•  

Hej,

pytanie do #specjalista . Mam na oku mieszkanie 48m2, 4 pietro, 2 pokoje nie przejsciowe. Nie wiem czy jestem za bardzo na nie napalony czy nie widze za bardzo minusow. Dzwonilem do rodzicow ale ich argumeenty do mnie nie trafiaja :P Czy ktos moglby spojrzec na te oferte i powiedziec mi jej wady/zalety? Z gory dziekuje
    #nieruchomosci #kupie #gielda #lodz #mieszkanie

https://www.otodom.pl/oferta/m3-48-m2-baluty-cegla-balkon-ID3pxzK.html#gallery[3

•  
      K..........i

0

@tomuho: "do odświeżenia"

W łazience to grzyb? Meble w kuchni nie spuchły od wilgoci? Jak stare są sprzęty w środku i pozostałe meble? Czy było zalane? Jak ze słońcem w lecie? Czy okna sa porządnej firmy? Czy blok był docieplany? popytaj sasiadow jak możesz.

•  

@tomuho hmmm tam rozumiem ze winda to jest ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Klamkawpaski: jakos go siedoczysci. kuchenka, pralka, mikro i zlew sa ok, lodowka jest jest starszej daty ale jeszcze pociagnie. 4 ostanie pietro i po scianach nie widzialem oznak zalania, jak cos to dopytam. mieszkanie jest na roku bloku wiec 3 okan (kuchnia, pokoj i 1 okno w salonie) sa od strony wschodniej a ostatnie od zachdniej. tak ale jeszcze nie sprawdzalem dokladnie czy wieje z uszczelek. podobno w tym lub nastepnym roku. jak mi sie uda to pogadam. dzieki za pytania!

•  

@jacobsonik: niestety nie ma ale az taki stary nie jestem :P dla mnie to nie problem

•  

@tomuho zobaczymy zobaczymy :) tez Tak myslalem kiedys :p

+: w_t_d
    •  

@jacobsonik: na ktorym mieszkasz? pewnie nadejdzie taki dzien ze bede przeklinal to co mowie :P

•  

@tomuho na szczescie na parterze, ale czesto jestem za granica (a tu na 4 pietrze). Ogolnie da sie przezyc ale robilem chyba z 10 kursow do samochodu I spowrotem zeby wszystkie rzeczy wniesc. Poza tym zakupy tez nie SA najprzyjemniejsze:p

•  

@tomuho: nawet gdyby było do totalnego remontu to cena za m2 nie wychodzi źle, tylko to wojska polskiego więc pewnie kijowa okolica. Jak Ci to nie przeszkadza i wszystko ok od strony prawnej to bym brał. Dziwię się tylko że takie ogłoszenie tak długo wisi, teraz to dobre mieszkanie idzie w tydzień Max 2.

•  

@trololo55 wojska polskiego na wysokosci stacji orlen. No wlqsnie tez mnie to dziwi se tak wisi... Dostalem rozpiske na co idzie kasa z czynszu i wyglada ok.

•  

@tomuho: Kiepski rejon, ale z drugiej strony to nie Limanka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie największym minusem jest czwarte piętro. Nie przeszkadza to tak bardzo, gdy jest się młodym i sprawnym, ale różne wypadki chodzą po ludziach... Ja bym chyba nie brał.

•  

@tomuho: jeżeli mieszkanie jest na rogu, to prawdopodobnie masz jedną ścianę mniej z sąsiadami, a to może oznaczać wyższe wydatki na ogrzewanie. A co do czwartego piętra, to kolega @ivbefre dobrze mówi - to nie przeszkadza, o ile tylko wracasz z pracy "na pusto", problem się zaczyna, gdy trzeba wnieść jakiś sprzęt (rzadko, ale jednak) albo przy większych zakupach (to już regularnie) - targanie zgrzewek wody albo napojów na taką wysokość nie jest przyjemne ani w zimie, ani w lecie, aczkolwiek można to załatwić poprzez zakupy z dostawą z dużego marketu (koszt to 6-15 zł, przy zakupach raz na dwa tygodnie się opłaca).

•  

@ivbefre @ZukColorado: odpukać jestem zdrowy i młody. Dzieci w najbliższym czasie też nie przewiduje. Jedynie zgodzę się co do zakupów albo większego sprzętu który trzeba będzie wnosić. Jeżeli chodzi o ogrzewanie to jest stała opłata więc mogę rozkręcić kurek na max i nie patrzeć na koszta i jak wspominałem blok ma być ocieplany. A propo rejonu to wydaje mi się, że jest ok, są parki, sklepy, dobry dojazd do centrum, blisko sporo wydziałów UŁ więc w przyszłości nie byłoby problemu z wynajęciem

•  

@tomuho: powiem ci ze bralem praktycznie identyczne powierzchniowo, tylko na pierwszy rzut oka w lepszym stanie bo zrobiona świeżo łazienka... pod tym parkietem spodziewaj się subitu do usunięcia potrzebna ekipa specjalizująca się w tym i jak chcesz remontować to najlepiej od razu przed wprowadzką, na schodach przynajmniej kondycję sobie wyrobisz a i nie oszczędzaj na nowej lodówce, nowa +ledy w całej chacie jeżeli tylko nie jesteś domatorem to rachunek spada o połowę

•  

@chavez1 dzieki :) a myslisz ze dobra cena do wielkosci i lokalizacji? Zaraz doczytam o tym subitem pod parkietem bo powiem szczerze ze slysze o tym pierwszy raz

•  

@tomuho: łódź bałuty na wykopie jest wyśmiewana, źe jak by atomówka walnęła to straty 50gr, ale taki gościu z akademii bogactwa chyba nie narzeka, ja tam nie wiem nie moje rejony, obczaj sąsiadów... to chyba najważniejsze, z mojej dzielnicy też się śmieją, ale nie mam syfu, wszędzie dość blisko, korki potrafią denerwować ale jak ostatnio rozpoczęte remonty się skończą to będzie jaj w Madrycie, patola w znakomitej większości wyemigrowała, jedyne nierozwiązywalne chyba wszędzie problemy to parkowanie, takie czasy

•  

@tomuho: z ciekawości który rocznik bloku? Bo sam przyglądam się mieszkaniu w bloku z 2000 r i zastanawiam się czy 18 lat to noe za dużo i lepiej się nie pchać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@glupiazielonka: wiesz co to jest stare budownictwo :) i z tego co mi sie kojarzy to jest chyba blok z 1975r.

•  

@chavez1: tutaj tez mam przewidziany remont wojska polskiego na 2018-2019 rok wiek jak skoncza to tez dojazd do centrum bedzie elegancki

•  

@tomuho: kupiles?

od siebie dodam ze mieszkanie na szczycie w lato sie nagrzewa dosc mocno i w srodku goraco a przy remoncie czwart pietro bez windy troche sie nanosisz:p ale zle nie wyglada

•  

@eduardo8822 jeszcze nie

super ciezko jest sie umowic z babka na ogladanie mieszkania bo tam jest lokatorka i od niej zalezy kiedy mozna ogladac mieszkanie. Oglnie jak napisalem do biura dlaczego mieszkanke tak dlugo wisi na olx to odpisala, ze to wlasnie przez dlugi czas oczekiwania na ogladanie. Wiekszosc woli odrazu zobaczyc i barc a tutaj trzeba czekac. Mi sie nie spieszy a reke trzymam na pulsie wiec jak dla mnie ok :)