Wpis z mikrobloga

Mirki, pomoglibyście w wyborze samochodu?

Jedyna opcja jaką przyjmuję, to nowy z salonu, żadnych używek. Zarobki pozwalają mi na około 20k wkładu własnego i późniejsze raty ~1k. Jestem gotów kupić coś do 80 tysięcy złotych.

Jednym w głównych kryteriów jest wygoda - 195 cm wzrostu nie ułatwia wyboru samochodu, ale myślę że coś się znajdzie. Poprzednio jeździłem Oplem Corsą B 1.2 oraz Kią Sportage II 2.0 w dieslu. I szczerze mówiąc, wygodniej mi było w tym pierwszym. W Kii stojąc pod światłami muszę się nieźle nawyginać by widzieć kiedy jechać + fotel mógłby się trochę dalej odsuwać.

Inne wymagania:
- Automatyczna skrzynia biegów (auto głównie do miasta + dwa razy w roku wypad gdzieś dalej ~20k km rocznie)
- Jeżeli będzie to jakiś większy samochód to czujnik/kamera cofania
- Pełne światła LED
- Dwustrefowa automatyczna klimatyzacja

Dobrze by było jakby jeszcze jakoś wyglądał (sportowy wygląd byłby fajny). Silnik nie musi być jakoś mega mocny jako że głównie miasto.

Ze względu na wzrost myślałem o jakichś crossoverach, ale oglądając recenzje Zachara widziałem że test dwumetrowca zaliczały nawet mniejsze auta.

Z wyglądu bardzo podoba mi się Mazda 3, ale nie wiem czy w tej cenie ogarnę coś z dobrym wyposażeniem. Do tego myślałem też o Ibizie (Leon z sensownym wyposażeniem za drogi), Kii Stonic / nowym Sportage.

#samochody #kia #mazda #hyundai #seat
  • 15
@Czipsu: tak sobie sprawdzałem te samochody o których napisałeś i wyglądowo chyba ten i30 mi najbardziej przypadł do gustu + biorąc rocznik 2017 można za te 80k mieć naprawdę dobre wyposażenie. mógłbyś coś więcej napisać czemu jest on wg Ciebie nijaki?

tak czy inaczej będę musiał się przejść do salonów i na żywo zobaczyć jak się te samochody prezentują
@Czipsu: dziękuję bardzo kolego. co do samego wystającego ekranu to mam podobne odczucia, ale myślę że byłbym się w stanie z tym pogodzić. tak cenowo patrząc to jedna z najatrakcyjniejszych ofert patrząc na wyposażenie.
@wuut: Hyundai to uczciwe samochody w uczciwej cenie. Wiadomo ze za 80k nowy samochod nie dostarczy ci emocji. Nadal troche odstaja jesli chodzi o wykonczenia ale jest wart swojej ceny. Szkoda ze fastback jest taki drogi.
@wuut: Trochę późno ale odpiszę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja za rocznik 2015 Mazdy 3 dałem 85 brutto, do automatu byłaby wtedy dopłata 3k ale nie ma wersji z silnikiem 165km w automacie i to mnie odrzuciło(żałuję bo można odblokować ten słabszy silnik na 170km, to to samo co 165km ale ograniczone softem). W tej cenie miałem automatyczne led na dzień + bixenon, jakieś duperele typu podgrzewane