Wpis z mikrobloga

@Dolan @hooman Budżet powiedzmy 600zł, bo jak już kupować, to coś porządnego. Manual jak najbardziej, po to chcę kupić dobry analog, żeby samemu jak najwięcej się nauczyć w kwestii fotografowania no i żeby późniejsze efekty były jak najlepsze. Myślałem o Contaxie 167MT (z eBaya), ale na Allegro też są interesujące aukcje typu Minolta X-700 MPS albo Olympus OM-2. No chyba że większe znaczenie ma obiektyw i wtedy lepiej kupić tańsze body i
@adnage: No jeśli chodzi o foto analogowe, to w kwestii jakości najwięcej daje właśnie optyka. Body to tylko ewentualne funkcjonalności i obsługa konkretnego systemu. Dlatego lepiej tańsze body i lepszy obiektyw.
No jeszcze dochodzi kwestia filmu, ale tu chodzi nie tyle o obiektywną jakość zdjęcia, a raczej o charakterystykę barw, rozpiętość tonalną itp.
@adnage: oba aparaty które podałeś są sterowane elektronicznie, czy takie modele wolisz (mają też tryb manualny) czy może chcesz kupić pełny manual mechaniczny (gdzie tylko światłomierz jest na baterię)?

Generalnie szukaj raczej na ebay, na allegro rzadko trafia się coś w porządnym stanie
@Dolan: Przyznam szczerze, że na teraz kompletnie nie wiem, co lepsze dla mnie - elektroniczne czy manualne sterowanie. Chyba najważniejsze, żebym miał kontrolę nad wszystkimi parametrami zdjęcia. A co Ty byś polecił w tej cenie?
@adnage: ponad 100 funtów to już powoli chyba wyczerpuje twój budżet
tak jak wspominałem OM-2 jest sterowany elektronicznie, nie nauczysz się klasycznego manuala na tym
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dolan: z przesyłką wychodzi właśnie jakieś 600zł, więc by jeszcze było spoko. Ok, to poszukam jeszcze na spokojnie tego OM-1n. Ewentualnie AE-1, który jest dużo bardziej popularny. Tylko ten z Twojego linku to licytacja, na razie jest 350zł. Plus wysyłka 100zł, więc chyba faktycznie muszę poszukać innej aukcji.