Wpis z mikrobloga

Mireczki! proszę Was o opinie/pomoc w wyborze.
Chcę kupić sobie okulary chroniące przed słońcem, a że mam wadę wzroku rzędu - 4 dioptri, więc bez korekcji się nie obejdzie rozważam 3 możliwości:
- oprawka z nakładkami na korekcyjne
- fotochromowe
- korekcyjne przyciemniane.
Każde rozwiązanie ma wady i zalety, chciałbym prosić Was o podzielenie się swoimi doświadczeniami. pozwolę sobie zawołać @GloomySunday

#okulary #pytanie
  • 17
oku rzędu - 4 dioptri, więc bez korekcji się nie obejdzie rozważam 3 możliwości:


@Pan_Bober: ze swojego doświadczenia polecam dodatkową parę okularów. Co prawda trzeba zawsze nosić ze sobą bryle, ale za to nie ma problemu z soczewkami.
@Pan_Bober: myk jest taki, że jak masz fotochromy to zawsze masz delikatnie ciemniejsze szkła. Jak dla mnie nie jest to szczególnie wygodne bo tracisz dużo jak się robi ciemno. Nakładki mnie odrzucają. Noszę okulary i miałem dodatkową parę z przyciemnianymi szkłami. Co prawda musiałem cały czas nosić przy sobie dodatkowe okulary jak na przykład gdzieś musiałem wejść. Jak dla mnie i tak pozostaje to najwygodniejsze rozwiązanie.
@ulsterboy: dzięki :) oczywiście mam normalne okulary korekcyjne i chodzi mi o uzupełnienie stanu :) no właśnie tak się zastanawiałem, czy w fotochromach da radę po zmroku chodzić po mieście albo na jakimś ognisku, bo wiadomo że do czytania, pracy przy kompie lepsze są zwykłe szkła.
@Pan_Bober: mam 2 pary.
Fotochromy i przyciemniane.
Tych drugich bym nie brał normalnie, ale fotochromy nie działają w samochodzie, więc jeśli jesteś kierowca to weź to pod uwagę
Dobre fotochromy w normalnym stanie są tylko minimalnie ciemniejsze, co jest trudne do wychwycenia(pic real).
Podoba mnie się takie rozwiązanie, tylko ma swoje wady podobnie jak normalne bez fotochromow.
Od ogniska nie ciemniejsza, tylko od światła slonczenego.
Chyba że mam zlasowany mózg i
Prism2772 - @Pan_Bober: mam 2 pary. 
Fotochromy i przyciemniane.
Tych drugich bym nie...

źródło: comment_pH1wdjLmpQGITriFyAL1usYxj9tdutmZ.jpg

Pobierz
@Pan_Bober:

- oprawka z nakładkami na korekcyjne

dobre rozwiązanie ale tylko, jeśli znajdziesz estetyczne nakładki, które nie będą niszczyć oprawy. Magnetyczne nakładki fajnie wyglądają ale oprócz tego, że niszczą oprawy to potrafią się rozmagnesować a w przypadku niewłaściwego montażu soczewek - mogą też je niszczyć.

- fotochromowe

trzeba pamietać, że optymalne zabarwienie podstawowej wersji Transitions, czyli jednej z lepszych technologii fotochromów to około 75% ale w najlepszych warunkach - około około