Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (11)

 • avatar

  Mam taką małą robotę na wakacje że chodzę po mieszkaniach i sprawdzam skuteczności zerowania gniazdek.
  Byłem już w mieszkaniach:
  - emerytek chcących mnie poderwać
  - typa który otworzył mi z nożem w łapie
  - gostka typowego dresa bez szyi który chciał mi sprzedać zegarek
  - menela który zapraszał mnie na wódkę bo nie miał z kim pić
  - ukraińców którzy w 2-pokojowym mieszkanku byli w 13 osób

  aaa to dopiero pierwszy tydzień ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  jak dobrze że dzisiaj wolne (。◕‿‿◕。)
  #gownowpis #pracbaza #oswiadczenie
  pokaż całość

  odpowiedzi (43)

 • avatar

  Wszyscy się tutaj regularnie czymś chwalą, to chyba ja też mogę, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Udało mi się. W końcu skończyłem przerabiać starą, zagraconą stodołę na kurnik. Kosztowało mnie to w chuj pracy, trzeba było powynosić graty, wybić i wstawić drzwi, sklecić grzędy, gniazda, ogrodzić wybieg z tyłu (500m2, ze stempli i siatki leśnej-robiłem coś takiego pierwszy raz w życiu), i - drobny szczegół - przerzucić około 15 ton gruzu który zawalał dostęp do stodoły od zewnątrz.
  Dwa razy musiałem się posiłkować zatrudnieniem innych osób - raz, do wybicia drzwi (nie mam sprzętu), i drugi raz pewien Ukrainiec pomógł mi z odwalaniem gruzu (pomimo proponowanej przeze mnie stawki lepszej niż ma niejeden programista, żadnego Polaka nie znalazłem).

  Niby nic takiego, teoretycznie kilka dni intensywnej pracy (która mi zajęła ponad miesiąc), ale dla mnie to bardzo dużo - jestem chory i "mam papiery" na to, żeby sobie leżeć do góry brzuchem przez całe dnie i zamartwiać się jakie to życie jest niesprawiedliwe i jak to mi ciężko. Nie mogę i prawdopodobnie nie będę mógł w najbliższym czasie (a może i nigdy) normalnie pracować, dlatego wymyśliłem sobie taki oto sposób na zarabianie pieniędzy ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Kurnik już gotowy, wybieg praktycznie też (zostały jakieś drobne rzeczy typu założenie zasuwy do drzwi, sprawdzenie siatki), wczoraj wprowadzili się pierwsi lokatorzy - 50 szt kur rasy Rosa I + dwa koguty. Miejsca mam na 10x tyle, zarówno kurnik jak i wybieg mogę bez problemu powiększać, ale od czegoś trzeba zacząć :)
  Trzymajcie kciuki, żeby zdrowo rosły, ładnie się niosły, żaden lis się nimi nie zainteresował i przede wszystkim - żebym znalazł chętne do współpracy sklepy w okolicy które będą ode mnie takie jajka kupować :)

  #rolnictwo #chwalesie
  pokaż całość

  odpowiedzi (81)