•  

  Dzisiejszy #filmnawieczor to #scifi "Midnight Special" (2016). To staroszkolny materiał zrealizowany w klimacie lat 70' i 80', gdzie na pierwszym planie nie jest wcale "science-fiction" tylko rodzina, a klimat i sam nastrój filmu można ciachać nożem. Reżyser tak naprawdę bez żadnych ostrzeżeń już od pierwszej minuty wrzuca nas na głęboką wodę i chociaż potrzeba chwili, żeby się odnaleźć to moim zdaniem ten zabieg się broni i może się podobać. Tak samo jak może podobać się sam sposób budowania historii i tajemnicy.

  Niestety film sam w sobie idealny nie jest. Trudno jest zbudować relację z głównymi bohaterami (wynika to zapewne z tego, że nie ma w nim rozbudowanych dialogów) a samej fabule brakuje takiego energetycznego kicka. Budowana tak zgrabnie historia do zakończenia niestety nie dojechała, co skutkuje tym, że po pojawieniu się napisów końcowych jesteśmy... nieusatysfakcjonowani. A przynajmniej ja miałem mieszane uczucia. Mimo wszystko, uważam, że warto film obejrzeć i samemu wyrobić sobie na jego temat zdanie, bo to na pewno interesująca pozycja. Choćby ze względu na poziom realizacji, klimat i sposób budowania tajemnic.

  Opis:

  pokaż spoiler Ścigany przez organizacje rządowe oraz sektę ojciec ucieka, chcąc ochronić syna ze specjalnymi zdolnościami.


  Jeśli podobają Ci moje blubry to mój tag to #poroncowekino

  #kino #film #filmy #sciencefiction #thriller

  źródło: ms.jpg

  •  

   . Trudno jest zbudować relację z głównymi bohaterami (wynika to zapewne z tego, że nie ma w nim rozbudowanych dialogów)

   @Poroniec: e, dla Nicholsa to nie problem - facet posługuje się wszystkim i nawet jakby robił nieme kino dałby radę. :)

   a samej fabule brakuje takiego energetycznego kicka
   Prawda. Moim zdaniem to wina sporych cięć, film wygląda jakby dużo z niego usunięto, co nie posądzałbym reżysera.

   Chyba najsłabszy film Nicholsa, co nie znaczy, że zły. Jednak polecałbym inne wcześniejsze produkcje jeśli ktoś chce zacząć przygodę z tym niesamowitym reżyserem. Take shelter, Mud i Shotgun stories.

  •  

   @Poroniec: Nie lubię motywu "cudownego dziecka". Jeszcze nie widziałem filmu, który miałby ten motyw na pierwszym planie i mi się podobał.
   Midnigh Special ma też inne problemy - postacie, które nie wzbudzają emocji i nie zapadają w pamięć. No i niestety film jest nudny - co z tego, że sprawnie zrealizowany i z klimatem, skoro niektóre momenty tak się dłużyły, że aż cieżko bylo nie przewijać.

   Ale już odkładając film na bok. Fajnie, że tu piszesz opinie i polecasz mniej znane filmy SF. Dodaję tag do obserwowanych.

  •  

   @sejsmita:

   Take shelter, Mud i Shotgun stories

   Tak, to prawda, kiedyś o nich może napiszę. To, że reżyser jest dobry w tym, jest OK natomiast tutaj nie pozwoliło wypłynąć temu filmowi na szerokie wody bo to jest o czym pisze @hard1 czyli

   postacie, które nie wzbudzają emocji i nie zapadają w pamięć

   przez to właśnie rodzi mieszanie odczucia

   Dodaję tag do obserwowanych.

   Dziękuje ślicznie Pan @hard1 ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

  •  
   r......7 via Android

   0

   @Poroniec pomimo problemów i tak mi się podobał, takie solidne 7/10. W przeciwieństwie do słabego Loving. Reszta przede mną.