Wpis z mikrobloga

Nie wiem wykopki czy pamiętacie sprawę zabójstwa Moniki G. 21-letnia dziewczyna wielokrotnie zgłaszała na policję, że były partner znęca się nad nią psychicznie i fizycznie, zastrasza ją, grozi śmiercią. Sprawę zgłosiła nawet do prokuratury, ta również poleciła policjantom sprawdzenie czy dziewczyna jest w niebezpieczeństwie. Co zrobiła policja? Nic.
Co zrobił były chłopak dziewczyny? Na parkingu przed jej pracą zadźgał ją na oczach matki, uciekł i kilka dni po morderstwie popełnił samobójstwo.
Obecnie w sądzie toczy się sprawa przeciwko policjantom którzy regularnie olewali zgłoszenia dziewczyny.

I teraz po przeczytaniu tego przypomnijcie sobie główną wypoku gdzie regularnie (najnowsza sprawa to pobicie dziewczyny przez znanego trenera personalnego) przy okazji każdego przypadku przemocy partnera wobec kobiety pojawiają się komentarze o tym że baba zmyśla, głupia chce się odegrać za x, nie można wierzyć kobietom. Jeśli myślicie że takie opinie rodzą się i pozostają w próżni to jesteście w błędzie. Jeśli myślicie, że nie ma takich ludzi wśród funkcjonariuszy którzy powinni pomagać ofiarom przemocy, również jesteście w błędzie.

Co roku w Polsce na policję przemoc domową zgłasza 90 tys. kobiet. Są to tylko sprawy zgłoszone, według badaczy z UW liczba osób które nie zgłaszają pomocy domowej może dochodzić do 800 tys. rocznie.

Co roku w Polsce z powodu przemocy domowej ginie 150 Polek. To 3 kobiety tygodniowo.

#przemoc #policja #sadowehistorie #neuropa #4konserwy
  • 5
że nie wykopki są od oceniania,


@Zgagulec: No tak to oczywiste. W środowisku mizoginistycznym bardziej prawdopodobne jest to że kobieta będzie tą winną.

Tylko jeśli to nie jest jej pierwszy raz to dziewczę musi mieć dużego pecha albo coś z psychiką( ͡° ʖ̯ ͡°)
Podobno mówiła że nic nie piła, a badania toksykologiczne wykazały coś innego.
@Zgagulec w temacie

Skarga ofiary przemocy domowej do Komitetu ONZ

Komitet ONZ ds. Likwidacji Dyskryminacji Kobiet (CEDAW) zakomunikował polskiemu rządowi skargę w sprawie dotyczącej stosowania przemocy domowej wobec pani S. oraz niezapewnienia jej ochrony przez państwo. „Sprawa ma charakter precedensowy, ponieważ dotychczas Komitet nigdy nie orzekał w sprawie dotyczącej Polski” – wskazuje Marcin Szwed, prawnik HFPC.

Organy ścigania nie reagują

W latach 2003–2006 klientka Fundacji wielokrotnie składała zarówno na policję jak i