•  

  Wiecie co robicie, gdy wskazujecie błędy logiczne i manipulacje pro-life'owca? Strzelacie jadem. :)

  Polecam przeczytać całość.

  #alfieevans #bekazkatoli #prolife

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: i.imgur.com

  •  

   @IreuN: nie zamazałeś w jedym miejscu

   +: IreuN
  •  

   @koostosh: Chyba już poprawiłem, zauważyłem. ;)

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

   +: IreuN, K.....i +17 innych
  •  
   Croce

   +1

   @IreuN: to nie jest ad personam; gdyby tak było, to byłby obosieczny i podważałby także to, co ona mówi. IMO to zresztą w ogóle nie występuje tam w roli argumentu, ale jeżeli już i miałby być błędny to bliżej mu do ad misericordiam, bo to jest coś a la (1) jesteś zdrowy i nie próbujesz się postawić na miejscu chłopca (2) stąd w Twoim rozumowaniu brakuje empatii (3) stąd pomijasz istotny element. Problem jest jednak taki, że w kwestiach etycznych odwołanie się do empatii nie zawsze jest błędem, bo jest ukierunkowane na odpalenie pewnych intuicji moralnych, które w takich dyskusjach raczej mogą mieć znaczenie.

   Nie ma tam też cherry picking, bo ona się nie opierała na tym że jedna osoba tak mówiła, tylko była przekonana że wszyscy lekarze, na podstawie błędnych doniesień.

   +: IreuN
  •  

   @Croce: Co do pierwszego racja, nie znałem tego.

   Co do drugiego, raczej nie jej zarzucam cherry picking, tylko chciałem jej pokazać, że to co przywołuje powstało za sprawą cherry picking. To media wyciągnęły 'w ciągu trzech minut' i pokazały światu jako 'lekarze mówili, że umrze w ciągu trzech minut'

   +: Croce
  •  
   Croce

   +4

   To media wyciągnęły 'w ciągu trzech minut' i pokazały światu jako 'lekarze mówili, że umrze w ciągu trzech minut'

   @IreuN: no tak, w ten sposób się zgadza - w mediach zresztą na ogół zwycięża wariacja nt faktu, która najlepiej się "sprzedaje", nawet jak jest nieprawdziwa.

   Ogólnie tez trochę chodzi mi o to że ludzie nie zaprawieni w dyskutowaniu na ogół zareagują obronnie jak im po prostu rzucisz nazwę jakiegoś błędu i nawet nie wyjaśnisz czemu on tam jest, bo poczują ze lekceważysz ich stanowisko - prawie zawsze lepiej jest napisać na czym polega błąd niż podać nazwę. Zwłaszcza że po samej nazwie też trudniej im się ewentualnie bronić przed tym zarzutem

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Miruny, potrzebuję programu na windowsa, który będzie nagrywał kamerką z laptopa w taki sposób jak wideorejestratory samochodowe, albo robil zdjęcia np co sekundę. Wystarczy, żeby nagrywał 30 min dziennie, jak wychodzę pod prysznic.
  Wiem jak to brzmi, ale współlokatorka mi wchodzi do pokoju jak jestem pod prysznicem i prawdopodobnie kradnie kasę z portfela. Chce ją przyłapać, żeby mieć twardy dowód, a lapek jest zawsze otwarty i widzi caly pokój.

  Macie jakies fajne pod ręką?

  #windows #programy #komputery #pytanie
  pokaż całość

  odpowiedzi (262)

 • avatar

  #dziendobry

  ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  odpowiedzi (8)

 • avatar

  Szkoda, że jadę busem i będzie większa odległość. Rozpoczynam nowy etap w życiu i jestem podekscytowany. Może wyjdę na ludzi. Plany są dobre.

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (83)