Wpis z mikrobloga

Czytałem o konflikcie w Gazie i trafiłem na izraelski serwis Jerusalem Post. Przeglądając stronę rzuciło mi się w oczy, że mają osobną pozycję w menu o antysemityzmie: http://www.jpost.com/Diaspora/Antisemitism. Jest tam piękna definicja antysemityzmu, którą w oryginale przytoczę:
"Antisemitism is hostility towards or prejudice against the Jewish people. Since biblical times, Jews experienced periods in which they were persecuted for refusing to adopt the religion and culture of the ruling societies in which they lived. The rise of Christianity and perception of Jews as rejectors of Jesus led to a rise in antisemitism". Ostatnie zdanie moim zdaniem wymierzone jest w Chrześcijaństwo, a przynajmniej jest to kontrowersyjna definicja, a co Wy sądzicie?

#izrael #zydzi #swiat
  • 3
@satba: nie jest wymierzona w religię tylko taka jest natura ludzka. Od wieków społeczności lokalne dążą do unifikacji religijno-poglądowej co szczególnie wzrastało w trakcie klęsk żywiołowych, pandemii czy niepokojów. Takie myślenie plemienne. Na tej samej zasadzie muzułmanie nie dopuszczają myśli o koegzystencji i misjach w swoich wyznaniowych państwach. Na polskiej wsi jak ktoś nie chodził do kościoła wiejskie kobiety potrafiły się zebrać i nachodzić o to taką osobę właśnie z tego