigdy nie spaść z rankingu. ewentualnie wykosiłaby konkurencję albo same by poupadały bo wszyscy chcieliby isc na te 5 największych uczelni, te pewnie otwierałyby filie w innych miastach. a ludzie szli by na uczelnie zeby robić karierę w polityce. ciekawe czy nie odniosłoby to też odwrotnego skutku - spadek poziomu nauczania na tych uczelniach albo niechęć Polaków do studiowania, bo na studia tylko aparatczyki idą.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

No to wznawiamy #30fapchallenge od DZIEŃ 1.
    Musiałem przerwać challenge z przyczyn osobistych, można go wznowić bo po przerwie rozpiera mnie energia seksualna.
    Potrzebowałem jakiegoś nawilżenia, a nie chciało mi się lecieć do apteki po żel więc zakupiłem drogą wyjątku paczke dziurexów z ultra nawilżeniem.
    (W załączniku zdjęcie artefaktu)

No to cyk:

FILM: Orgasm Contest: Round 1 - Me vs him. Who’s gonna win? / kinkycouple111

Recenzja filmu: Chyba jedna z moich ulubionych aktorek, uwielbiam jak podczas igraszek patrzy mi się głęboko w oczy.

Ile szukałem odpowiedniego podkładu? - Od razu wiedziałem czego chce, koneser po dłuższym okresie abstynencji nie musi się zastanawiać nad takimi błahostkami.

W którym momencie filmu skończyłem? - Przepraszam was, byłem tak podjarany że nie zwróciłem na to uwagi.

Czas masturbacji - Ze dwie minuty, ciężko jest osiągnąć lepszy wynik po takim długim okresie przerwy. Wnet mi węża rozjebało.

Nastrój przed: No bardzo się chciało, cały dzień chodziłem z bonerem na myśl o wieczorze.
    Nastrój po: Chce więcej.

Konsystencja nasienia - Bardzo rzadka, lekkawo żółtawa (Odcień wynika z dłuższej abstynencji)
    Ilość - Łuhuhu, O G R O M N A

Siły witalne na świetnym poziomie

Przyjemność podczas wytrysku - Wnet mi kija rozjebało takie ciśnienie.

#fapchallenge #nofapchallenge #gownowpis #nauka #seks #gownowpis #heheszki #nsfw
    pokaż całość

odpowiedzi (54)

Niewiele osób wie, ale Dawid Podsiadło to wybitny fizyk.
    Od młodości interesował się fizyką matematyczną. Już jako 19-latek wygrał ogólnopolski konkurs naukowy Współczynnik X (ang. X Factor). Zachęcony pozytywnym odzewem zaczął pracować nad własną teorią.
    Jego pierwsza znana publikacja "Trójkąty i kwadraty", zdobyła podziw wśród recenzentów. Dotyczyła bazy przestrzeni topologicznej figur.
    Od tego momentu prowadzi publiczne wykłady na terenie całej Polski. Ale dla niego to było mało.
    Po roku odcięcia się od świata i samotnej pracy wraca z nowym artykułem obalającym fale de Broglie’a. "Nie ma fal" dosadnie przeczy hipotezie fal materii, odmieniając nasze spojrzenie na fizykę kwantową.
    #muzyka #pasta #heheszki #muzycznememy #dawidpodsiadlo
    pokaż całość

odpowiedzi (26)

Podoba mi się ten tag xD
    #dupeczkizaliexpress #nsfw

odpowiedzi (18)