•  

Tutaj zgłaszamy incydenty z czwartego wyścigu sezonu GT3 @ VIR

Format:
    PRO/SEMI/AM/ROOKIE - Kto? - Co? - Kiedy/gdzie? - obowiązkowo podajemy czas zdarzenia z replaya wzorcowego.

Wzorcowe Replaye - TUTAJ
    *wszystko się teraz uploaduje

Na zgłoszenie incydentów macie czas do poniedziałku do godziny 23:59

#acleague

źródło: wykop.pl

•  

@robertkudera Nie trzeba, balon już dostał DQ do końca sezonu, bana na discordzie i został zczarnolistowany na wypoku ;)

•  

@ACLeague:
      - PRO - Giebeka - nieostrożna jazda, wpada mi pod maskę przez co wymusza moje hamowanie na wyjściu na prostą startową przez co tracę 4 pozycje. 3:12
      - PRO - słowikFTW - Podcięcie przy próbie jazdy 2W w konsekwencji ratuję się kontrą ale tracę pozycję. 50:10

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@ACLeague: Pro: Maciek Halon, sytuacja z 2:30 - po słabym wyjściu Shalkiego ( ͡º ͜ʖ͡º) z zakrętu, wyprzedzam go jadąc za Tellisem, bez żadnego ryzyka po wewnętrznej, za mną Maciek chcący też się do tego wyprzedzanka dołączyć, już na "trzeciego" dodaje max gazu (pomiędzy wierzchołkami!) ( ಠ_ಠ) po czym nie wyrabia wyhamować i lekko ale wypycha mnie przez co tracę 4 pozycje (wcześniej zyskane(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)), ledwo co się broniąc przed spinem ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie mam w zwyczaju zgłaszać, ale chłodna głowa na L1 potrzebna, a to zjebało mi to super start i potencjalny dobry wynik. Przy okazji Maciek uszkodził Shalkiego więc prawie 2 tangos down. Jeśli kontakty za gorącą głowę na L1 mają być podwójnie bolesne i mają dać nauczkę to to jest właśnie ten moment (╯°□°)╯︵ ┻━┻

•  

@ACLeague: PRO lap1 do wideoweryfikacji w calosci. Beznadziejnie to wygladalo na transmisji. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@skethoo: sorry ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@ACLeague: PRO: 1:42 - dostaje strzała w bok od @ZooBBQ, w konsekwencji czego tracę kilkanaście pozycji. 1:49 - @LucjanPróchnica wracając na tor wpada na Lukę, który obrywa dość mocno i rykoszetem taranuje mi auto. 3:25 - @MrFloyd zalicza niebezpieczny powrót z pobocza, czego konsekwencją jest wypadnięcie kilku aut z toru. 3:28 - @Luka wypada z toru kosząc Lotnika i mnie przy okazji.

7:01 - @LucjanPróchnica serwuje mi strzał w tył dopełniając dzieła pozbawienia mnie aero. 9:17 - @Lotnik serwuje mi potężnego strzała w tył.

+: mrfloyd
    •  

@ACLeague: PRO - TheSznikers - Byłem z przodu, na torze (2 koła w białych liniach) a Sznikers we mnie wjeżdza i uszkadza mi samochód - 3:12.

•  

@kamien_w_bucie: ja na swoja obrone, moge tylko pokazac jak to wygladalo z mojej strony. Lotnik przestraszyl sie Floyda, odbil w prawo, zamknal mi linie i mialem do wyboru, albo walic w niego, albo prosto na trawe. Wybralem druga opcje, ale Lotnik i tak oberwal. Ty wjechales we mnie, chociaz widzac co sie dzieje tez powinienes zwolnic.
      Pogladowy replay:
      https://www.youtube.com/watch?v=hAQmbvb-Exk
      https://www.youtube.com/watch?v=R1IPan_0GLM

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

Kroniki ACLeague, odcinek 423567623723252.

1. Am kwalifikacje: powrót do pitów i dalsza jazda
      1:45 Kaluzka
      3:05 Kaluzka
      6:25-7:30 Floszunio (po kasacji auta na ścianie z opon)
      9:00-9:45 Aderonis
      9:20-10:10 Kaluzka
      11:05 Aderonis
      12:50-16:20 Aderonis
      17:50-7:30 Floszunio (po kasacji auta na ścianie z opon)

2. Pro kwalifikacje: powrót do pitów i dalsza jazda
      9:45 MrFloyd

3. Semi wyścig: powrót do pitów i dalsza jazda
      8:20 DragOp (teleport z... trawy)
      10:30 Mateusz Zaremba (tak samo teleport z trawy)
      16:20 KrzysiekGT (teleport po długiej jeździe trawą pod prąd!)

4. Pro wyścig: powrót do pitów i dalsza jazda
      59:10 Fifa2195 (po kasacji samochodu na ścianie z opon)

5. Am wyścig: skracanie toru przez trawę z pominięciem Oak Tree i zakrętu poprzedzającego
      29:00 Aderonis

6. Semi wyścig: skracanie toru przez trawę z pominięciem Oak Tree i zakrętu poprzedzającego
      2:30 Spayk

7. Pro wyścig: skracanie toru przez trawę z pominięciem Oak Tree i zakrętu poprzedzającego
      4:30 Roscoe
      54:35 Roscoe

8. Am wyścig: ignorowanie kar
      21:41:34,896: CHAT [pawko]: PLP>ignored penalty|pawko
      21:32:55,854: CHAT [r3pr3z3nt]: PLP: DRIVE THROUGH PENALTY FOR SPEEDING|on lap 13|r3pr3z3nt - brak taken penalty (druga kara na jednym okrążeniu)

źródło: youtube.com

•  

(teleport z trawy) - no zgadza się, ale sam siebie do boksów nie wysyłałem. Raz wylatuje w trawę i mogę ściąć 1/5 toru bez żadnego problemu i jadę dalej. Za kolejnym razem przy wylocie z najgorszego zakrętu samochód udało się opanować, ale leciałem już daleko w trawę. Żeby chamsko nie ścinać (skoro i tak nie ma bezwładności) skręcam niemalże zawracając i jadę w stronę prostej z której wypadłem. Ale jakaś niesamowita siła postanawia mnie teleportować do pitstopu COFAJĄC mnie o 1 kółko i dodając mi 30 sekund kary... No ewidentnie celowe "back to pit" (y)

•  

@ACLeague:
      Normalnie bym jak zwykle nie zgłaszał, ale po Laguna Seca, gdzie dostałem 2pk za nic, należy się przypomnieć...

PRO:
      1. ManiacMike - R 5:33 - T1 Horseshoe - puka od tyłu od wewnętrznej po czym tracę kontrolę i 2 pozycje i następny zakręt prawie powtórka...
      https://youtu.be/9L-U1Bhs5FI#t=05m16s
      2. TomekMatuszkiewicz - R 23:26 - T1 Horseshoe - tak jak powyżej...
      https://youtu.be/9L-U1Bhs5FI#t=15m52s
      3. Fifa2195 - R 39:48 - T14 Roller Coaster - jak nazwa zakrętu, gdybym nie kontrolował w lusterkach tyłu i bym nie odpuścił gazu i nie przyhamował to by mnie zabrał...
      https://youtu.be/9L-U1Bhs5FI#t=17m28s

Teraz upomnienia ode mnie (nie zgłaszam), choć ja za takie coś dostałem 2x 1pk...
      1. Haku - Q 19:52 - T11 Oak Tree - nie wiem czemu robił kółko zjazdowe, bo nie wyglądało na szybkie kwalifikacyjne, jadąc po linii wyścigowej - wybił mnie z rytmu na szybki kółku...
      https://youtu.be/9L-U1Bhs5FI#t=01m12s
      2. TomekMatuszkiewicz - R 1:40 - prosta startowa - zajeżdża mi z lewej i cudem unikam trawnika...
      https://youtu.be/9L-U1Bhs5FI#t=01m54s
      3. ZooBBQ - R 4:30 - T11-12 - powrót na tor tyłem bez hamowania - jak to powiadają, cudem uniknąłem nieszczęścia...
      https://youtu.be/9L-U1Bhs5FI#t=04m14s
      4. Manux - R 37:29 - jak powyżej...
      https://youtu.be/9L-U1Bhs5FI#t=16m38s

Wiem, że irytowało to tych co gonili po błędach, że jechałem 2x Medy, ale walczyć i wyprzedzać należy czysto...
      Tak to leciało: https://youtu.be/9L-U1Bhs5FI

•  

@ristogiesche: odnotowuję tylko z kronikarskiego obowiązku - takie sytuacje, w których zawiódł tor, a nie gracz, który na przykład nie skasował się na ścianie z opon albo nie jechał pod prąd nie będą się raczej wiązały z karami. Jeszcze jedną osobę spotkała taka nieprzyjemność.

•  

No dobra. Debiut mam za sobą, teraz moje pierwsze zgłoszenie. Zastanawiałem się czy to zgłaszać, bo Fifa i tak skończył wyścig za mną, ale postanowiłem, że co jak co, ale strzały w dupę będę zgłaszał wszystkie, szczególnie na początku wyścigu. Nic osobistego Fifa, nic do Ciebie nie mam ;) Ale kurczę na pierwszych okrążeniach trzeba uważać i czasami dohamować wcześniej, szczególnie na takim torze. Mówiłeś, że dohamowałem za wcześnie i się nie spodziewałeś. Tak, ale jechałem na zimnych mediumach i byłem wyprzedzany, a Ty chciałeś się jeszcze tam wcisnąć ;) Starałem się unikać kłopotów i nie spodziewam się żadnego zgłoszenia na mnie, bo pojechałem czysty wyścig z mojej strony. Z 32 przebiłem się na 17 miejsce i po tym incydencie spadłem o 10 pozycji. A żeby było śmieszniej, startowaliśmy z 2 ostatnich pozycji i przed startem rozmawialiśmy, że aby bez kontaktu :D

A więc tak:
      PRO - Fifa2195 - Dostałem strzała na dohamowaniu do zakrętu po długiej prostej - Czas: 5:06, drugie okrążenie

•  

@kamien_w_bucie: Na swoją obronę powiem, że jechałeś kompletnie poza torem i gdy przeciwnik przede mną zamarkował ruch w lewo, sam też go wykonałem i kompletnie nie spodziewałem się że kogoś spotkam na trawie.
      @YANIcom: Fakt, tutaj kompletnie się zagotowałem po wypadnięciu z toru i pozostaje mi tylko przeprosić oraz przyjąć ewentualną karę za ten głupi manewr.

•  

@ACLeague: Dopiero na powtórce Lotnika dostrzegłem, że powrót na tor rzeczywiście nieostrożny - za bardzo skupiłem się na obserwacji tego co za mną i niespodziewanie wyjechałem na tor. kara moja.

Pod ocenę sędziowską zglaszam incydent:
      PRO - Haku - na T1 nie zostawia mi miejsca po wewnętrznej, spychając na trawę, w wyniku czego tracę dwie pozycje - 5:45

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@YANIcom: Maniac jak widać się bronił by w Ciebie nie wyjebać, ale na dohamowaniu też zszedles do wewnętrznej nie uwzględniając szybkiego ruchu Maniac. Ale wina imho po stronie mojego kolegi z teamu. Co do Fify, no ostatecznie na szczęście nic się nie stało. Widac pro trzyma poziom bo ludzie tak ogarniało ten tor... Co do powrotu tyłem na tor np Manuxa. Pytanie na ile to było zamierzone a na ile pewna bezwładność.

•  

@Plupi: znam regulamin, a propos kwalifikacji to czas zrobiłem wcześniej przed back to pits, coś pomyliłem a pominięcie drzewa i zakrętu nie pamiętam czy wyleciał. Dnf przyjmę, nie mam czasu na weryfikację replaya. Jeśli jednak są to info a nie dnf z góry to jak wyżej. Oak czekałem na zielone plp i karę dostałem za to karę, a back to pits coś namieszalem ale już czasu chyba wtedy nie zrobiłem

•  

@YANIcom : przepraszam, że napędziłem Ci stracha ale akurat wtedy nie wracałem na tor - tak trochę pechowo wylądowałem częściowo tyłem na torze po spinie przy duzej prędkości. Nie cofałem, a wręcz przeciwnie - miałem gaz w podłodze na biegu żeby jak najszybciej zjechać z toru i nie doprowadzić do katastrofy ;)

•  

@Manux: nie no spoko, nie zgłaszam tylko luźno upominam bez spiny, pozdrawiam

•  

@cienki137: co do ManiacMike to jak zwykle decyzja należy do zespołu sędziowskiego...
      ...a Fifa, no cóż, ja za zdecydowanie bardziej błahy wyjazd dostałem za free 1pk...
      Pozdrawiam

•  

@YANIcom: nie wnikałem w to, za co dostałeś karę. Tutaj po prostu ja na Twoim miejscu bym się cieszył, że nie oberwałem xD Inna sprawa tak przestrzelić to też trzeba umieć :D

•  

@fifa2195: Pajacu, takim tonem to sobie mów do znajomków - proszę o upomnienie chłopca.
      Widząc co odpieprzasz opóźniłem dodawanie gazu i lekko przuhamowałem. Ma się ta sytuacja nijak do tej z LS kiedy nie respektowałeś żółtych flag - w realu za takie sytuacje jest również kara.
      Ja przynajmniej przyznałem się do winy, ale za mój niby wyjaz niebezpieczny to porównaj go do tego twojego, gdzie mój rozsądek opóźnienia przyzpieszania zdecydował że mnie nie skasowałeś. Z twoich słów można też domniemać że polowałeś manie. Proszę o postawienie do pionu tego pacjenta.

•  

@cienki137: Tak analizując treść i sposób wypowiedzi twojego kolegi Fifa, śmiem teraz domniewywać, iż było to nieudolne polowanie...
      Miałem to z tyłu głowy już na pierwszym zakręcie od startu, starając się jak najdalej po zewnętrznej unikać kontaktu jadąc szerokim łukiem, jak również za T12 (Oak Tree) objeżdżałem daleko jak mogłem, tuż przed tym dziwnym przestrzałem na końcu prostej...
      Od Fifa na LS dostałem 1pk za to: https://youtu.be/IgnozSYMZnw#t=04m44s
      oraz od kj5d dodatkowo 1pk za to: https://youtu.be/IgnozSYMZnw#t=02m05s
      Ale to już historia i jest to nie istotne.
      Natomiast za bombę na Fifa bardzo przepraszałem i przyjąłem z godnością przyznaną karę bez grymaszenia...

•  

@YANIcom: wycieczki personalne sobie zostaw dla siebie a co do polowania gdybym hcial to bys nawet l1 nie ukonczyl wiec moze laskawie sie przymknij bo jak narazie to ty pajacujesz czy to na LS czy teraz

•  

@fifa2195: Nie zamierzam z tobą chłopaku dyskutować, a tym bardziej zniżać się do i tak już niskiego poziomu...

•  

@zobq: Spokojnie, nie składam zawiadomienia, tylko uczulam na przyszłość. Pozdrawiam.

•  

@YANIcom:
      odnosnie sytuacji z kj5d tutaj nie zostawiles miejsca kj5d nie wspominajac ze wjechales w tyl ferrarki (gaz hamulec gaz?)
      odnosnie pierwszego klipu z tego co pamietam do maniacmike dostal p2 za bome (przynajmniej ten link do yt tego sie tyczy)

Prosiłbym abyś nie zakłamywał faktów.

•  

@Sefni: temat jest R4 a nie R3 i nie zakłamuje faktów - skąd wiesz jak nie siedziałeś za kółkiem mojego wozu - nie będę ponownie pisał o tym jak to było że dostałem 1pk od kj5d, ale skoro takie zarzuty zakłamywania, to powiem, że uważałem aby nikomu nie wjechać i widząc z tyłu agresywny atak kj5d chcący wygrać wyścig na pierwszym zakręcie uciekłem za bardzo w prawo bojąc się o swój tył - gaz-hamulec-gaz bo się nie spodziewałem że będzie się wciskał, a Lucjan dostał w tyłek, a ja 2-3 razy od kj5d - sprawa została rozstrzygnięta i dostałem karę 1pk z czym się nie mogłem pogodzić bo miałem inne odczucia, ale tak to jest czasami że chcesz dobrze a dostajesz za to baty... Kara poszła i nie zamierzam się z tego tłumaczyć a mam prawo do własnej interpretacji, gdyż wiem jakie miałem zamiary...

Natomiast, moment z ManiacMike to jest dobry fragment gdzie dokładnie dostałem 1pk za sytuację dokładnie w 4:57...

P.S. Proszę nie sugerować zakłamywania, bo wiem lepiej co się działo.

•  

@YANIcom: mój kolega fifa xD

pokaż spoiler wolę PESa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@cienki137: heh, no ponoć EA przesadziło z 2018 z tymi różnymi pierdołami, tak jeszcze 14-16... yyy to nie ten wątek XD

•  

@YANIcom: szczerze, to po ograniu którejś z fif (chyba 2012?) odpaliłem kolejną, brak zmian, rok później następną, brak zmian i odpuściłem zupełnie ten chory twór.

Warto zaznaczyć, że przed 2012 grałem wcześniej w fifę 2003, 2002 i uwaga uwaga - premier league z chyba 98!!! :D

•  

@YANIcom: wklejasz linki filmikow odnosnie r3 to Ci odpisuję, nie rozumiem skąd to oburzenie. I sprostowanie, nie chodzi mi o zakłamywania twojego postępowania na wyścigu, a tego co teraz piszesz.

I chciałbym wspomnieć, że w incydentach jest sprawdzana telemetria, również sytuację sprawdza kilku sędziów.

•  

@Sefni: Po pierwsze, powinienem odpisać w PRIV podając przykład Cienkiemu za co dostałem PK, a nie tu gdzie jest wątek dot. R4.
      Po drugie wyrok zapadł, a telemetria to tylko telemetria, a ja mówię o zamiarach a nie o suchych cyfrach, a tego nie podważysz, bo wiem najlepiej naj było...

Nie ma co bić piany bo szkoda mi czasu, złożyłem 3 zgłoszenia, a decyzja należy do sędziów.

Pozdrawiam i życzę udanego popołudnia.

•  

@ACLeague: Pro R / Lotnik(?) / zadyma na starcie / Wirujący kolega wysyla mnie poza tor kasujac tez samochod i pozbawiajac kilku pozycji. Niestety jestem caly weekend poza domem i nie moge obejrzec replay'a żeby na 100% zweryfikować kto i co.

•  

@robertkudera: Sędziowie zapowiadali, że wnikliwie przyjrzą się temu co się działo na starcie i na pierwszym kółku, bo wyglądało to masakrycznie komicznie...
      Ja startowałem ostrożnie gaz-hamulec-gaz i oponent zjeżdża mi z prawej na lewą gdzie ledwo opanowałem Medy przed wycieczką na trawę po lewej, a skubane w takim wolnym tempie się szybko chłodziły, jeśli w ogóle się rozgrzewały...
      Dobra, idę grilla rozpalić XDD

•  

@ACLeague:
      - PRO - Speedman (car22) - Uderzenie w bok na prostej startowej, skutkujące spadkiem na ostatnią pozycję. 1:35.
      - PRO - TheSznikers - Odpuszczenie hamowania, by wepchnąć się w moją linię, skutkujące podcięciem mnie w zakręcie. 50:10

slowikFTW (car16)

•  

PRO - 38:52 - zostałem zepchnięty na pobocze przez Audi R8 (nr startowy 12), w wyniku czego poleciałem w zielone i straciłem kilka pozycji (nr 267)

Tak poza tym, wygląda na to, że: najgorsi są kierowcy Ferrari (ze mną na czele); Audi mają aero z papieru

Korzystając z faktu, że skiny są lokalne, udostępniam małego „moda”, komuś może się przydać (polecam) – https://files.fm/u/rqft2rq8

PS
      Dziwię się, że incydent w PRO z 14:38 na T1 nie został zgłoszony, podejrzewam, że aero jeszcze bardziej ucierpiało, a ostra jak brzytwa trawa porozcinała opony

•  

@Plupi: po uderzeniu w opony nie bylem w stanie sie ruszyć (blad toru) i tylko back to pits mi zostało. Wnoszę o brak kary :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h