Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@spidero moja wiedza odnośnie działania GPS podpowiada mi, że nie są użyteczne jeżeli chodzi o wysokość. Ale ekspertem nie jestem i też strzelam.

No nic, czekamy na kogoś mądrzejszego. ( ͡º ͜ʖ͡º)
moja wiedza odnośnie działania GPS podpowiada mi, że nie są użyteczne jeżeli chodzi o wysokość. Ale ekspertem nie jestem i też strzelam.


@Unik4t: Tak? To jak mój zegarek z GPS określa nie tylko trasę ale również ilość metrów npm? W Warszawie jest taka fajna ulica Agrykola. Szeroki asfalt z zakazem pojazdów w dół do doliny rzeki. GPS ładnie to pokazuje.
@Unik4t: Jest kilka metod, raczej na pewno używają równocześnie wielu. Dopóki jesteś w pobliżu ziemi, możesz wysyłać z niej sygnał radiowy (z kilku punktów ziemi), odbierać go i robić triangulację. Coś jak GPS tylko w drugą stronę. Albo w drugą stronę - wysyłać sygnał z rakiety a odbierać go w kilku miejscach na ziemi i robić pozycjonowanie.

Jak lecisz bez napędu to trajektoria na krótkim dystansie jest bardzo dobrze przewidywalna. Możesz
Zobacz na wskaźnik wysokości na ostatnim filmie: https://www.youtube.com/watch?v=aY-0uBIYYKk w okolicy 1:08:10. Nagle przybyło prawie 200 km wysokości. Zgaduję, że lecieli nad Pacyfikiem gdzie nie stacji pomiarowych, potem wlecieli nad Australię i pomiary się uaktualniły...

@kwanty: Tak, słychać jak w 1:06:50 mówią, że stracili sygnał (i ktoś dostał też powiadomienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)), a później, że uzyskali ze stacji w Australii. To świadczy też o tym, że