Wpis z mikrobloga

Miruny, szukam laptopa głównie do pracy (AutoCAD), ale również okazyjnego grania. Budżet to od 3500-4500. Co musi mieć: 17 cali, system, podświetlana klawiatura, dobrej jakości ekran i dysk SSD.
Trafiłem na laptopy Hyperbook, jakieś opinie? Widziałem, że można złożyć sobie z kilku dostępnych opcji, co jest ciekawą opcją. Tylko nie wiem nic o jakości wykonania i o samej firmie. Czy nie lepiej kupić coś markowego, np. ASUS? Aktualnie używam Asusa (7 lat) i jestem bardzo zadowolony.
Druga sprawa to procesory. Aktualnie w sklepach można dostać 7 generację (7700). Czy nie warto poczekać na 8 generację? Chciałbym wtedy 6 rdzeniowy 8 generacji, ale czy zamieszczę się w zakładanym budżecie?
#szukamlaptopa
  • 5
Ogólnie o to jest clevo. Zobacz jeszcze DreamMachines oni też kadłuby clevo sprzedają a może opinie na lepsze ogólnie jako firma. Imo clevo jest bardziej markowe niz Asus bo przecież asusy to zwykle multimedialki w większości no ale cóż xf A zreszta ja mam Acera który już ma ponad 6 kat i też wszystko jest bez zarzutu, przeżył remont stojąc na środku pokoju i 3 zalania w tym zupa serowa z paczki
@Norskee: Clevo jest bardziej markowe niż Asus, poważnie? Normalne pytanie, bo ostatni raz siedziałem w temacie laptopów jak swojego kupowałem, czyli 7 lat temu. Widzisz, a ja właśnie Acera w życiu nie kupię. Zresztą nie o tym mowa. Ktoś coś na temat nowych procesorów? Warto czekać, nie warto? Jak ceny się będą kształtować?
@Nihilnovii no eclfvo to lapki modułowe z dobrym chłodzeniem a multimedialne acery asusy i inne to kaszana. Ja przez kawał czasu łapki naprawiałem ludziom i najgorsza opinie mam o asusie a za to Acer bardzo spoko . Nigdy Asusa nie kupię nie ma opcji w ogóle. Też kiedyś myślałem że no chwalą te asusy a później przyszło do naprawiania i sie okazało że wcale nie jest tak fajnie xDD