Wpis z mikrobloga

Cześć!
Pomyślałem sobie że nie ma co siedzieć na dupie tylko trzeba się wziąć za coś żeby potem nie żałować, że zmarnowałem życie ;D

TL;DR Nauczę się programowania prawie od 0 i znajdę pracę w 200 dni, mam nadzieję xD (obserwuj tag #200dnikodzenia po cotygodniowe podsumowania), no i #rozdajo dwóch kluczyków do csgo ;p (mam też dużo na sprzedaż po 5.70)

Wpadłem więc na pomysł że zrobię sobie takie wyzwanie, #200dnikodzenia, lub coś w tym stylu. Pamiętam, że dawno temu był #500dayschallenge, ale @DobryProgramista dostał bana i na tym to się skończyło xD

Na czym polega ten challenge?
Zamierzam w 200 dni nauczyć się programowania tak, żeby jak już się przeprowadzę do Gdańska (na 90% do Gdańska) znaleźć tam pracę :D

Dlaczego Gdańsk?
Bo koledzy będą tam studiować a przyjaźń cenię sobie bardziej niż może większy rynek pracy/większą płacę gdzie indziej.
(tak na serio zamierzam palić oponami a w Krakowie już nie ma czym oddychać #pdk)

Jak będzie wyglądała moja nauka i w jakiej technologii będę programował?
Jako, iż Javascript jest ostatnio na topie i na tym rynku brakuje programistów wybrałem właśnie ten język.
Technologią, której zamierzam się uczyć jest React (+Redux). Wybrałem Reacta ponieważ podoba mi się zamysł twórców - strony, których nie trzeba "odświeżać", wszystko co się nie zmienia zostaje a componenty, które trzeba przeładować się po prostu renderują od nowa ;D Poza tym jest to jeden z popularniejszych frameworków więc nie będę miał problemu znaleźć pracę jak już coś będę umiał ;) Oczywiście nie wykluczam możliwości uczenia się innych frameworków/języków
Zamierzam codziennie poświęcić na to tak plus minus 5 godzin (czasu mam dużo, samozaparcia też ;)) Łącznie to będzie jakieś 1000 "roboczogodzin". Patrząc na to że w 200 dni potrafiłem zrobić i 1000 godzin w grach to te 1000 godzin nauki nie wygląda jakoś tak strasznie :P
W czerwcu-lipcu mam trochę innych planów więc nie będę mógł codziennie się uczyć aż po 5 godzin ale na godzinkę na pewno usiądę żeby nie zapomnieć co i jak (i potem mam nadzieję nadrobię :D)

Jakie mam aktualnie doświadczenie?
Napisałem w React prostą stronkę z obsługą API YouTube, taki własny YouTube z "kradzionymi" filmikami ( ͡° ͜ʖ ͡°), kiedyś napisałem skrypt, który klikał za mnie pewne rzeczy na stronie, łącznie to miało z 300 linijek, pełno funkcji itp. a z 5 lat temu napisałem plugin na latający dywan do Minecrafta xD i konsolową minigierkę RPG, którą się przechodziło 15 minut xD
No i od zawsze interesowałem się komputerami a podobno do programowania pasja jest wymagana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy okazji, jeśli dotrwałeś aż tutaj, organizuję rozdajo dwóch kluczy do CS:GO. A tak jeszcze przy okazji mam na sprzedaż duuużo kluczy do właśnie CSa po 5.70 xd Na allegro najtaniej to 6.69 ;p

Oczywiście zapraszam do obserowania tagu #200dnikodzenia, na którym będę informował jak idzie mi nauka. Z początku będę robić podsumowania cotygodniowe (czyli następne za tydzień w sobotę), później trochę rzadziej. Pomyślałem też o stronie, na którą będę wrzucał jakieś swoje projekty, może licznik ile zostało do końca itp. Adres podam jak faktycznie będzie tam coś wartego wrzucenia ;p

Życzcie mi powodzenia! ;D

Tagi:
#programowanie #naukaprogramowania #webdev #react #redux #javascript #csgo #rozdajo
  • 39
Nauczę się programowania prawie od 0

A jednocześnie:

Napisałem w React prostą stronkę z obsługą API YouTube, taki własny YouTube z "kradzionymi" filmikami ( ͡° ͜ʖ ͡°), kiedyś napisałem skrypt, który klikał za mnie pewne rzeczy na stronie, łącznie to miało z 300 linijek, pełno funkcji itp. a z 5 lat temu napisałem plugin na latający dywan do Minecrafta xD i konsolową minigierkę RPG, którą się przechodziło 15
@rhaya: Zapomniałem dopisać że materiały, z których będę korzystał to na starcie kursy na Udemy i Stackoverflow a później się zobaczy ;p
Kupiłem sobie jakiś miesiąc temu 2 kursy i się "kurzą"
https://www.udemy.com/react-redux/
https://www.udemy.com/react-redux-tutorial/
W pierwszym obejrzałem pierwszy rozdział i właśnie w nim autor pisał tego własnego YouTube, dlatego też napisałem że prawie od zera, bo to że coś przepisałem nie oznacza że to umiem w 100% ;D Ale ogarniam ideę