Wpis z mikrobloga

Mirki, dzisiaj poszedłem na rower i po parudziesięciu metrach zaczął mi łańcuch przeskakiwać średno co 50 metrów, nieregularnie na każdym położeniu praktycznie bez różnicy czy na przodzie miałem 3 a na tylnym 25 bieg czy 1/10 itd
tydzień temu jeszcze było ok, w zasadzie się #!$%@?ło jak go umyłem chusteczkami nawilżanymi bo rama pod spodem cała w błocie była, przekładnie, łańcuch itd były czyste nic nie ruszałem
rower nowy bo ledwo 200km zrobiłem
miał ktoś coś takiego? Da rade zrobić to nie kupując połowy nowych części bo nie widzi mi się tyle hajsu wydawać
Jeżdźę raczej spokojnie po asfalcie i szutrowych dróżkach więc warunków ekstremalnych nie ma
#rower #mtb #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 20
@KamykNadWoda a nie masz jakiegoś przeglądu w cenie? Co to znaczy przeskakuje? Sam zmienia bieg i nie zostaje na tym co trzeba czy jak naciskasz na pedały to ślizga się po zębach?

Jeżeli to pierwsze to regulacja. Nosy rower, linki się rozciągają.
@KamykNadWoda kup nowy łańcuch, poczytaj jak się dobiera długość i szerokość, do tego rozkuwacz i gotowe. Możesz też zastąpić wadliwe ogniwo spinką, jeżeli jej nie ma.
@geuze: jade w środę po nowy zdejmę ten i powiem żeby mi dali taki sam, z tego co wyczytałem to kmc ale dokładniej jaki model to nie wiem, sprawdzę w książeczce może będzie dokładny spis części
kurna już się bałem że coś z przerzutką a nowego deore nie widzi mi się kupować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KamykNadWoda: bierz KMC ale nie te najtańsze albo Campagnolo ;) Kup sobie rozkuwacz od razu i poczytaj jak się dobiera długość łańcucha (nie wystarczy przyłożyć). Kup sobie też przymiar, żeby wiedzieć kiedy czas na wymianę i czasem przeczyść i wysmaruj ;)
@geuze: oke, ale mam jeszcze jedno pytanie, czy koło może być troszeczkę scentrowane?
na pierwszy rzut oka nie widać że coś jest nie tak ale jak rower się obróci kołami do góry i się przyjrzy to troszeczkę jest scentrowane ok 1-2mm.
Było ustawiane jakoś 50-70km temu
Tylną obręcz już trochę odbiłem i jest lekko skrzywiona bo za słabo napompowane było koło a ja lekki nie jestem i na krawężnik mi się
@KamykNadWoda lepiej wycentrować i nie skakać po krawężnikach :D Im dłużej będziesz na tym jeździł tym gorzej będzie i trudniej będzie wyprostować. Ile dałeś zs ten rower? Co to zs model?
@geuze: czyli musi być perfect ustawione koło?
na poprzednim rowerze nigdy nie centrowałem koła, nigdy nie był w serwisie i jeździł kilka lat, drogi też nie był
a ten? Koła już mi raz musieli ustawiać, teraz ten łańcuch no ch*j mnie strzeli zaraz
@KamykNadWoda można jeździć na nieidealnym kole, ale trudno powiedzieć kiedy dokładnie, to już zależy od ciebie. Jeżeli siła hamowania jest dobra, nie ociera o hamulce to w sumie możesz jeździć. Każdy ma inne preferencje trochę :)
@geuze: podczas jazdy nie widać nic nie bije ogólnie spoko.
Jednak martwi mnie tylne koło gdzie obręcz jest lekko wygięta troszkę bardziej widać to bicie ale też tylko z bardzo bliskiego bliska :D
Ogólnie w serwisie mi powiedzieli ze tego nie da się naprawić tylko obręcz wymienić ale jak chcę to mogę spokojnie na tym jeździć