•  

#filmnawieczor: "Coherence" (2013), czyli film, który - jak na swoją jakość - nie jest zbyt szeroko znany w Polsce. A szkoda, bo moim zdaniem to bardzo udany obraz i liczę, że chociaż kilkoro z Was sięgnie po niego dzięki temu wpisowi. Podobnie jak opisywane swego czasu "Time Lapse" (klik) jest to bardzo niskobudżetowe kino (50k USD!), ale zrealizowane z pomysłem, klimatem i naprawdę wzbudza zainteresowanie od pierwszych minut.

Oczywiście, małe pieniądze niosą za sobą pewien bagaż. Można przyczepić się do gry aktorskiej a zdjęcia i sama praca kamery nie wypada najlepiej (co nie znaczy, że jest tragicznie ( ͡º ͜ʖ͡º) ). Ale wiecie co? Oglądając miałem to gdzieś. "Coherence" nie jest filmem wybitnym, ale jednocześnie jest swego rodzaju udowodnieniem, że aby zainteresować widza nie potrzeba milionów na znane twarze i efekty specjalne. To obraz, który mimo swoich wad ogląda się z zainteresowaniem. Film polecam zobaczyć, nie jest on skierowany tylko dla fanów #scifi, powinien spodobać się i zaintrygować każdego.

Jeśli podobają Ci się moje wpisy, to zaobserwuj proszę mój tag, będzie mi niezmiernie miło - #poroncowekino ʕ•ᴥ•ʔ

#kino #film #filmy #sciencefiction