Wpis z mikrobloga

Trochę się naczytałem internetów zanim kupiłem te kolumny. Miał być amplituner, micro wzmacniacz, micro wieża z subwooferem, monitory audio ,potem kolumny podłogowe,aż stanęło na kolumnach aktywnych Edifier R2730DB. Zdecydowałem się na nie, bo mają to co mi potrzebne i nie mają rzeczy dla mnie zbędnych jak radio czy cd, za które bym zapłacił kupując wieże czy amplituner. A co mają? 2x wejście analogowe 1x Coaxial 1x optyczne, wyjście na subwoofer i pilota. Niezbędne minimum a ja i tak nie bym nie wykorzystał nic więcej. Można na YT oglądać testy teściki nagrywane super mikrofonami, ale to niestety jak się okazuje, nie jest miarodajne. Recenzje które oglądałem były pozytywne, ale na nagraniach jakoś dudniły mi te kolumny. Mimo wszystko zaryzykowałem. Warunki do słuchania mam raczej słabe bo sporo pustych ścian itd. Grają mimo wszystko niesamowicie wręcz czysto. Sporo wysokich tonów, ale takich przyjemnych da ucha. Niskie tony potrafią zejść nisko i są słyszalne nawet jak słuchamy cicho. Obie gałki od regulacji tonów niskich i wysokich mam ustawione na zero i nie widzę potrzeby żeby nimi kręcić. W przyszłości być może dokupię subwoofer. Do muzyki nie potrzebny absolutnie, ale do filmu/gry jak dla mnie by się przydało coś co schodzi do tych 30Hz i zatrzęsie nogawkami. Wykonanie na wysokim poziomie, wszystko solidne. Wady jak dla mnie to pilot taki jakiś lichy (ale działa bez zarzutu) i wygląd. Nie wiem kto w tej firmie stwierdził że głośniki w kolorze srebrnym będą ładnie wyglądały. Dla mnie wygląd jarmarczny i pasujący do pilota ;). Całe szczęście są maskownice. 200f na ebay dałem. Polecam.
#audio #glosniki #komputery #edifier #polecam #uk
CzapkaG - Trochę się naczytałem internetów zanim kupiłem te kolumny. Miał być amplitu...

źródło: comment_H7meHFyQA77Tsc3lj3pYsuQsMCZxRoFj.jpg

Pobierz
  • 30
@czarnawrona: @CzapkaG: podpinam się również pod pytanie o opinię po dwóch latach:) chcę zakupić te lub następcę, R2750DB. Bez suba zauważałeś gorszy bas tylko w filmach? Tzn. nie tyle gorszy, co brak najniższych częstoliwości? Pytam, bo suba nie planuję.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@florekflorek: jeśli chodzi o bas to tak. Brakowało #!$%@? w filmach głównie. Zależy kto co lubi i czego słucha. Ja używam Suba cały czas, bo po prostu brzmi to dla mnie lepiej. Do tego mój sub jest dość rzadkiej konstrukcji zamkniętej. Niektórzy twierdzą że to do muzyki się nadaje głównie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@CzapkaG: 3x tak, przechodzisz dalej! ( ) jeszcze się trochę bawię w ustawianie, ale nie mam powodów do narzekań. Dotychczas testowałem jedynie na muzyce rozrywkowej, w weekend odpalam muzykę filmową - testy trwają.
Poleciłbym innym. Tylko warto wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia, w którym będą zainstalowane. W małych pokojach nie będą miały możliwości ukazania swego prawdziwego oblicza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czarnawrona: świetnie że się podoba. Ja mam bardzo kiepskie pomieszczenie i echo okropne. Bas się gubi zależy w którym miejscu się siedzi. Subwoofer załatwił trochę sprawę. Polecam sprawdzić różnice przy lepszej i gorszej jakości nagrań/plików. Przy muzyce z yt czy mp3 jest oki ale przy dobrym źródle jest duża różnica. Karta dźwiękowa itd. Przy tych kolumnach robi to większą różnicę niż przy innych zestawach. Co do wielkości pomieszczenia to przede wszystkim
@CzapkaG: @czarnawrona: Siemanko.
Posiadam te głośniczki od jakiś 2 miesięcy i jestem z nich ogólnie zadowolony, jednak ostatnio moją uwagę zwrócił smutny fakt. Zauważyłem, że przy wyższej głośności, z tyłu aktywnej kolumny, na wysokości metalowej tabliczki z gniazdami wydobywa się lekkie charczenie od basu. Nawet przy średniej głośności łatwo usłyszeć charczenie, przykładając ucho obok wejść RCA.

Czy mógłbym Was prosić koledzy o sprawdzenie jak to wygląda u Was?

Możliwe, że