Wpis z mikrobloga

Mam w Connect Box od #upc skonfigurowany DMZ i z zewnątrz wszystko jest ok. Serwer jest widoczny, działa jak trzeba. Ale... Nie działa gdy swoje IP wpiszę na kompie, który jest wystawiony na zewnątrz. Co ciekawe, gdy na tymże kompie odpalę OpenVPN i połączę się z VPN, to bez problemu znów wszystko działa. Gdy próbuję się połączyć z urządzenia w tej samej sieci WiFi też nie działa, telefon na danych pakietowych bez problemu. Firewall na routerze wyłączyłem dla pewności.

Na poprzednim routerze od #upc wszystko działało bez zarzutu. Jakieś pomysły?

#sieci #siecikomputerowe
  • 7
@Solitary_Man: Nie, miałem mam UPC od 5 lat i nie blokowali. 2 dni temu zmienił się router na ten connect box i przestało działać. U dziewczyny dokładnie ten sam motyw. Działało i przestało (z rok temu) - dzwoniłem do nich i jakoś ich technik nie dźwignął tematu. Dzwoniłem dziś nie pomogli był technik w domu (o dziwo dziś też pracują) i też nie wymyślił. Ale on jest bardziej od monterki niż
@Solitary_Man: Dzięki, wygląda to jak mój problem. Mogę używać wewnętrznego tylko to mi trochę utrudnia robotę, bo gadam z klientem, kopiuję link, a tam leci localhost lub 192... jak to samo prześlę mu z telefonu. Niby nic, ale dziennie kilkanaście/kilkadziesiąt razy to robię.
@Solitary_Man: rozwiązałem sobie problem sam (ale dzięki Twojej odpowiedzi i że "nie ma na to recepty". Wpiąłem swój router, ten UPC zrobiłem modemem i bangla. Choć dokładnie kolejnego sprzętu, żeby naprawić taką pierdółkę, to głupota.