Wpis z mikrobloga

Jak mi się płakać chce jak słyszę z ust Polaków którzy tu żyją od kilku lat, że wstydzą się bycia Polakiem i nienawidzą kraju i języka. I do innych Polaków tu po angielsku mówią nawet będąc sam na sam. Zrozumiałbym to jeszcze gdyby chociaż po angielsku płynnie mówili ale nie... gadaj do mnie okaleczonym angielskim bo „nienawidzisz polskiego”. #uk #gorzkiezale
  • 21
@werteryzm nie każdy mówi od razu tak płynnie jak pewnie ty, trzeba mówić dużo, żeby nabrać wprawy, co nie? Też nienawidzę polskiego i polski, ale mam gorzej, bo w niej mieszkam i z lenistwa nie chce mi się ruszyć dupy do cywilizowanego kraju. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Chlopiec_z_drewna: a czemu tak bardzo nienawidzisz?
@werteryzm: no i o co ci chodzi? Może nie są patriotami, mają żal że nasz kraj jest tak #!$%@? że musieli wyemigrować i sobie ułożyć życie w obcym państwie. Poza tym jeśli nie zamierzają wracać to po co mają używać polskiego, niech używają angielskiego kiedy tylko chcą i ćwiczą wymowę.
@Jade: Ale oni moga kraj kochac/nienawidzic - nie w tym rzecz. To co mnie smieszy to wypieranie sie jezyka nie znajac jeszcze porzadnie zadnego zastepczego. Tu nie chodzi o cwiczenie, bo zyjacy tu od lat ludzie juz raczej sie nie naucza wiele z konwersacji (inaczej juz dawno by mowili plynnym angielskim). A wypieranie sie jakiegokolwiek jezyka jest dla mnie raczej niepowazne, bo to tak jakby po wielu latach nauczyc sie fizyki
@werteryzm: Nie od dziś wiadomo, że 80% emigrantów na wyspy to była śmietanka intelektualno-towarzyska z najgorszych melin. Nie spodziewaj się od nich myślenia czy tam inteligencji. Poznaj kogoś normalnego, tylko z nimi znowu ten problem, że o ww. fakcie wiedzą od dawna i nie utrzymują kontaktu z tymi atawistami. No i pracują już jako szeroko pojęta klasa wyższa-średnia.
@arcxa: Mam wrazenie, ze przeczytales jedynie pierwsze zdanie. W obu robotach gadam po angielsku, w domu mam angielski, znajomych mam Brytoli, ale jak jestem sam na sam z Polakiem to jednak logika by nakazywala rozmawiac w 'swoim' jezyku.
@werteryzm: a może przeszli przez takie piekło w kraju o którym ty nie masz zielonego pojęcia? Wiesz jak miesięczne bezrobocie potrafi zniszczyć psychike ? I wcale im się nie dziwię,co z tego że połamany angielski ,pare miesięcy i bedzie umiał perfect.Też bym sie nie przyznawal
@werteryzm: ale jakie zapominanie ? Ja mówię o skutkach które powoduje brak znalezienia pracy a jak już to za najniższą krajową,studia i rozwój też stały się już mrzonką bo nasz minister wprowadził podatek dla najlepiej zarabiających,Poznaj historię takiego człowieka który chce zapomnieć język,przestaniesz sie dziwić