Wpis z mikrobloga

Mirki szukam używanego amortyzatora przedniego do mojego roweru. Założenia są takie: chcę żeby tłumił komfortowo, nie jak jakieś gówno typu rower z tesco za 400zł, używka ze względów na budżet, ale chciałbym coś z sensownej firmy. Koło 26", hamulce v-break. Do 200zł polecicie coś? A jak nie to dajcie chociaż jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę. Dziękuję! #rowery #rower #kolarstwo
  • 10
@handler: ale ogólnie tanie a przyzwoite są Suntoury i X-Fusion. Te drugie jednak bym odradzał ze względu na brak części zamiennych w Polsce. Suntoura każdy serwis ci w razie czego ogarnie, przy X-Fusion większość rozkłada ręce. Celowałbym więc w Suntoura. Do jakiej jazdy w ogóle go potrzebujesz?
@handler: w sumie te niższe Suntoury (XCT, XCM, XCR) widzę że można znaleźć w okolicach 200 zł. Jak to chodzi to szczerze mówiąc nie wiem, możesz nabyć w dobrym stanie a możesz nabyć w stanie #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie żaden widelec do 200 zł nie będzie komfortowo łykał krawężników, będzie jedynie pomagał nadgarstkom
@handler:ja w swoim rowerze mam SUNTOUR NEX wydaje mi się że jest dobry ale ciężko stwierdzić czy jest wystarczający dla ciebie bo jeszcze w tamtym roku jeździłem na rowerze bez amortyzatora :)
@handler:Zauważyłem mogę wjechać(w miarę komfortowo) w kratę na zapadniętą studzienkę ale przede wszystkim poprawiła się przyczepność. Co do krawężników to nie zwracam na to uwagi bo i tak wtedy "staje na rowerze"