Wpis z mikrobloga

U mnie pod blokiem straż miejska ma małe eldorado. Jest znak o zakazie parkowania i że plac służy do zawracania, ale ludzie i tak parkuja bo na Odolanach w #warszawa jest mega problem z miejscami (kto w ogóle zatwierdził tam plan miejscowy, to jest jakaś patologia).
Kiedyś z ciekawości podszedlem do strażnika zapytać czemu służy ten zakaz a on powiedział, że mieszkańcy sobie nie życzą. Ja na to, że jestem mieszkańcem i nikt mnie o zdanie nie pytał a ten od razu wyskoczył do mnie z morda, że to właściciel drogi tak postanowił a on egzekwuje prawo. Egzekwuja je codziennie, najczęściej w nocy (pewnie żeby uniknąć awantur). Tutaj pytanie: jak znaleźć kto jest właścicielem drogi?
#kiciochpyta
źródło: comment_7qEyYiei3L3effvBElVtwMbDksjMhrWf.jpg
  • 20
@zomikone: >na Odolanach w #warszawa jest mega problem z miejscami
Z *darmowymi* miejscami chyba. Na klatkach są ogłoszenia że miejsca są do wynajęcia, ale po co płacić jak można postawić pod chmurką, a co mnie to obchodzi że droga pożarowa, ja tylko na 5 minut.

@modzelem: Modzel, jak myśmy chodzili na Gizowo (i była tam jeszcze informatyka) to tam nieużytki były ( ͡° ͜ʖ ͡°), teraz
@zomikone: jeżeli mieszkasz w bloku to właścicielem może być albo spółdzielnia albo wspólnota, a droga wlasnosciowa może być tylko przy swoim domu za który plac płacisz sam
Kiedyś z ciekawości podszedlem do strażnika zapytać czemu służy ten zakaz a on powiedział, że mieszkańcy sobie nie życzą. Ja na to, że jestem mieszkańcem i nikt mnie o zdanie nie pytał


@zomikone: władza wie lepiej czego potrzebujesz