Wpis z mikrobloga

MYŚLCIE SAMODZIELNIE A NIE WIERZCIE W MARKETINGOWY BEŁKOT!
☭ ☠ ☠ ☠ ☭

Jest scentralizowana, nie ma historii transakcji, ma kompromitację priv keyów itd.

do tego potrzebny jest ktoś pośrodku, kto będzie przekazywał pieniądze pomiędzy użytkownikiem a właścicielem (zapewniając bezpieczeństwo transakcji, biorąc za to procent)

No i IOTA powoduje ten sam problem bo urządzenie staje się tą trzecią stroną pośredniczącą pomiędzy mną a przyjmującym płatność.

Wiesz jak wiele dziur jest w softach wszystkich urządzeń? I ja mam tym urządzeniom powierzać moje pieniądze? Oddawać im możliwość dokonywania płatności? To jest chore!
Wystarczy że ktoś wykryje buga w jakimś masowo wykorzystywanym urządzeniu i eksploitem wyczyści setki tysięcy tych urządzeń w jednej chili z waszych IOT ;)

Sprzed dwóch dni: https://www.wykop.pl/link/4279849/backdoor-producenta-w-urzadzeniach-alcatel-lucent-spowodowal-olbrzymie-straty/

Urządzenie nie jest trzecią stroną, bo nie pobiera prowizji, tylko to co płacisz jest bezpośrednio przekazywane otrzymującemu płatność (właścicielowi).


Przecież wiem że nie pobiera prowizji, chodzi o luki w bezpieczeństwie. Masz masy urządzeń które mogą twoje pieniądze przelewać a te urządzenia mają swój soft i ten soft jest dziurawy. Potencjał masy kradzieży. Ja sam zatwierdzam sobie przelew, nie daję tego pod kontrolę jakiemuś urządzeniu które ktoś może shackować i zrobić przelew. Te urządzenia będą musiały posiadać privkeye. TO JEST #!$%@?!

jest scentralizowana

Co masz tutaj konkretnie na myśli?


No jak co mam na myśli? Że działa na jakichś serwerach ioty, nie na nodach użytkowników. Przecież ten projekt właściciele mogą sobie włyączyć kiedy chcą. BTC ani innych krypto nikt nie może.

Weźcie wy się ogarnijcie bo to nie jest żadna rewolucja. Nie ma zalet blockchaina i wy myślicie że to jest zaletą ( ͡° ͜ʖ ͡°) 30 lat temu można było postawić sobie serwer bez blockchaina ani tangle i czym to się różniło? Stawiasz serwer MySQL i masz to samo. Drugi paypal i tyle.Ty chyba nie wiesz w czym tkwi sukces kryptowalut i co w nich rewolucyjnego bo tych zalet nie ma w iocie.

Tak samo brak opłat to problem, nie rewolucja bo użytkownicy nie utrzymują sieci. Każdy projekt z darmowymi przelewami czyli IOTA, RIPPLE i NANO są scentralizowane, czyli z dupy. To jest twoja trzecia strona. Serwer u volkswagena. Wyprali wam mózgi a wy w to wierzycie ㋛

nie ma historii transakcji

Tak, to jest i pewnie w przyszłości będzie duży problem IOTA, ale jest to cena szybkości i braku opłat za transakcje.


To jest ogromny problem. Przez niego nie wiecie czy właściciele ioty nie dodrukowują sobie tych monet ileś na boku. Ten projekt jest tak żałosny że szkoda gadać. W BTC można wyśledzić historię każdego satoshiego od momentu legalnego wykopania go i mamy pewność że żaden nie powstał gdzieś na boku, że ktoś sobie dorobił jakieś wykorzystując bug itp. ŻAŁOSNE! To dyskwalifikuje cały projekt

Rozumiem, że z karty kredytowej też nie korzystasz? Przecież jak prosto jest dane takiej karty wykraść? A crypto kupujesz na giełdzie? Przecież tyle się słyszy o atakach hakerskich. Nie boisz się tam przekazywać pieniędzy?


Nie trzymam krypto na giełdzie, tylko na swoim portfelu. Żeby ktoś okradł giełdę a giełda zablokowała przelewy W CZASIE 2 MINUT od mojego zakupu do przesłania ich na mój portfel nie ma raczej szans.
Ja używam F2A i tresora i mam 100% pewność że moich pieniędzy nikt nie ruszy. Nie ma takiej możliwości.

Poza tym zaczynamy korzystać coraz bardziej z giełd zdecentralizowanych. Z tych giełd nie ma możliwości wykradzenia mi moich krypto bo są zawsze na moim portfelu tylko pod moją kontrolą. Tylko ja mam privkeye i tylko ja mogę je przelać. Nie przelewam ich na adresy giełd. Wiesz co to Atomic Swapy? Pewnie nie...

Wy chcecie oddać swoje pieniądze i privkeye do nich tysiącom urządzeń. Masowe kradzieże to tylko kwestia czasu.

ma kompromitację priv keyów

Mówisz tutaj o tym, że ludzie generowali klucze na stronach, które je przechwytywały, czy o czymś innym?


Mówię o czymś innym. Z każdym dokonanym przelewem z jednego adresu można odczytać coraz większą część privkeya. Po jakimś czasie można poznać cały. Ten projekt jest dziurawy jak ser.

Dodatkowo twórcy zostawili sobie backdoora i jeszcze krytykują innych że tego niei robią. Bezczele...

Ogólnie ten projekt jest tak z dupy że szkoda gadać. Widać że niewiele wiesz o krypto, ale nie dziwne. W iotę wierzą tylko nieświadomi użytkownicy. To zwykły scam. Nawciskali wam bajek a wy to łykacie. I do dziś nie mogę uzyskać ani jednego przykładu zastosowania. ANI JEDNEGO! Jak wy możecie inwestować w coś tylko wierząc w farmazony że rewolucja nie mając ani jednego przykładu? Świadomi użytkownicy nie muszą ślepo wierzyć w marketingowe ściemy tylko sami dojść do wniosku czy coś jest wartościowe, czy nie.

★★★★★★

I po co oferta publiczna tego coina? Po co taki projekt wystawiać na sprzedaż użytkownikom? Jedyny powód, żeby mieć komu ten scam opchnąć ;)

Co do szybkich i tanich płatności to nie wiem czy masz świadomość że od kilku tygodni działa ϟ Lightning Network ϟ na BTC? Oświecę cię. Mamy możliwe setki tysięcy przelewów na sekundę. Obecnie można przesyłać płatności za 1 satoshi za transakcję. (to mały ułamek centa). Możemy nawet przesłać 1 satoshi i zapłacić za transfer ułamek satoshiego. I to na BTC które nie ma tych #!$%@? wad IOTY. Radzę ci dowiedzieć się czegoś o projekcie w jaki inwestujesz a nie słuchać idiotów w stylu Phila Koniecznego, bo robią was po prostu w #!$%@? ㋛

★★★★★★

stacja ładowania pojazdów, PassID, Smart Drains, Dema Fujitsu i DXC.


To nie można tego zrobić innym coinem, albo samodzielnie? Zautomatyzować?
Znajomy mieszka w Nowym Jorku i jak przejeżdża przez jakiś most to nic nie robi. Kamera rozpoznaje tablicę rejestracyjną a płatność jest mu pobierana z karty automatycznie. Lata wcześniej bez cudownej ioty. Mamy rewolucję już dziś ;) No i nie musi przelewać swoich pieniędzy najpierw na konto samochodu co jest idiotyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podaj choć jeden przykład realnego zastosowania. Do dziś od żadnego zwolennika nie mogę uzyskać ani jednego przykładu.

★★★★★★

W IOCIE najlepszy jest marketing. Ludzie łapią się na Internet of things bo brzmi przyszłościowo choć nie mają pojęcia że to określenie ma już kilkanaście lat ;) Wielu od ioty myśli że Internet of Things to tekst ioty bo wcześniej nie słyszeli. Przez IOT powstał protokuł ipv6.
Oznacza tylko tyle że kiedyś większość urządzeń podpiętych do netu to byli użytkownicy i ich terminale. Dziś mamy pełno urządzeń które mają swój nr ip, jak np. drukarka, telefon, aparat itd.

Jeszcze widzę że ludzie tak idiotyczne screeny wrzucają. Co ma #!$%@? do tego jakaś IOTA???
Poważnie nie da rady zrobić prostej komunikacji przez net bez tego coina? To jest tak absurdalne że szkoda gadać. Jutro usłyszę że IOTA leczy raka a pojutrze że dzięki niej rozwiązany zostanie problem głodu na świecie ;)
O, dziś jest na topie rasizm. Tak, rozwiąże lewacki problem rasizmu a czarni będą dzięki niej szczęśliwi

#iota #kryptowaluty
Pobierz cyberpunkbtc - ☢ MYŚLCIE SAMODZIELNIE A NIE WIERZCIE W MARKETINGOWY BEŁKOT! ☢
 ☭ ☠ ☠...
źródło: comment_SpimYrnLYkpYw0KA88NMjgMCEbIBvSHb.jpg
  • 13
@cyberpunkbtc: no to po co całe btc skoro można płacić gotówką? Jeśli nie to są przecież przelewy, jest PayPal do płatności międzynarodowych. BTC również ma swoje minusy chociażby prędkość przesyłu i opłaty. Już zapomniałeś co się działo w grudniu? Nawet kilka dni szedł przelew, fee na poziomie 50 zł i teraz chcesz mi powiedzieć, że btc można wykorzystać np do opłat parkingowych podczas wyjazdu z parkingu. Bez szybkiej płatności szlaban się
@cyberpunkbtc: btc z założenia ma być środkiem płatniczym do przelewów międzynarodowych - ile % ludzi korzysta z taki przelewów codziennie? Iota to ma być system mikropłatności. Czyli w przeliczeniu np zapłaciłeś za parking 10min - 30gr - pyk przelew poszedł. Btc przy tak małych transakcjach się zapcha
@cyberpunkbtc: spoko. Wcale nie zamierzam się kłócić. Btc ma swoje wady i zalety jak i Iota. Obie krypto mają służyć do czegoś innego. Iota do mikropłatności i tutaj faktycznie jej zalety są niezbędne a btc do płatności międzynarodowych między firmami. Problem a jednocześnie pytanie po co zwykłemu kowalskiemu btc. Jeżeli ma to być funkcjonslne to karty zbliżeniowe już są wystarczające proste, bezpieczeństwo? Kasa na koncie czy w gotówce jest równie bezpieczna