Wpis z mikrobloga

@DoubleL ja u siebie robilem tak: Dół plus minus z metr, jak mi się wykopało, na długosc sztychówki generalnie W dół profil kwadratowy o boku 10cm, na dole przyswajanie "uszy" z żebrowanej 6 albo 8, wedle uznania, ja dawałem po dwie trzy, jak mi się chciało Jak ustawiłem słupek do pionu, odrzucony został jakimś gruzem i zalany betonem Jak wszystko już związało na górze zostały przyspawane uszy do zawiasów, tak aby wyszły
@ko_Lek @piperek Mam taką brame Brama i Takie słupki słupki mogę wkopać max 80 cm. Wiem, że powinienem zrobić "ławę" między słupkami, ale chyba to oleje, to jest brama na działce i zamykana będzie na łańcuch więc 2-3 cm szczeliny mi nie zrobią różnicy, jeżeli mróz podniósłby mi nierównomiernie słupki. Chodzi mi o to jak konkretnie pręty wsadzić w beton, dorzucę też gruzu, ale chciałem wykorzystać pręty zbrojeniowe, czy powbijać je w
@DoubleL ok, to jak już wiemy na czym stoimy to moja propozycja jest taka: Jak chcesz zrobić głębszy fundament pod słupki, zawsze możesz dospawać ze dwa pręty zbrojne (żebrowane, jak zwał tak zwał), tak żeby ze 30cm zachodziły na słupek, a w dół to ile uważasz. Później z tego samego pręta spawasz ze dwa trzy pręty pod skosem, na różnych wysokościach i bokach słupka, na tej części która będzie w betonie; długość
@DoubleL to jak nie masz spawarki (to pewnie i nie spawałeś), to polecam zlecić to sąsiadowi, albo jakiemuś innemu Januszowi, bo raz ze oślepniesz na trzy dni od naświetlania oczu, a drugie, ten materiał jest bardzo niewdzięczny do spawania, nawet dla tych co trochę spawali, więc taniej, szybciej i bez nerwów, będzie to komuś zlecić. Chyba że wywiercisz sobie otwory i przykrecisz na dwie śruby każdy z kątownikow i też jakoś to