Wpis z mikrobloga

Serwer #postfix + #dovecot wszystko działa git z wyjątkiem dodawania zewnętrznego adresu do konta w wp. Nie ma możliwości zmiany na gmaila, nie ma możliwości używania poczty z thunderbirda czy czegoś, klient uparł się na to konto wp. Brak jakichkolwiek logów po stronie serwera. WP wyrzuca tylko jakiś dupny komunikat picrel. Miał ktoś kiedyś podobny problem? Serwer działa poprawnie, reszta usług pocztowych łączy się bez problemu. Wp to jednak gównopoczta ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#webdev #sysadmin #linux
kWeb24 - Serwer #postfix + #dovecot wszystko działa git z wyjątkiem dodawania zewnętr...

źródło: comment_vZ1qo222VHYEj5JA2Jk8u8DXOVdgG4Hp.jpg

Pobierz
  • 12
@kWeb24: Jak już wspomniał @Dolan pewnie autoryzację w Postfix/Dovecot masz po nazwie użytkownika, a automat z wp używa jako username całego adresu email.
Tak z ciekawości, co to za klient, że chce używać konta w taki sposób?
Może ustaw mu forward wiadomości na tę skrzynkę wp. A może w jakiś zaawansowanych ustawieniach da radę wymusić podanie loginu do konta.

Hint: spróbuj zamiast adresu email wpisać login z Postfiksa - jeśli nie
@Dolan: @botul: Faktycznie używam autoryzacji po loginie, zaraz sprawdzę. WP Nie ma możliwości wpisania samego loginu, stary panel niby miał ale muszę przeryć żeby go znaleźć. ;p

Właśnie uparli się widzisz na wpinanie do swoich kont i walcz z tym ¯\_(ツ)_/¯ Ja bym w ogóle te zewnętrzne konta w gmailach, wp itd porzucił bo przecież hostujemy własny serwer, nawet webpanel im zrobiłem żeby mieli ale no cóż. Zamiast walczyć po
@Dolan: No właśnie nie. Mi ten projekt spadł po kimś innym. Oni mieli firmowe maile porobione na zewnątrz i tak to już zostało, teraz chcę to sprzątnąć ale muszę iść na jakieś kompromisy bo wiesz jak to jest, Grażynka wie gdzie tu kliknąć żeby wysłać i jak inne zrobimy to od nowa uczyć trzeba. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc zostają im te konta razem z całą historią
@kWeb24: fajna opcja,sam stawia ci postfixa,dovecota i wszystko ladnie konfiguruje krok po kroku, prowadzi cie za rączke,imo stawialem juz tak kilkanascie serwerow i miod malinka ;d
@kWeb24: Spoko,zapisz sobie na przyszłośc ;d generalnie ja uzywalem wersji 0.9.4 ostatnio, i po calej konfiguracji bujałem się chyba tylko z MXam na dns,bo jak wysylalem wiadomosci do google to wpadały w spam.pierw myslalem ze to zly konfig ,ale okazalo sie ze to dns dawaly dupy.i chyba cos jeszcze z clamav mialem zagwozdke,ale nie pamietam ;d